Podatek bankowy: do kasy państwa wpłynełoby więcej niż z podwyżki VAT

autor: Magdalena A. Olczak10.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 11.08.2010, 09:56

Większość Polaków nie sprzeciwiłaby się, gdyby rząd chciał wprowadzić podatek od banków – wynika z badań, do których dotarł „Dziennik Gazeta Prawna”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Tak JEEEST -Donald wprowadź ten POdatek!(2010-08-10 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    ale Donald nie wprowadzi -nie nie ON.

    Odpowiedz
  • M.J.(2010-08-10 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Większość Polaków, podobnie jak i obywatele innych nacji, nie rozumie, że ten podatek, wcale nie zapłaci mityczny "bank", tylko jego klienci! I ci, którzy mają wkłady bankowe, i ci, którzy mają kredyty. Banki obniżą oprocentowanie wkładów/lokat, a podniosą oprocentowanie/ prowizje kredytów. KOSZTY PODNOSZENIA PODATKÓW PRZEZ PAŃSTWO, ZAWSZE PONOSI ODBIORCA PRODUKTU FINALNEGO, czyli przysłowiowy "Kowalski". Chyba nie było jeszcze przypadku, aby wytwórca nie podniósł ceny swojego produktu, gdy państwo obkłada go nowym podatkiem. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-08-10 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    ale debile z PO miotaja sie bezradnie.. sama radość.. haha

    Odpowiedz
  • FNBP(2010-08-10 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nie Podatek od Bankow,
    ale Podniesienie złotowych rezerw obowiazkowych.
    To przywroci -teraz spekulacyjnie zanizona -wartosc złotego.

    Odpowiedz
  • A może warto spojrzeć(2010-08-10 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    na milionowe pensje prezesów?? i powiązć to podatkowo??.
    Jeżeli zwykły pracownik ma 1000zł a prezes banku 1mlnzł tzn. tysiąc razy więcej - nie POWINNI LUDZIE ZJADAĆ LUDZII!!

    Odpowiedz
  • rozbawiony(2010-08-10 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    ... uważa się nas za debili, którzy wszystko łykną... nieudolna ekipa zaczyna wyciągać łapy po pieniądze, próbują zaczynać od banków ale są za ciency w uszach, żeby im zagrozić... ostatecznie znów wyciągną z kieszeni obywatela podwyższając po cichu vaty czy inne daniny... pozdr

    Odpowiedz
  • gnoll(2010-08-10 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Wy naprawdę macie ludzi za takich idiotów ? Czyimi pieniędzmi obraca bank ? Próbujcie. Nie mam obowiązku trzymania pieniędzy w banku, a skarpet w domu wystarczy.

    Odpowiedz
  • real(2010-08-10 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Politycy wprowadzają kolejne podatki , a następnie większość pozyska -nych tym sposobem środków najzwyczajniej marnotrawią.
    Zadziwiające z jaką łatwością im to przychodzi.
    Jedyne co ciśnie się na usta to : "złodzieje i hipokryci ".

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-10 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzenie podatku w wysokosci 0,3% jest calkiem niezlym pomyslem i oki.

    Odpowiedz
  • polak mały(2010-08-10 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    Podatki, podatki, podatki, a gdzie ulgi, gdzie minimum socjalne dzięki któremu dochody poniżej poziomu pewnego minimum byłyby nietykalne - jak jeszcze do niedawna w Niemczech.
    Wiadomo, że na podatkach stoi budżet państwa, tylko gdzie owe pieniążki są wydawane , na jakie cele i w jakich dziedzinach życia gospodarczego? O tym się co najwyżej mówi, ale nie widać tego nawet najszerzej otwartym okiem. PO czy PiS to jedna ryba bo obie "partie" szybko i łatwo wydają coś nad czym wcale się trudzić nie muszą, a jedynie ściągają z szarej masy społeczeństwa. Jaka część tego budżetu idzie na pensje naszej klasy rządzącej i ile biorą tuzy naszej polityki, o tym cicho i sza...

    Odpowiedz
  • Ed.(2010-08-10 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ja wnoszę o specjalne opodatkowanie prezesów OFE - starczyłoby na becikowe z ich drobnych pensyjek!

    Odpowiedz
  • LOKOWATY2(2010-08-10 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    RZĄD POWINIEN ODDAĆ PIENIĄDZE ZAGARNIĘTE w 1995 roku

    Odpowiedz
  • filologini(2010-08-10 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Opodatkować polityków - specjalnym podatkiem od głupoty.

    Odpowiedz
  • Dana(2010-08-11 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek od banków kto zapłaci? Odp: klienci banków. Dlaczego do ludzi dociera ta prawda z takim opóznieniem?

    Odpowiedz
  • MCI(2010-08-11 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    zacznijmy protestować tak jak w Grecji bo okradną nas ze wszystkiego, jeśli rząd chce się bawić w mikołaja i prowadzić politykę rozdawniczą to niech robi to swoim kosztem a nie naszym, pomyśleć obiecywali obniżenie podatków

    Odpowiedz
  • propaganda(2010-08-13 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    zieloną wyspę POchłania tsunami...propaganda sukcesu w mediach nadal ma się dobrze, a od tematów zastępczych aż się roi...zero prawdy o obecnie rządzących...POprawny lansik na okrągło :] a większość tylko ślepka przy telewizorkach, bo czytanie przychodzi z trudnością...a jeszcze ze zrozumieniem, to katastrofa!!!

    Odpowiedz