Żywność jest coraz droższa, nie ma szans na spadek cen

autor: Marek Chądzyński, Patrycja Otto19.05.2009, 03:00

Żywność jest droga, bo niskiej podaży na rynku wewnętrznym nie niweluje drogi import. Niższych cen nie są w stanie wynegocjować nawet duże sieci handlowe. Jeśli złoty będzie słaby, a pogoda niekorzystna dla zbiorów, sytuacja nie zmieni się do końca roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Obiecanki przedwyborcze(2009-05-19 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie te tanie jabłka Tuska. Chyba się nie doczekamy, tak jak autostrad i realizacji innych obiecanek.

    Odpowiedz
  • COVAR(2009-05-19 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Poglowie trzody i bydla spadlo w porownaniu z wartosciami maksymalnymi z przeszlosci o 30%. Podobnie obnizyla sie produkcja mleka i burakow cukrowych w Polsce. Jest to wprost zenujace!
    Polska powinna byc eksporterem podstawowych produktow rolnych a nie importerem. Moze kandydaci do europarlamentu powinni ten problem przemyslec.

    Odpowiedz
  • Lilly(2009-05-19 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne - Tusk jest odpowiedzialny za światowy kryzys gospodarczy, deszcz w Bangladeszu i susze w Mozambiku.

    Odpowiedz
  • ola(2009-05-19 11:52) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że ceny rosna tylko w sklepach a ceny skupu zwierząt niestety nie- produkcja spadła bo opłacalnośc chowu zwierząt sie zmiejsza.

    Odpowiedz
  • kropka(2009-05-19 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Lilly, aż tak wielkich oczekiwań do Tuska chyba nikt nie ma? Wystarczyłoby przecież, gdyby troszczył sie o interesy POLSKI, a nie o własne "być albo nie być" w polityce. Sprawa ze stocznią gdańską jest nabardziej jaskrawym przykładem na to, że sprawa POLSKIEJ gospodarki jest mu sprawą obcą. Najlepiej wszystko zamknąć, sprzedać tereny pod zachodnie hipemarkety i nie troszczyć się o to, skąd ludzie będą mieli kasę na zakupy w nich. To dalszy ciąg realizacji hasła imć Urbana "rząd się wyżywi". I nie chcę wyrokować, ale Unia fundując nam DOTACJE rozłożyła naturalne mechanizmy rynkowe, które zaczynały na naszym rynku funkcjonować. Po co rolnik ma się starać coś produkować, jeśli za NIEPRODUKOWANIE otrzymuje kasę??? Takiej "regulacji" rynku to nawet komuniści nie wymyślili. Ale jak widać socjaliści tak...

    Odpowiedz
  • arek z irlandii(2009-05-19 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    tak teraz wychodzą na jaw rządy PIS ,LPR, SAMOOBRONA jak oni ten kraj zrujnowali i ośmieszyli.

    Odpowiedz
  • HL(2009-05-19 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Kryzys? Ściema nie kryzys. W czasie Wielkiego Kryzysu lat 30. ceny żywności gwałtownie spadły (czasem o 70%) - co doprowadziło do ruiny wieś, a zaraz po niej - przemysł, który produkował narzędzia.

    Wzrost cen jest najlepszym dowodem, że żadnego kryzysu nie ma! Nie dajcie się mamić. Teraz słowem "kryzys" odpowiada się na wszystkie pytania. Dlaczego nie dostałem podwyżki? Kryzys! Dlaczego chodnik nie posprzątany? Kryzys! Dlaczego żona mnie zdradza? Kryzys! Dlaczego ceny mięsa rosną? Kryzys. G. nie kryzys. Eksport żywności za granicę dzięki słabej złotówce - oto dlaczego ceny w Polsce wzrosły.

    Odpowiedz
  • Janek(2009-05-19 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    a ile cukrowni zostało w Polsce,gdyby były to i buraki cukrowe by uprawiano -takie gadanie w banie - naród musi być w ciągłym szoku,i tematach zastępczych by tylko odciągnąć od naprawdę ważnych problemow

    Odpowiedz
  • Żal serce ściska...(2009-05-19 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    A to wszystko dzięki naszemu "wejsciu" do unii europejskiej. A miało być tak pięknie.Jeszcze do tego musimy dostosowywać wysoką jakość naszej żywności do "poziomu" ue (niestety dlatego jej jakość spada, nigdy w polskiej żywności nie było tyle chemii). Aż żal mnie za serce ściska, gdy widzę nasze biedne polskie krowy z tymi żałosnymi unijnymi "paszportami" w uchu...

    Odpowiedz
  • JOachim(2009-05-19 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    FAJNIE EMERYci SAME POMRA Z GŁODU
    KAZDY ZADOWOLONY
    1-KSIADz
    2 ZUS
    3 DZIECI[wolny pokoj bedzie dla dziecka]
    W PANA JEST MIEJSCA VIELE!!!
    TO SZCZYSC VOM BOZE emeryty na ta droga do PANA

    Odpowiedz