Fed stał się firmą ubezpieczeniową, bankiem inwestycyjnym i funduszem hedgingowym

18.09.2008, 09:10; Aktualizacja: 18.09.2008, 09:18

Aby poradzić sobie z kryzysem na rynkach finansowych, amerykańska Rezerwa Federalna przyjęła na siebie rolę firmy ubezpieczeniowej, banku inwestycyjnego i funduszu hedgingowego - pisze "The Wall Street Journal".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • kumaty(2008-09-18 12:47) Zgłoś naruszenie 00

  FED założyli przed I wojną światową Rotschild, Rockefeller, JP Morgan i Wagner w celu podporządkownia sobie światowych finansów. Wskrócie powoduje on spiralę zadłużenia (emisja dolara za odsetki, utworzenie waluty AMRO) , bankructwa innych banków (5400 tylko do II wojny światowej dla konsolidacji pieniądza) i krachy giełdowe.

  Odpowiedz
 • realista(2008-09-18 10:37) Zgłoś naruszenie 00

  Fed to jest prywatna firma a nie bank centralny (instytucja państwowa).
  FED pełni rolę banku centralnego oraz ma prawo do emisji środków płatniczych i pobierania od nich odsetek od Państwa a w zasadzie obywateli poprzez między innymi podatek dochodowy. To najgorszy z możliwych model finansowy. Dawno już niektórzy Prezydenci USA chcieli to zlikwidować, jednak nie pożyli za długo.

  Odpowiedz
 • pluszowy miś(2008-09-18 09:56) Zgłoś naruszenie 00

  Media już dorabiają filozofię do prostej rzeczy... Bank centralny pożyczył firmie ogromne pieniądze ratując ją przed bankructwem... SKORO TAK MOŻNA ROBIĆ, TO MOŻE NBP POŻYCZYŁBY STOCZNIOM I INNYM ZAGROŻONYM BANKRUCTWEM FIRMOM TROCHĘ PIENIĘDZY?... pozdr :)

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane