Rząd szuka oszczędności w wydatkach państwa

autor: Grzegorz Osiecki12.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 12.08.2010, 14:20

Rząd chce działać bardziej ambitnie od założeń, które wpisał do wieloletniego planu finansowego. Wysokość deficytu w projekcie przyszłorocznego budżetu będzie niższa od 45 mld zł, zadeklarowanych tydzień temu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (86)

  • pirania(2010-08-12 04:42) Zgłoś naruszenie 00

    Glowna przyczyna upadku rzadu E.Gierka byl dlug zagraniczny PRL-u 23,5mld dolarow USD(ok.75mld.zl.obecnie).Kto bedzie mogl splacic obecny prawie 700mld dlug publiczny?A jeszcze lepiej?-kto jest w stanie splacic RZECZYWISTY a ukrywany skrzetnie przez Tuska 3bilionowy dlug . Powodzenia i przyjemnego bankructwa zycz slepa Genia.

    Odpowiedz
  • realistka(2010-08-12 06:34) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłek pogrzebowy w tej wysokości to wyłącznie napychanie portfeli zakładów pogrzebowych. Kwiaty na trumnę rok temu to 250 zł., w tym roku to już 350 zł. (Normalny, podobny bukiet to ok. 50 - 70 zł.) Właściciele zakładów spodziewali się, że ta kura co znosi złote jaja zostanie przyduszona.
    I słusznie.

    Odpowiedz
  • tak i siak(2010-08-12 06:48) Zgłoś naruszenie 00

    Z zasiłkami pogrzebowymi nie będzie problemu - umarlak nic nie powie.
    Proponuję "dobrać" się do marnotrawionych pieniędzy w Narodowych Funduszach, chociażby - NFOŚ - tam nie ma żadnych kontroli, pisze się hasło propagandowe (propaganda sukcesu) i jest kasa.

    Odpowiedz
  • Donaldzie -krzyczę do Ciebie -a gdzie(2010-08-12 06:50) Zgłoś naruszenie 00

    likwidacja Abonamentu RTV do której to tak przeszkadzał ci - Pan Prezydent Lech Kaczyński,a gdzie Ustaw Kominowa dla Prezesów ktora ze względu na Ich skromniutkie zarobki też chciałeś zlikwidować tylko Pan Prezydent też Ci nie pozwolił !!
    A gdzie likwidacja obowiązku meldunkowego ?? -
    Co Ty więc teraz likwidujesz -zasiłki POgrzebowe od tych co na nie płacili długie lata ? VAT POdnosisz ?- a Twoja Pensja to ???

    Odpowiedz
  • Do 1 i innych -zawsze twierdziłem że ten POlugawy(2010-08-12 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    rząd POwie prawdę PO mistrzostwach EURO 2012 czyli w roku 2013 kiedy wystawią NARODOWI za piłkę DONALDA rachunki ,kiedy wyjdzie na światło dzienne prawda ile z Banku Światowego nabrali długów aby ten chłopczyk co ma POwietrze w głowie mógł sobie pokopać na boisku piłkę.
    Zawsze twierdziłem ,że POlitycy roztrwonią ten kraj jak "pijacy rodowe srebra" co już sie raz zdarzyło w XVII w.
    Mam nadzieje ,że jeszcze dożyje czasów kiedy będą Ich za to wieszać.

    Odpowiedz
  • baca(2010-08-12 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    do 1: pirania -).Kto bedzie mogl splacic obecny prawie 700mld dlug publiczny?A jeszcze lepiej?-kto jest w stanie splacic RZECZYWISTY a ukrywany skrzetnie przez Tuska 3bilionowy dlug . Powodzenia i przyjemnego bankructwa zycz slepa Genia. "

    Szanowna Geniu !
    całe te zadłużenie to juz nie problem naszego pokolenia - niech się martwią młodzi POtumanieni wyznawcy " zielonej wyspy" którzy głosowali na Dyzmę i będą spłacali te set-miliardowe długi !

    A co pisał A. Dołęga-Mostowicz: w "Kariera Nikodema Dyzmy"

    „Z was się śmieję, z was ! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków ! (...) Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu i płemieł (...) wasz wielki człowiek, (...) to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn ! Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania ! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom ! Skończony tuman, kompletne zero ! (...) Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. (...) To wy wywindowaliście to bydle na piedestał ! „

    Odpowiedz
  • Obserwator(2010-08-12 07:37) Zgłoś naruszenie 00

    Do 5.

    A ja mam nadzieję, że jeszcze dożyję tych czasów, że właśnie takich jak Ty ziejących nienawiścią do PO i do tego co robią w tych trudnych warunkach będą wieszać w pierwszej kolejności.

    Odpowiedz
  • podatnik(2010-08-12 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wybraliście sobie POlityków którzy którzy uważają, że stadiony są ważniejsze od infrastruktury przeciwpowodziowej, to teraz mamy efekty.
    Tylko dlaczego ja mam za to płacić ?

    Odpowiedz
  • mloda urzędniczka(2010-08-12 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    A może nakaz przesunięcia urzędników ? Jak to jest że tam gdzie się przyjmuje interesantów pracuje po kilku urzędników a tam gdzie się siedzi na zapleczu i spija kawusie siedzi po kilkudziesięciu i nic nie robi ?

    Odpowiedz
  • do Pirani(2010-08-12 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk sam tego długu nie zrobił.

    Odpowiedz
  • Kibol(2010-08-12 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Płać, bo ja będę chodził na te stadiony :-p

    Odpowiedz
  • Propozycja nie do odrzucenia(2010-08-12 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Mam super pomysł. Nie zmniejszy on wprawdzie długu, ale... niech ktoś w końcu powyrzuca z urzędów emerytów!! Nie chodzi o to, aby ich obrażać bo to są często doświadczeni i mądrzy ludzie, jednak w dobie kryzysu gospodarczego i bezrobocia... niezrozumiałe jest zatrudnianie tych co mają dochód z innych źródeł i to nie mały dochód, podczas gdy młodzi wykształceni pozostają bez pracy.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2010-08-12 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z głosem Pirani, Tusk sam tego długu nie zrobił, co robił poprzedni rząd i co zrobił w temacie by nie było powodzi ?.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2010-08-12 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Wstrzymać zatrudniania nowych niewykwalifikowanych, bez doświdczenia to bardzo dobry pomysł. W ostatnich latach administracja stała się "ochronką" ludzi zatrudnianych z polecenia, po znajomości, bez doświadczenia i wiedzy i do tego nietykalnych, bez zaangażowania i wykazywania się swoimi umiejętmościami, bo ich po prostu nie mają. Najlepiej wychodzi im plotkarstwo, obijanie się po kątach. Jednym słowem czy śpią czy leżą pensje dostają i to całkiem niemałe. Dodatkowo należałoby wstrzymać mianowania urzędników, którzy z tego tytułu pobierają dodatki służbowe, niejednikrotnie większe niż emerytury i pensje pracowników. TU NALEŻY SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI!!!

    Odpowiedz
  • do 7 a co robią -okradają społeczeństwo !!(2010-08-12 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Liberał pierwszy -Bożyszcz -bohater Mas Mediów -na którego nawet Liberałowie obecni plują -okradł Politycznie najsłabszych posiadaczy książeczek mieszkaniowych -czyli ludzie bezdomnych - a nastepnie mieszając się w umowy cywilne bank - klient (posiadaczy kredytów mieszkaniowych )na niekorzyść klientów -doprowadził Ich do ruiny -tak złodziejsko naprawiał finanse państwa!
    Buzek -wieczny kształciuch -kolejny berał - roztrwonił ZUS i nasze pieniądze na 5 letnie super urlopy górnicze ze wszelkimi przywilejami a po Nich na niewypracowane przez tych górnikow niezasluzone emerytury górnicze.
    Donald Tusk -gdy stwierdził ,ze ZUS jest kaput ! -okradł po 30 latach świadczenia pracy zatrudnione osoby w dotychczasowych niebezpiecznych i szkodliwych warunkach pracy odbierając Im po tym fakcie prawo do zasłużonych wcześniejszych emerytur -stwierdził ,że ludzie Ci nigdy nie płacili dodatkowych składek ZUS -po czym rozpoczął wyprzedaż państwowych zakładów pracy budowanych onegdaj z zysków które od tych ludzi inkasował BUDŻET zamiast odprowadzać je do ZUS za tak zatrudnionych.
    To są ICH CUDA -POlityczne złodziejstwo okradające najsłabszych ekonomicznie obywateli!

    Odpowiedz
  • Do 7 i innych(2010-08-12 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    L Balcerowicz- okradł POlitycznie posiadaczy książeczek mieszkaniowych i kredytów spółdzielczych mieszając się w umowy cywilne Bank klient
    J.Buzek -rozdał 5-letnie super URLOPY GÓRNICZE ze wszystkimi przywilejami zaliczane do stażu pracy górniczej dzięki czemu dziesiątki tysięcy górników otrzymało niesłusznie ,niezasłużenie emerytury górnicze -wszystko to na koszt społeczeństwa i ZUS-u.
    D Tusk -gdy stwierdził ,ze ZUS jest kaput ! -okradł po 30 latach świadczenia pracy zatrudnione osoby w dotychczasowych niebezpiecznych i szkodliwych warunkach pracy odbierając Im po tym fakcie prawo do zasłużonych wcześniejszych emerytur -stwierdził ,że ludzie Ci nigdy nie płacili dodatkowych składek ZUS -po czym rozpoczął wyprzedaż państwowych zakładów pracy budowanych onegdaj z zysków które od tych ludzi inkasował BUDŻET zamiast odprowadzać je do ZUS za tak zatrudnionych.
    To są ICH CUDA -POlityczne złodziejstwo okradające najsłabszych ekonomicznie obywateli!

    Odpowiedz
  • Donald mówił ,że zatrudnieni w szkodliwych(2010-08-12 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    warunkach nie płacili dodatkowych składek ale UWAGA na zasiłki wszyscy płacili więc czego znów okrada UBEZPIECZONYCH ?

    Odpowiedz
  • Emeryt(2010-08-12 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    PO co dalej utrzymywać ten przerost zatrudnienia urzędników i kleru ? W Hiszpanii to poszli do przodu ,a też był katoland ,u nas kaczoland .Duże zasiłki pogrzebowe to walka zakładów pogrzebowych o ciała , jak kleru o dusze ,a wiadomo o co chodzi , kasa ,kasa, kasa. U nas Straż Miejska ma swojego kapelana , teraz Straż Pożarna tez chce mieć .PO niech wyjdzie z ustawą , zakazującą sprzedaży farby w spraju i jajek małolatom i moherowych beretów .W Polsce już mamy wojnę religijną .Zdrowy, na umyśle, wolny obywatel nie poddany parafianin już zagłosował na Pana Napieralskiego bo ma nadzieje na zmiany i konkretne reformy . Bo PO tylko zapowiada ciecia ,a na razie to tnie się z PiS -em .

    Odpowiedz
  • Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną(2010-08-12 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    pracę?
    Don inaczej wszystkim mówi : Kto będzie płacił na ZUS ten frajer,ten będzie płacił na innych a sam z tego nie skorzysta ! ,lepiej mu będzie pracować na czarno lub ukrywać dochody a może ubezpieczyć się za granicą ! Dlatego twierdze , piłkarza- wybraliście za Premiera!-a na poparcie dowodu :”Kilka tysięcy przedsiębiorców przestało płacić na ZUS. Opłacają składki za granicą. „z GP z 27 listopada 2009 r .

    Drogi Rządzie a co ja będę miał za Waszą legalną PRACĘ.

    --emerytury nie dostane bo jakiś Donald stwierdzi ,ze znów okradli ZUS ,za nasze obecnie wysokie składki Donald obiecuje coraz to niższą emeryturę,ubezpieczenie chorobowe w szpitalu e-- tamm..gdyż Pawlaki moje składki zużyją dla siebie bo sami nie płacą więc bez dodatkowo opłacanego się nie wyleczę! - na chorobowe jak pójdę to mnie pracodawca zwolni a ZUS wypłaci mi zasiłek z najniższej 80% krajowej!!pracodawca złymi warunkami pracy doprowadzi mnie do kalectwa, nie płacąc nawet dodatku za te warunki. ZUS będzie mnie dręczył kontrolami!Renty też nie dostanę o czym świadczą przykłady obecnie zatrudnionych,jedynie dobrze z tych składek zarabiają orzecznicy a wielu zatrzymano na łapówkarstwie -więc PO co mi legalnie pracować- po co płacić legalne składki ZUS z których mnie OKRADNIECIE? no niech sam Rząd powie POco -na WAS a mam Was

    Odpowiedz
  • TF(2010-08-12 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zabraknie pieniędzy na "stypę" po obecnym rządzie ale przecież nie będzie kogo opłakiwać - taki rząd to nie wielka strata.

    Odpowiedz