Masz problem z wyborem taryfy komórkowej? Radzimy jak wybrać najkorzystniejszy abonament

autor: Marek Jaślan03.12.2009, 09:00; Aktualizacja: 03.12.2009, 13:57

Wybór taryfy biznesowej nie jest łatwy. Oferta największych operatorów jest bardzo szeroka i przebrnięcie przez jej meandry to nie lada kłopot. Każda sieć mami promocjami, starając się jednocześnie ukryć to, co mniej atrakcyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • jorgi(2009-12-07 02:19) Zgłoś naruszenie 00

    Sorry...
    Albo taryfa biznesowa albo Play...
    Kto mający 'pracować' telefonem zdecyduje się związać z Play???

    Brak kompetentnej obsługi klienta (poziom studentów zatrudnionych na praktyki bez jakiejkolwiek konkretnej wiedzy), niska jakość połączeń, awaryjność, internet online bez zasięgu (tylko wybrane, określone lokalizacje...) itd, itp...

    Obecność Play w zestawieniu ofert dla biznesu to pomyłka albo litość redaktorów gazety prawnej;)

    Odpowiedz
  • kriis(2009-12-07 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    jak to możliwe że umowa na świadczenie usług z operatorem nie została podpisana? Na gębę przeniesli mu te numery??

    Odpowiedz
  • bobi(2009-12-08 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    Mam dosc dlugo telefon w play, decyzja dotyczaca wyboru taryfy nie byla prosta, zdecydowala rekomendacja kolegi posiadajacego juz aktywacje play. Jakosc polaczen (play ma roaming krajowy w Plusie i bardzo dobrze rozwinieta siec 3G w moim miescie) i uslug jest w porzadku. Jako nowy klient dostalem spora liczbe minut z dodatkowym pakietem minut do sieci i stacjonarne i co wazne koszty miesieczne mam teraz nizsze za rachunki telef. Awaryjnosc sieci Play ktora opsiuje _ jorgi to bzdura, kazdy operator ma jakies tam wpadki ale tak generalizowac..

    Odpowiedz
  • helix(2009-12-08 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    a ja mam problem z wyborem operatora do sieci stacjonarnej - dlaczego nikt nie robi takich artykułów?

    Odpowiedz
  • oper(2009-12-11 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    dzieki za rzetelne porady!! napewno sie przydadza sie :) w sumie nie zaluje, ze wczesniej nie zapoznalem sie z artykulem, bo i tak wybralem korzystna cenowa oferte w orange biznes

    Odpowiedz
  • j.paczocha@itl.waw.pl(2009-12-29 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Trudno zorientować się w taryfach. Każda nowa daje ograniczenia. Niby niższa cena za minutę połączenia, ale niższe limity pakietów usługowych i inne ograniczenia. Nowe taryfy niby tańsze, ale trzeba więcej zapłacić lub mniej korzystać.
    Z mojego doświadczenia najlepiej korzystać z ulgi na abonament ze starą taryfą i nie popuszczać. Nie dać się zwieść mikołajami i innymi podobnymi w reklamach.
    Kiedy skończy się bawienie w chowanego z klientem?
    Dlaczego nie przedstawia się oferty na piśmie tylko na gębę i od razu trzeba się decydować? Czy prawo pozwala na takie praktyki?
    Albo przestawiania ofert, prawdopodobnie nieistniejących, które już są wyczerpane?

    Odpowiedz
  • oszukana(2010-06-10 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    Uważajcie przy przedłużaniu umowy z Orange!!!Dotychczas byłam zadowolona z usług orange. Niedługo kończy mi się umowa więc dostałam ofertę i wszystko wyglądało świetnie do czasu otrzymania umowy.Okazało się że jeden z punktów dla mnie najważniejszy jest niezgodny bo na infolinii podano mi nieprawdziwą informację (nie wnikam czy celowo) Podpisałam tą umowę ponieważ kurier zapewniał mnie że można odstąpić jeśli coś będzie nie tak(znane prawo konsumenta) i tu niespodzianka teraz przedłużane umowy to aneksy od których nie można odstąpić moją reklamację odrzucono. W umowie jest również zapis że automatycznie przedłuża się na czas nieokreślony...nic dodać niż ująć. Nie dajcie się nabrać!!!

    Odpowiedz