Polska pożyczy Islandii 630 mln zł, a Islandia kupi obligacje

05.10.2009, 18:09; Aktualizacja: 05.10.2009, 18:17

Polska pożyczy Islandii 630 mln złotych - potwierdziła dziś rzeczniczka prasowa resortu finansów Magdalena Kobos. Za pieniądze te Islandia kupi nasze obligacje.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Tym(2009-10-05 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Duży plus dla GP za ten niusik. Wybiórcza na ten sam temat napisała tylko tyle, że pożyczymy. A o tym, że owszem pożyczymy - ale na zakup naszych obligacji to już się nie zająknęła.

    Odpowiedz
  • Tym(2009-10-06 00:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do 2: niezupełnie. Spłaty będą skorelowane ze sobą - my spłacamy obligacje, a oni dług. W tym samym czasie będą też płatne odsetki - 2% na naszą korzyść.

    Odpowiedz
  • drozd(2009-10-05 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli pożyczymy im teraz, aby zakupili nasze obligacje. Czyli dali nam kasę, którą teraz wydamy, a za parę lat oddamy im więcej odkupując obligacje. I wtedy oni nam oddadzą dług z odsetkami? Bardzo prosteeeeee

    Odpowiedz
  • Bacz(2009-10-06 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem przeciwny pomocy finansowej Polski w celu utrzymania wypłacalności Islandii gdyż nie trafi ta pomoc od niezamożnych przecież Polaków do biednych Islandczyków, tylko trafi do o wiele bogatszych od Polaków lichwiarzy, którzy na potęgę pożyczali Islandczykom nie biorąc pod uwagę ryzyka ich bankructwa. Właśnie straty jakie poniesie na bankructwie Islandii i jej banków międzynarodówka lichwiarzy, nauczy ich żeby w przyszłości za dużo nie pożyczali bo zamiast większych zysków będą mieli stratę.
    Po przeprowadzonym bankructwie banków i państwa, owszem możemy Islandczykom pomóc humanitarnie np. nasz rząd może skupić na naszym rynku nadwyżki żywności i dostarczyć Islandczykom za pół ceny.
    Zapraszam: http://niepoprawni.pl/blogs/bacz

    Odpowiedz
  • bodzio(2009-10-07 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z Baczem w 100%. Wystarczy popatrzeć na jakim poziomie żyją Islandczycy, ile wydają na życie i jakie mają kredyty, pożyczając im pieniądze nikt nigdy ich nie nauczy ani oszczędności ani rozumu, a do roboty to im wcale nie śpieszno. A może rząd Polski pożycza im pieniądze żeby nie musiał płacić na większe bezrobocie gdyby Polacy wrócili, ale gdzie tu kalkulacja i tak i siak nie rozumiem. Rostowski dał się nabrać na stary numer o ufo, żyć w luksusach i krzyczeć jacy to my biedni !!!

    Odpowiedz
  • bodzio(2009-10-07 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dla porównania przeczytaj i kliknij tabelkę biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/357687,ranking_najbogatszych_panstw_swiata.html
    ...i nie mówcie mi o kryzysie na Islandii, bo gdyby w Polsce mi się tak żyło w kryzysie jak tu na Islandii to bym się w życiu z Polski nie ruszał

    Odpowiedz
  • g(2009-10-25 02:03) Zgłoś naruszenie 00

    O borze ja mieszkam na Islandii i się tu dobrze żyję !!! a Ty bodzio to taki madry ,że pisziesz że nie mają rozumu albo do roboty nie chcą ? xd żal.pl najpierw tu przyleć i zobacz jak jest a potem komętuj!

    Odpowiedz
  • kemot(2010-03-13 06:54) Zgłoś naruszenie 00

    Pożyczka polega na tym, że my dostarczamy im pieniądze, ale nie w gotówce a w obligacjach. Oni mogą w ten sposób spłacić zobowiązania względem jakiegoś banku za pomocą naszych obligacji. Dzięki temu my mamy dodatkowego klienta na nasze obligacje, więc nieco mniejsze zmartwienie dla budżetu teraz a dodatkowo będą to obligacje, za które budżet państwa nie będzie musiał płacić odsetek, bo je w praktyce zapłacą Islandczycy opłacając swój kredyt - Polska zarobi na tym jeszcze do 2%.

    Odpowiedz