Prognoza GP: zdrożeje użytkowanie mieszkania, stanieją odzież i paliwa

autor: Mirek Kuk18.08.2008, 03:00

Ceny żywności do końca roku będą rosnąć, ale wolniej niż w I półroczu; zdrożeją mięso i słodycze. Podobnie jak w I półroczu, najszybciej będzie drożeć utrzymanie mieszkania, m.in. z powodu możliwej podwyżki cen gazu. Wzrost cen nie przewyższa wzrostu płac, średnia pensja brutto w firmach na koniec roku może przekroczyć 3,5 tys. zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Od września wyższa składka na zdrowie -URA !(2008-08-18 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Miód juz zdrożał o 30% u pszczelarzy , to też wina kaczek ?

    A LOKOMOTYWY ?

    Stanieją?

    Odpowiedz
  • helit(2008-10-21 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    posłowie sobie podwyższyli diety ,narodowi wciska się kit o recesji i oszczędnościach,zawsze mówiłam ,że najgorzej było,i jest kiedy do władzy dorwą się liberały dla nich biedny człowiek nie istnieje,ma nie myślec o podwyżkach,o wypoczynku.zaś ministerstwo pracy wykupiło za milion zł.dla swoich urzędasów loty samolotem,a żeby było śmiesznie to wybrali sobie miasta gdzie nie ma lotnisk/patrz rzeczpospolita/.patrząc na te cuda tuska szlag mnie trafia!!!

    Odpowiedz
  • Nie cieszcie się OSŁY ze płace wzrosły(2008-08-18 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    -ja ceny podwoje i tak wyjdę na swoje.1)-PO-prąd-20% w górę bo za dwa atomy w cząst. CO2 też należy zapłacić-frajerzy, taka rozrzutność !
    2)-PO-gaz-30% w górę,
    5)-PO-woda-w górę,
    6)-PO-kredyty-w górę,
    7)-PO-bilety-w górę,
    8)-PO-czynsze w górę,
    9)-PO-wywóz śmieci, bajki o segregacji smieci -już zapomniane
    10)-PO-materiały budowlane -średnio 15% w górę.
    10)-PO-koniec latania LOTem -kupno samolotów dla Rządu -koniec taniego państwa.
    11)-PO -podwyżki płaca dla ministrów i Posłów-koniec taniego państwa
    12)-PO -nie obniżanie dla pospólstwa podatku do 15 % -brak środków -ale na liniowy dla Prezesów będą środki.
    13)-PO- żywność w górę
    14)-PO-oprocentowanie kredytów w górę a lokat?

    Odpowiedz
  • 'P'arada 'O'szustów(2008-08-18 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    No i niech mi ktoś powie, że pensje "realnie" wzrosły ...
    WYBORCY PO to wy odpowiadacie wszyscy za ten stan rzeczy i utrzymującą się patologię.

    Odpowiedz
  • PoRadA_MisS2008-09(2008-09-12 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Witam z tej strony Pewnien gosć ktorego napewno znacie.

    Chciałbym do was sie wzrocic z prosba o pomoc. Paliwo bd coraz tasze do 3zł , ale to wszystko w swoim czasie .

    pozdrawiam

    Odpowiedz
  • HeH(2008-09-17 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Uwazam ze paliwo dopiero wtedy realnie stanieje kiedy w koncu zostanie wporowadzona realna alternatywa i czlowiek nie bedzie potrzebowal benzyny aby jezdzic. Chociaz wtedy pewnie rzad dorzuci jakis maly podateczek lub zwiekszy akcyze i zwykly kowalski nie odczuje spadku ceny. Wszystko bedzie tak jak bylo albo i gorzej

    Odpowiedz
  • poeta(2008-09-17 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    BRAK SŁÓW NA PO CHWAŁĘ PO LITYKÓW - PO CO KRYTYKOWAĆ JAK NIE MOŻNA CHWALIĆ, TRZEBA MYŚLEĆ PO PROSTU KOGO TU OBALIĆ...

    Odpowiedz
  • Skarży się makler:(2008-10-27 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    Skarży się makler: - Ten kryzys jest gorszy niż rozwód.
    Straciłem połowę majątku i nadal mam żonę.

    Odpowiedz
  • MarekA(2008-08-18 06:56) Zgłoś naruszenie 00

    To prawie jak za Gomułki, tylko że za Jego rządów taniały lokomotywy zamiast elektroniki

    Odpowiedz
  • mama(2008-10-19 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej rosną pensje w stoczniach.

    Odpowiedz
  • niuniu(2008-10-12 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej jest nażekać! jak komuś sie niepodobaja polskie realia to europa czeka na was! pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • opty-mista(2008-10-10 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    mówili w tvn wizji że będzie jeszcze lepiej ! huraaa!!

    Odpowiedz
  • A.B.(2008-10-27 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    To są właśnie te CUDA!!!

    Odpowiedz
  • emer(2008-10-17 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    rzad Tuska tak jak Pis-u niedotrzymuje obietnic-podwyzka dla emerytów i rencistów 6% a juz cena gazu ma wzrosnac o 11% a jeszcze czekaja nasz podwyzki pradu,wody,smieci niemówiac o oplatach mieszkaniowych i gdzie tu obiecane 15% w 2009 roku dla nasz zniklo jak wszystko ale dla swoich jest i tych darmozjadów z IPN

    Odpowiedz
  • El-amarna(2008-10-24 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 2:

    1)-PO-prąd-20% w górę - po primo to nieprawda, bo wzrost cen wyniósł ok 12%. Po drugie, opłaty za emisję CO2 to wymysł UE, więc nie zwalaj na rząd

    2)-PO-gaz-30% w górę, - to również nieprawda. Przez ostatni rok wzrost cen gazu wyniósł ok. 17%. Jeśli winien temu jest Tusk, to na równi z Kaczyńskim - gdyby bowiem nie ujadali tak na Putina, to ceny nie wzrosły by tak bardzo.

    a gdzie punkty 3 i 4? Czyżby dotyczyły jakiś produktów czy surowców, które początkowo zdrożały, ale teraz spadły poniżej poziomu z czasów rządu PiS? Czyżby w punkcie 3 była np. benzyna?

    5)-PO-woda-w górę,
    Możliwe - choć szkoda, że nie podałeś o ile. Dla mnie to jest tak drobny ułamek wydatków, że nawet nie zauważyłem.

    6)-PO-kredyty-w górę,
    Tusk winien kryzysowi na świecie - wiadomo.

    7)-PO-bilety-w górę,
    Doprawdy? Może u Ciebie. Na linii, którą często jeżdżę tj. Warszawa-Siedlce PKP obniżyły cenę biletów na początku 2008 r. o ok. 15%

    Odpowiedz
  • zino(2008-11-14 19:22) Zgłoś naruszenie 00

    Słuchaj 'DON, jeśli byłby PIS czy SLD czy SAMO...BRONY ITP. to byłoby lepiej?naród już przeżył swoje jest na tyle zdeterminowany ze wybierze każdego aby żyło się lepiej ale czy to nastąpi? to jest pytanie na które nikt nie odpowie a jesli odpowie to będzie brzmiało - bądzmy dobrej myśli !!!

    Odpowiedz
  • El -amarna(2008-10-24 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    8)-PO-czynsze w górę,
    Czynsze? To chyba zeleży od konkretnej spółdzielni/wspólnoty mieszkaniowej.

    9)-PO-wywóz śmieci, bajki o segregacji smieci -już zapomniane
    Myli się pan. Coraz więcej śmieci jest segregowana. To zresztą wymóg unijny - i akurat z nim się w 100% zgadzam.

    10)-PO-materiały budowlane -średnio 15% w górę.
    - wzrost gospodarczy = wzrost inwestycji = wzrost cen materiałów budowlanych. Rynek nie znosi próźni.

    10)-PO-koniec latania LOTem -kupno samolotów dla Rządu -koniec taniego państwa.
    - jak Tusk leciał LOT-em to była chryja. Jak leci rządowym -chryja. Zdecydujcie się. Jak leciał LOTem twierdziliście, że to żadna oszczędność bo rządowy i tak musi swoje przelecieć...

    11)-PO -podwyżki płaca dla ministrów i Posłów-koniec taniego państwa
    rzędu 5%. Jednocześnie budżet Kancelarii Premiera - zmniejszono o 11 mln zł, a Kancelarii Prezydenta - o 8 mln.

    Odpowiedz
  • El-amarna(2008-10-24 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    12)-PO -nie obniżanie dla pospólstwa podatku do 15 % -brak środków -ale na liniowy dla Prezesów będą środki.

    Od nowego roku będą stawki 18 i 32 z progiem 85.000 - to niemalże liniowy. Poza tym na obniżkę podatków nie są generowane żadne środki! Muszą być tylko zmniejszone wydatki - przyznasz, że to zupełnie co innego!

    13)-PO- żywność w górę

    Zależy co. Mleko - rzeczywiście, trochę podrożało, ale już ceny opadły. Owoce- ceny drastycznie spadły. Np. jabłka cena sklepowa: od 0,90 do 1,80 za kilo. A za Kaczyńskich były po prawie 5 zł. To tak dla przypomnienia tylko, bo każdy rozsądny człowiek wie, że w gospodarce rynkowej rząd nie ma wpływu na ceny - gdyż te są wypadkową między podażą a popytem. Był urodzaj na jabłka, więc są tanie.

    14)-PO-oprocentowanie kredytów w górę a lokat?
    Wyobraź sobie, że oprocentowanie lokat również wzrosło.

    Odpowiedz
  • latarnik53(2008-10-24 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Tak się żyje za rządów Tuskusa Germanusa:)

    Odpowiedz
  • KengyKoliber(2008-10-24 02:06) Zgłoś naruszenie 00

    liberaly? Po to socjalisci. Jak Tusk zlikwiduje dochodowy i przymus ubezpieczen itp to pogadamy. Teraz mogę tylko powiedziec: BREDZISZ helit!

    Odpowiedz