USA: zbankrutowało już ponad 100 banków

24.10.2009, 00:26; Aktualizacja: 24.10.2009, 07:19

Już 101 amerykańskich banków ogłosiło w tym roku niewypłacalność, tzn. najwięcej od roku 1992, w szczytowym okresie kryzysu kas oszczędnościowo-pożyczkowych - poinformowały w piątek władze federalne.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Alojzy(2009-10-24 11:31) Zgłoś naruszenie 00

  Nastały złote czasy dla banków. Obserwuję taki jeden bank w Polsce. Małe miasteczko ale budują siedzibę nie gorszą niż Bank of America. Pracownikom z rodzinami co miesiąc funduje się jakąś tygodniową wycieczkę po Europie lub weekendowe wyjazdy w Polsce. A to wszystko w ramach integracji pracowników, ja mi mówią. Wyobrażam sobie jakie przyznają sobie premie począwszy od prezesa, poprzez kierowników, a skończywszy na zwykłym personelu. Zbliżają się święta więc już słyszę o bonach, dodatkowych wypłatach na święta. A to wszystko przecież idzie z naszych kredytów. Nikt sie nie martwi upadłością bo albo państwo dopłaci albo zbankrutuje więc będzie okazja wypłacić sobie odpowiednio wysokie odprawy. A kredyty coraz droższe.

  Odpowiedz
 • itk(2009-10-24 11:43) Zgłoś naruszenie 00

  Eee tam, bankructwo. Kto się tym przejmuje. Nie ma to jak pracować w banku: piękna siedziba, co rusz to jakaś darmowa wycieczka na zwiedzanie świata, darmowe wyjazdy weekendowe, bony na święta, premie, dodatki. A kredyciki ciemny ludek bierze więc sobie korzystamy na całego.

  Odpowiedz
 • garsjo(2009-10-24 12:59) Zgłoś naruszenie 00

  Ale to, o czym piszecie nikogo nie obchodzi. Dotyczy nie tylko banków, ale też odziałów ZUSu i innych instytucji. "Wypasione" budynki i intratne posady.
  Brakuje kontroli prawnej sprawdzającej czy nie naruszane jest dobro publiczne. Natomiast tworzone jest prawo społecznie szkodliwe np. wysokie prowizje pobierane przez OFE.
  Generalnie na czele instytucji zasiadają kolesie partyjni, którzy przecież muszą godnie zarabiać! W Polsce płace i stanowiska nagminnie nie są wiązane z kompetencjami. Dlatego mając dobry zawód, kompetencje i zaangażowanie w pracę rzadko kiedy będziesz mieć godną emeryturę. Kominy płacowe jakie istnieją, niczym nie uzasadnione, antagonizują obywateli. Rodzą frustracje. a
  A za to odpowiedzialne jest także złe prawo i brak dobrych wzorców do naśladowania. Gdyby państwo normalnie funkcjonowało to kogo miałoby wzburzać "wypasione" siedziby i niebotyczne zarobki notabli firm PRYWATNYCH. Tylko, że to państwo jest POLITYCZNE. I to prywatne wywodzi się z tej polityki. I to się nie zmieni. To się pogłębi. Państwo nie funkcjonuje dla obywatela, funcjonuje dla dobra partii i jej członków.

  Odpowiedz
 • 30-latka(2009-10-25 14:00) Zgłoś naruszenie 00

  Garsjo

  Podpisuje się pod tym co napisałes w 100 %


  Chce wierzyc jednak,ze kiedyś wezniemy ich za łep i zrobimy porządki

  Po mału ale na kazdego przyjdzie czas, to zadanie jest dla nowego pokolenia .

  Odpowiedz
 • em(2009-10-25 14:18) Zgłoś naruszenie 00

  etam, nic sie nie zmieni, nikogo za leb nikt nie wezmie, jak bylo, tak jest i tak bedzie... zwlaszcza w Polsce...

  Odpowiedz
 • dyzio(2009-10-25 15:01) Zgłoś naruszenie 00

  nie myslcie ze to tylko tak u nas w uk wcale nie jest lepiej tylko skala nieco inna,nie wierzcie w to co media pisza trzeba byc zyc i miec dystans do wszystkiego,,,

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane