Około 60 mld zł Polska będzie musiała wydać na rozwój zielonej energii

autor: Ireneusz Chojnacki23.12.2009, 03:00; Aktualizacja: 23.12.2009, 18:07

Jak do 2020 roku osiągnąć 15-proc. udział energii odnawialnej w zużyciu finalnym energii? Rząd ma jeszcze pół roku na przygotowanie planu, który ma zaakceptować Unia Europejska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • No i eurofanatycy w POlsce mają wreszcie CUD!(2009-12-23 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Węgiel -bogactwo Narodowe stał się dla Nich przekleństwem ! Muszą teraz płacić kary za emisje tego co również wydychają aby BUZEK -koleś Liberałów który rozdał górnikom 5 letnie super urlopy na koszt społeczeństwa i superwczesne emerytury po tych urlopach mógł PO wygraniu wyborów w pseudowyborach (bez obowiązku dla ważności min .frekwencji) wozić dupsko do BRUKSELKI za tą kasę z tych kar! KTOŚ GO finansować musi gdyż to wielka POstać współczesnego EURLOLANDU która jednak powinna za to trwonienie naszej kasy siedzieć ale w o wiele ciasniejszym miejscu.

    Odpowiedz
  • Majster(2009-12-23 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Komentarz o góry/na dole jest dziwny. Niech górnicy mają swoje przywileje.Jestem za.Jednak niech nie majątakich przywilei jak kartki na jedzenie, węgiel itp.Zarabiają -niech wydają.Sprawy pracownicze niech mają,bo sam na dół nie pójdę i wykopię sobie trochę węgla. W ówczesnym czasie wydobycie stanowiło b.ważny krok w parciu naszej gospodarki do przodu.Bez tego, mielibyśmy drugą Rumunię,albo jeszcze gorzej. Odn.EKOEnergii, to faktycznei ,chcemy konkretów dla inwestorów,a nie dla elektrowni,żeby spalały więcej wierzby energetycznej.Chcemy dopłat do solarów,pomp ciepła itp.Prosimy !!!

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie(2009-12-23 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Amerykańskich 46 szkół otrzymało milionowe fundusze które przeznaczyć mają na ogrzewanie i klimatyzację budynków w ramach rozwiązań geotermicznych.
    Departament Energii przeznaczył 400 mln USD na granty związane z projektami energetyki geotermalnej.
    A w Polsce? Projekty geotermalne się niszczy i wyśmiewa ,że są be .
    hłe ,hłe Tukomatołki energetyczne

    Odpowiedz
  • Do Majstra - to weź sobie 5 letni(2009-12-23 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    urlop górniczy i wyjedź na Malajke -tam jest SOLAR.

    Odpowiedz
  • l(2009-12-23 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    6 miliardow zlotych rocznie to duzo, trzeba bedzie poszukiwac co roku takiej kwoty w budzecie zeby sie zmiescic na sume 60 mlz zl do 2020 roku, ewentualnie sciagac inwestorow ktorze zdecyduja sie zainwestowac takie kwoty w Polsce

    Odpowiedz
  • dać szanse polskiej geotermii !!!!!!!!!!(2009-12-23 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    niech rząd donalda tuska zapyta sie ojca tadeusza rydzyka jak się pozyskuje energie ze żródeł odnawialnych. oni wolą władować we francuskie firmy majątek na budowę elektrowni atomowych. już raz zakupiliśmy u francuzów licencje na produkcje autobusów.każdy wie co to za marka i jak się sprawdziła.dać zarobić obcym to jest dewiza tego rządu, byle polak na tym nie zarobił! a polska posiada bardzo bogate żródła gorącej wody, które można wykorzystać do ogrzewania i produkcji energii elektrycznej!

    Odpowiedz
  • róża(2009-12-25 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy ulegnie zmianie skład ekipy ekooszołomów z GDOŚ i powiązanych z nimi ekoterrorystów z fikcyjnych stowarzyszeń!!!Co z "dowództwem" przekręciarzy z min.środowiska!!!

    Odpowiedz