Już w lipcu samoloty będą latały między miastami niemal tak tanio jak autobusy

autor: Cezary Pytlos16.06.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.06.2010, 16:16

Zamiast tłuc się z Krakowa do Gdańska dziewięć godzin pociągiem, przelecimy tę trasę w dwie godziny samolotem. Narodowy przewoźnik otwiera tanie i częste połączenia między polskimi miastami – najtańszy bilet ma kosztować 70 złotych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • Pat(2010-06-16 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Chętnie skorzystałabym z takiego połączenia jeżeli cena biletu będzie mniej więcej taka jak podano w artykule. Mieszkam w Koszalinie i dostanie się do Krakowa czy w ogóle na południe Polski wiąże się dla mnie z kilkugodzinną a czasami nawet kilkunastogodzinną podróżą pociągiem.

    Odpowiedz
  • Misio.(2010-06-16 17:09) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie połączenia lotnicze z Kiielc. Przecież Prezydent miasta z posłem Gosiewskim mieli wybudować lotnisko w Obicach i otworzyć w 2010 r a wyszła kopalnia dolomitu. To jest cud dopiero.

    Odpowiedz
  • Janniken(2010-07-23 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Każde pieniądze zapłacę byle uniknąć jazdy przez Polskę. Tkwienie w korkach - dziury i przejazdy przez miasta i ciągłe niespodzianki w postaci wypadków i kolejnych korkach. Koszmar. Nie stać mnie żeby marnować urlop jadąc z Gdańska w góry. No i polityka PKP też rozkłada na łopatki. Może faktycznie będzie jak za dawnych czasów że krajówki były w zasięgu a ceny porównywalne z koleją. Szlag mnie trafiał przez politykę kierowania wszystkich przez Warszawkę. Przecież to jakiś gniot taktyczny dla pasażera jak wrzód na życi. Pełna nadziei na wakacje w Zakopcu bez straty dni urloopu na podróż lądem.

    Odpowiedz
  • Janniken(2010-07-23 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    do M:
    wooow to jak ty lecialeś Ryanem TROLLU przebrzydły bez dodatkowych opłat skoro tam nic nie jest za darmo od odprawy po bagaż i dodatkowy bagaż i opłatę za kartę - po samodzielne wydrukowanie biletu na domowej drukarce. Zadarmo to dziad w mordę nie da. Nigdy nie wsiąde do Ryana - choćbym miała święta spędzić w samotności poza rodzinką - bojkot totalny tanich linii za taką szarpaną politykę.

    Odpowiedz
  • Podróżujący(2010-07-11 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł bardzo dobry, tylko szkoda, że w siatce połączeń nie ma Łodzi. Teoretycznie są koleje, ale kto wie czy takie powietrzne taksówki nie zdałyby egzaminu. Osobiście liczyłem na taką alternatywę, a przy okazji byłaby to szansa na rozwój łódzkiego lotniska. Dodać należy, że wbrew pozorom połączenia z Łodzi do Gdańska lub do Szczecina albo Rzeszowa to wielogodzinna eskapada niejednokrotnie całonocna. A takie miejsca jak Wrocław, Koszalin, Olsztyn też nie leżą w zasięgu ręki. A Łódź jest w centrum Kraju więc na pewno jest to szansa na rozwój miasta. Uważam, że warto pomyśleć. Ja chętnie wykupiłbym bilet miesięczny

    Odpowiedz
  • ala(2010-07-08 06:52) Zgłoś naruszenie 00

    U wierzylabym gdy by bilet kosztowal 100 zl w jedna strone jechalam autobusem z OPOLA DO LUBLINA pol drogi stalam bo musialam dojechac a poleciec z wroclawia do rzeszwa to by sie liniom naprawde oplacalo bo autobusy sa tak zapchane liniami dalekobieznymi ze wole dojechac na lotnisko niz stac w autobusie

    Odpowiedz
  • Jan Nowak(2010-06-29 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    Te wspaniale plany musieliby zaczac od porzadnej organizacji informacji i to nie tylko lotniczej. Skandal! Maja ambitne plany, ale z malym "pomyslunkiem".
    Mam komorke za 1800 zl i niewiem czy ta komorka nie jest po prostu za "dobra" na polskie warunkii. Gdziekolwiek zadzwonie biorac numer z internetu, mowia mi w telefonie "Nie ma takiego numeru". Obojetnie czy to zwykla informacja, czy PKP, czy linii lotniczych. Wykrecajac wiele numerow tylko jeden nie powiedzial "Nie ma takiego numeru". Jesli "ambitni" ludzie nie potrafia tego uregulowac, to jak mozna wierzyc w ich kompetencje jesli chodzi o loty?

    Odpowiedz
  • fifi(2010-06-16 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba jednak wolę lecieć autobusem :)

    Odpowiedz
  • Gośc(2010-06-17 06:49) Zgłoś naruszenie 00

    Nie długo to nas będą wozić za półdarmo.

    Odpowiedz
  • No name(2010-06-16 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Pytanie tylko dlaczego tak późno ... U nas wszyscy tak "szybko" myślą, ale po dupie dostają jak zwykle ci co są najniżej.

    Odpowiedz
  • Marzenia ściętej głowy, ha ha ha(2010-06-16 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Przestańcie opowiadać takie bajeczki, Wszędzie to moze być realne tylko nie w Polsce gdzie rzadzi ciemnota, a jeśli tak to za 100 lat będzie to możliwe.
    Najpierw trzeba odgonić od władzy rządząca ciemnotę i debili.

    Odpowiedz
  • JAKIE TO PIĘKNE(2010-06-16 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    Mam głęboką nadzieję, że to, co jest tu opisywane stanie się rzeczywistością. Jeżeli warunki zakupu biletów nie będą wymagały dokonywania rezerwacji lotu na 3 miesiące przed nim to myślę, że przy cenie 200 zł w obie strony PLL LOT wymiecie całą konkurencję. I na pewno będzie miała znaczące obłożenie na tych liniach.

    Odpowiedz
  • m(2010-06-16 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wiesz, ja np. leciałem Ryanem za 1 grosz! żadnych dodatkowych opłat!! Zalezy od polityki linii, obecnie znalezienie biletu w tanich liniach za 100 zł na Zachód Europy nie stanowi problemu, dlaczego nie mogłoby się udac to w Polsce?

    Odpowiedz
  • m(2010-06-16 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Zobaczymy coz tego wyjdzie, ale patrząc na jakość PKP i fakt, że minie ładnych parę lat zanim powstanie sensowna infrastruktura łącząca np. Gdańsk z Krakowem , śląskiem czy ze Szczecinem loty krajowe mogą być sukcesem. Jetair niesmiało pokazuje, że za 150 zł można polecieć(polecam stronę www.olelkolej.com). Kilkanaście h z Krakowa do Warszawy za 200 zł a 3 h z odprawa i lotemw komfortowych warunkach to jest róznica. Tak jak kilka lat temu latanie było drogie i prestizowe i dopiero po wejści tanich linii coś się zmieniło, tak będzie przy ,,krajówkach".

    Odpowiedz
  • orinoco(2010-06-16 11:10) Zgłoś naruszenie 00

    A ja w cuda nie wierzę. Przelot w obie strony za 70 zł? Gdzie za tyle można polecieć? Tyle kosztuje rundka dookoła lotniska turystycznym samolotem.

    Odpowiedz
  • statioratio(2010-06-16 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    "Mało zainteresowanych lataniem po kraju". Próbowałem dostać się z Katowic do Gdańska. Oczywiście z Pyrzowic nie da się polecieć nigdzie poza Warszawą i kilkoma miastami zagranicznymi. Ale był lot z Balic, który ... został odwołany (miła Pani zaproponowała mi lot w następnym dniu przyjmując zapewne, że ja chciałem sobie po prostu polatać). Jako że jazda samochodem na północ od łodzi (DK1) jest bardziej niebezpieczna od nocnej przechadzki po ciemnym parku, postanowiłem pojechać do Warszawy i dalej polecieć cudownym ATR 72 ZA JEDYNE 700 ZŁ. ... 100 lat za trzecim światem!!!

    Odpowiedz
  • demiurg(2010-06-16 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    ha, od kiedy to autobusy latają między miastami?? widać dziennikarze nie znają nawet zasad polskiego jezyka "samoloty będą latały między miastami niemal tak tanio jak autobusy"

    Odpowiedz
  • Leonardo da V.(2010-10-14 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    Te ich "projekty" to pokłosie literatury SF,której się naczytali.Problem w tym,że wezmą dużą kasę za coś ,co nie nadaje się do niczego .Nawet do czytania.I tak od "projektu" ,do "projektu" płyną realne pieniążki .

    Odpowiedz