Na co stać Polaka? Na o wiele mniej niż Europejczyka

12.01.2010, 16:25; Aktualizacja: 12.01.2010, 18:48

11 tys. 699 euro to kwota, jaką przeciętny mieszkaniec Europy może przeznaczyć na zakup towarów i usług w ciągu roku. Przeciętny Polak może wydać na ten cel 4 tys. 650 euro, czyli 39,7 proc. średniej europejskiej - wynika z opublikowanego we wtorek badania GfK Polonia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (5)

 • nievarsaviak(2010-02-11 14:00) Zgłoś naruszenie 00

  To od kiedy Polacy nie są już Europejczykami ???

  Odpowiedz
 • Według władz w Polsce panuje dobrobyt(2010-01-12 23:04) Zgłoś naruszenie 00

  A według mnie w Polsce panuje nędza, brud, smród i ubóstwo a nie zaden dobrobyt. W dobrobycie zyją tylko ludzie władzy, element przestępczy i wszelkiej maści polityczni cwaniaki.

  Odpowiedz
 • MB(2010-01-12 22:41) Zgłoś naruszenie 00

  Srednia przeciętna dochodów podniosłaby się, gdyby nie złodziejski system w naszego kraju, oszukiwanie biednego, ubogiego przez poszczególne rządy. Ukradli mi w biały dzień i w żywe oczy moje wkłady mieszkaniowe wpłacone do spółdzielni mieszkaniowej 1980 roku, bezpośrednio na konto przez mój były zakład pracy, a dzisiaj za te pieniądze i odsetki mogłabym spokojnie podreperować swoje zdrowie, które przez niech straciłam. Sfinansowałam mieszkanie tym, co mieli na mieszkanie za łapówkę. Do dzisiaj istnieje odgórnie przyzwolenie na zatrudnienie w administracji państwowej za łapówki.

  Odpowiedz
 • Irena(2010-01-12 17:46) Zgłoś naruszenie 00

  Pewna instytucja stwierdziła, że wg badań GUS wzrost płac podąża za wzrostem cen. Nikogo nie obchodzi że jednocześnie maleje wartość siły nabywczej rent i emerytur pomimo że przecież wszyscy obywatele są względem prawa równi. Od dawna przecież wiadomo że poza Polską w innych krajach UE Zyje się lepiej nie tylko osobom pracującym ale także emerytom i rencistom. U nas panuje moda na obniżanie czy też zabieranie świadczeń w przypadku gdy niektoe ceny jak się stwierdza dostosowywane są do dyrektyw unijnych. Ja natomiast oczekuję że UE wyda dyrektywy w zakresie urealnienia rent, emerytur, płac aby wszyscy Polacy mogli odczuć że są w UE.

  Odpowiedz
 • statystyk i jego pies....(2010-01-12 17:08) Zgłoś naruszenie 00

  A ile ludzi zywi sie chlebem ze smietnokow, a ile dzieci jest niedozywionych w szkolach?
  Padaja tu kwoty 4.600 euro, o czym duza czesc spoleczenstwa nie ma pojecia o takiej kwocie.. To srednie wyliczanie, jest zafalszowane i nie prawdziwe i mozna to porownac do powiedzenia "statystyk i jego pies maja srednio po trzy nogi."..

  Moze ktos sie wysili na statystyki ludzi bogatych i mniej zamoznych i wowczas bedzie bardziej wierny obraz rzeczywisty naszego ubóstwa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane