Internetowe odsyłacze mogą naruszać zasady uczciwej konkurencji

autor: Adam Makosz12.11.2009, 11:00

Przedsiębiorcy, którzy zamieszczają na swoich stronach www odsyłacze do cudzych witryn, muszą pamiętać o zasadach uczciwej konkurencji. Takie działania nie mogą bowiem wprowadzać w błąd co do rzeczywistej pozycji rynkowej firmy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • 31337B(2009-11-15 22:44) Zgłoś naruszenie 00

  Autor niniejszym artykułem wprowadza czytelnika w błąd co do swojej rzeczywistej renomy jako osoby wypowiadającej się w tonie eksperta ds. wymiany informacji w sieci Internet.

  Odpowiedz
 • Wykładowca(2009-11-13 19:22) Zgłoś naruszenie 00

  Teraz sie dopatrzyłem autora: Adam Makosz.
  Autor poruszył istotny problem, że odnosniki mogą naruszać zasady uczciwej konkurencji, jeśli jest wykorzystany kompozycja odnośnika (hiperłącze graficzne) do kompozycji własnej strony, po drugie w przypadku odnośnika tekstowego niepokojącym zjawiskiem jest tzw. link bombing.
  Natomiast dobrym zwyczajem w sieci jest poinformowania właściciela strony o tym że do niego prowadzi odnośnik. Gdyż w przypadku wykasowania strony, dobrze poinformować inncyh uzytkowników którzy linkują do niej.

  Odpowiedz
 • zwm64(2009-11-13 18:34) Zgłoś naruszenie 00

  Tak??? to wie Pani co to nie stosują wszyscy w stosunku do mnie czyn nieucziwej konkurencji i niech daja na swojej stronie linki do mojej.- SUUUUUPER. normlanie się za to placi a tu za FREE. Ale głupoty Pani plecie .

  Odpowiedz
 • Wykładowca(2009-11-13 16:26) Zgłoś naruszenie 00

  Ten artykuł powinien zostać usunięty, gdyż wporwadza użytkowników w błąd. W słowniku znajdują sie opisane terminy, które delikatnie mówiąc nie powinny się znaleźć, gdyż autor/ka nie jest ekspertem w tej dziedzinie.
  Autor lub autorka powinna opisać pojęcia służące do budowy powiązań pomiędzy zasobami sieci WWW, a więc łącze (ang. link) oraz hiperłącze (hiperlink). Oraz przedstawic rzeczywisty problem a on rzeczywiście istnieje, ale nie został opisany. Tytuł artykułu jest jak nabardziej poprawny lecz nieprawidłowe sa w nim stwierdzenia i wyciągniete wnioski.

  Odpowiedz
 • pozycjoner(2009-11-13 10:20) Zgłoś naruszenie 00

  komentarz nademną krótko i dosadnie wyraża o tym zdanie - panie autorze - pierwsze co powinniśmy zrobić to zamknąć GOOGLE, przecież ono linkuje nawet dokumentów umieszczonych w podkatalaogach serwera z danymi klientów lub innymi newralgicznymi danym...
  ZAMKNĄĆ GOOGLE!!!

  Odpowiedz
 • anonim(2009-11-12 15:50) Zgłoś naruszenie 00

  Jakaś totalna głupota...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane