Zakup nowego samochodu to spora inwestycja. Musimy pamiętać o szeregu opłat, które czekają nas już po otrzymaniu kluczyków, w tym opłatę za dowód rejestracyjny, nowe tablice, nalepkę kontrolną, znaki legalizacyjne… Łączny koszt to niemal 200 zł. Do tego dochodzą ewentualne naprawy aut używanych – wiadomo, nie otrzymamy taniej samochodu bez różnych defektów. Takie „drobne” prace potrafią pochłonąć czasem nawet 2 000 zł! Samochód możemy sfinansować ze środków własnych, a gdy te nie są w tym momencie osiągalne, z pomocą „przyjdzie” kredyt samochodowy, jak i klasyczna pożyczka gotówkowa.

Co zrobić, żeby dostać kredyt samochodowy?

Przygotuj dwa dokumenty ze zdjęciem. Zwykle potrzebne będzie również zaświadczenie o osiąganych dochodach. Spłata kredytu jest zwykle zabezpieczana cesją praw z polisy AC i zastawem rejestrowym lub przewłaszczeniem na ubezpieczenie. Najczęściej wymagany będzie od nas wkład własny, zwłaszcza przy zakupie samochodu używanego – warto przyjrzeć się więc szczegółom dostępnych ofert i porównać kredyty na auta nowe lub używane (w zależności od tego jakie auto kupujemy).

 Sprawdź najniższe raty kredytów samochodowych

Nowy samochód – pewna jakość

Jeśli zdecydowaliśmy się na kupno nowego samochodu za pomocą kredytu samochodowego, wówczas warto przyjrzeć się ofertom banków samochodowych. Np. Fiat Bank ma atrakcyjne oferty zakupu modeli Alfa Romeo i Lancia, gdzie oprocentowanie nominalne wynosi 2,99% dla okresu 12 miesięcy kredytowania. Jeśli prowadzisz biznes, możesz otrzymać Fiata Professional z oprocentowaniem nominalnym 0,99% dla 12 miesięcy. Volkswagen Bank przygotował specjalne oferty dla kupujących nową Skodę – w kredycie 50/50 (50% wkładu własnego) otrzymamy kredyt bez prowizji, ubezpieczenie Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy już od 1 350 zł, a także przedłużoną o trzeci rok ochronę gwarancyjną już od 900 zł.