Prognoza GP: zdrożeje użytkowanie mieszkania, stanieją odzież i paliwa

autor: Mirek Kuk18.08.2008, 03:00

Ceny żywności do końca roku będą rosnąć, ale wolniej niż w I półroczu; zdrożeją mięso i słodycze. Podobnie jak w I półroczu, najszybciej będzie drożeć utrzymanie mieszkania, m.in. z powodu możliwej podwyżki cen gazu. Wzrost cen nie przewyższa wzrostu płac, średnia pensja brutto w firmach na koniec roku może przekroczyć 3,5 tys. zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • MarekA(2008-08-18 06:56) Zgłoś naruszenie 00

    To prawie jak za Gomułki, tylko że za Jego rządów taniały lokomotywy zamiast elektroniki

    Odpowiedz
  • Nie cieszcie się OSŁY ze płace wzrosły(2008-08-18 07:05) Zgłoś naruszenie 00

    -ja ceny podwoje i tak wyjdę na swoje.1)-PO-prąd-20% w górę bo za dwa atomy w cząst. CO2 też należy zapłacić-frajerzy, taka rozrzutność !
    2)-PO-gaz-30% w górę,
    5)-PO-woda-w górę,
    6)-PO-kredyty-w górę,
    7)-PO-bilety-w górę,
    8)-PO-czynsze w górę,
    9)-PO-wywóz śmieci, bajki o segregacji smieci -już zapomniane
    10)-PO-materiały budowlane -średnio 15% w górę.
    10)-PO-koniec latania LOTem -kupno samolotów dla Rządu -koniec taniego państwa.
    11)-PO -podwyżki płaca dla ministrów i Posłów-koniec taniego państwa
    12)-PO -nie obniżanie dla pospólstwa podatku do 15 % -brak środków -ale na liniowy dla Prezesów będą środki.
    13)-PO- żywność w górę
    14)-PO-oprocentowanie kredytów w górę a lokat?

    Odpowiedz
  • bolo(2008-08-18 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    no tak, PO winne, proponuje jeszcze raz Kaczke wyslac niech nabróździ Rosji, na bank gaz nam stanieje Pisuarze

    Odpowiedz
  • Od września wyższa składka na zdrowie -URA !(2008-08-18 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Miód juz zdrożał o 30% u pszczelarzy , to też wina kaczek ?

    A LOKOMOTYWY ?

    Stanieją?

    Odpowiedz
  • 'P'arada 'O'szustów(2008-08-18 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    No i niech mi ktoś powie, że pensje "realnie" wzrosły ...
    WYBORCY PO to wy odpowiadacie wszyscy za ten stan rzeczy i utrzymującą się patologię.

    Odpowiedz
  • PoRadA_MisS2008-09(2008-09-12 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Witam z tej strony Pewnien gosć ktorego napewno znacie.

    Chciałbym do was sie wzrocic z prosba o pomoc. Paliwo bd coraz tasze do 3zł , ale to wszystko w swoim czasie .

    pozdrawiam

    Odpowiedz
  • HeH(2008-09-17 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Uwazam ze paliwo dopiero wtedy realnie stanieje kiedy w koncu zostanie wporowadzona realna alternatywa i czlowiek nie bedzie potrzebowal benzyny aby jezdzic. Chociaz wtedy pewnie rzad dorzuci jakis maly podateczek lub zwiekszy akcyze i zwykly kowalski nie odczuje spadku ceny. Wszystko bedzie tak jak bylo albo i gorzej

    Odpowiedz
  • poeta(2008-09-17 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    BRAK SŁÓW NA PO CHWAŁĘ PO LITYKÓW - PO CO KRYTYKOWAĆ JAK NIE MOŻNA CHWALIĆ, TRZEBA MYŚLEĆ PO PROSTU KOGO TU OBALIĆ...

    Odpowiedz
  • opty-mista(2008-10-10 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    mówili w tvn wizji że będzie jeszcze lepiej ! huraaa!!

    Odpowiedz
  • niuniu(2008-10-12 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    najlepiej jest nażekać! jak komuś sie niepodobaja polskie realia to europa czeka na was! pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • emer(2008-10-17 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    rzad Tuska tak jak Pis-u niedotrzymuje obietnic-podwyzka dla emerytów i rencistów 6% a juz cena gazu ma wzrosnac o 11% a jeszcze czekaja nasz podwyzki pradu,wody,smieci niemówiac o oplatach mieszkaniowych i gdzie tu obiecane 15% w 2009 roku dla nasz zniklo jak wszystko ale dla swoich jest i tych darmozjadów z IPN

    Odpowiedz
  • mama(2008-10-19 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    Najbardziej rosną pensje w stoczniach.

    Odpowiedz
  • helit(2008-10-21 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    posłowie sobie podwyższyli diety ,narodowi wciska się kit o recesji i oszczędnościach,zawsze mówiłam ,że najgorzej było,i jest kiedy do władzy dorwą się liberały dla nich biedny człowiek nie istnieje,ma nie myślec o podwyżkach,o wypoczynku.zaś ministerstwo pracy wykupiło za milion zł.dla swoich urzędasów loty samolotem,a żeby było śmiesznie to wybrali sobie miasta gdzie nie ma lotnisk/patrz rzeczpospolita/.patrząc na te cuda tuska szlag mnie trafia!!!

    Odpowiedz
  • KengyKoliber(2008-10-24 02:06) Zgłoś naruszenie 00

    liberaly? Po to socjalisci. Jak Tusk zlikwiduje dochodowy i przymus ubezpieczen itp to pogadamy. Teraz mogę tylko powiedziec: BREDZISZ helit!

    Odpowiedz
  • El-amarna(2008-10-24 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 2:

    1)-PO-prąd-20% w górę - po primo to nieprawda, bo wzrost cen wyniósł ok 12%. Po drugie, opłaty za emisję CO2 to wymysł UE, więc nie zwalaj na rząd

    2)-PO-gaz-30% w górę, - to również nieprawda. Przez ostatni rok wzrost cen gazu wyniósł ok. 17%. Jeśli winien temu jest Tusk, to na równi z Kaczyńskim - gdyby bowiem nie ujadali tak na Putina, to ceny nie wzrosły by tak bardzo.

    a gdzie punkty 3 i 4? Czyżby dotyczyły jakiś produktów czy surowców, które początkowo zdrożały, ale teraz spadły poniżej poziomu z czasów rządu PiS? Czyżby w punkcie 3 była np. benzyna?

    5)-PO-woda-w górę,
    Możliwe - choć szkoda, że nie podałeś o ile. Dla mnie to jest tak drobny ułamek wydatków, że nawet nie zauważyłem.

    6)-PO-kredyty-w górę,
    Tusk winien kryzysowi na świecie - wiadomo.

    7)-PO-bilety-w górę,
    Doprawdy? Może u Ciebie. Na linii, którą często jeżdżę tj. Warszawa-Siedlce PKP obniżyły cenę biletów na początku 2008 r. o ok. 15%

    Odpowiedz
  • El -amarna(2008-10-24 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    8)-PO-czynsze w górę,
    Czynsze? To chyba zeleży od konkretnej spółdzielni/wspólnoty mieszkaniowej.

    9)-PO-wywóz śmieci, bajki o segregacji smieci -już zapomniane
    Myli się pan. Coraz więcej śmieci jest segregowana. To zresztą wymóg unijny - i akurat z nim się w 100% zgadzam.

    10)-PO-materiały budowlane -średnio 15% w górę.
    - wzrost gospodarczy = wzrost inwestycji = wzrost cen materiałów budowlanych. Rynek nie znosi próźni.

    10)-PO-koniec latania LOTem -kupno samolotów dla Rządu -koniec taniego państwa.
    - jak Tusk leciał LOT-em to była chryja. Jak leci rządowym -chryja. Zdecydujcie się. Jak leciał LOTem twierdziliście, że to żadna oszczędność bo rządowy i tak musi swoje przelecieć...

    11)-PO -podwyżki płaca dla ministrów i Posłów-koniec taniego państwa
    rzędu 5%. Jednocześnie budżet Kancelarii Premiera - zmniejszono o 11 mln zł, a Kancelarii Prezydenta - o 8 mln.

    Odpowiedz
  • El-amarna(2008-10-24 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    12)-PO -nie obniżanie dla pospólstwa podatku do 15 % -brak środków -ale na liniowy dla Prezesów będą środki.

    Od nowego roku będą stawki 18 i 32 z progiem 85.000 - to niemalże liniowy. Poza tym na obniżkę podatków nie są generowane żadne środki! Muszą być tylko zmniejszone wydatki - przyznasz, że to zupełnie co innego!

    13)-PO- żywność w górę

    Zależy co. Mleko - rzeczywiście, trochę podrożało, ale już ceny opadły. Owoce- ceny drastycznie spadły. Np. jabłka cena sklepowa: od 0,90 do 1,80 za kilo. A za Kaczyńskich były po prawie 5 zł. To tak dla przypomnienia tylko, bo każdy rozsądny człowiek wie, że w gospodarce rynkowej rząd nie ma wpływu na ceny - gdyż te są wypadkową między podażą a popytem. Był urodzaj na jabłka, więc są tanie.

    14)-PO-oprocentowanie kredytów w górę a lokat?
    Wyobraź sobie, że oprocentowanie lokat również wzrosło.

    Odpowiedz
  • latarnik53(2008-10-24 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    Tak się żyje za rządów Tuskusa Germanusa:)

    Odpowiedz
  • A.B.(2008-10-27 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    To są właśnie te CUDA!!!

    Odpowiedz
  • Skarży się makler:(2008-10-27 15:56) Zgłoś naruszenie 00

    Skarży się makler: - Ten kryzys jest gorszy niż rozwód.
    Straciłem połowę majątku i nadal mam żonę.

    Odpowiedz