Przeciętny posiadacz IKE uzbierał 9 zł emerytury

autor: Marcin Jaworski16.04.2009, 03:00

Finansiści chcą odpisu od podstawy opodatkowania nawet 12 tys. zł oszczędności emerytalnych. Minister finansów ma zdecydować, czy z zachęty podatkowej skorzystamy mając nie tylko IKE. Możliwe, że wysokość limitu wpłat będzie zależała od wieku oszczędzającego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • A jakim prawem ma się zabierać z budżetu pieniadze(2009-04-16 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    i tym samym społecznymi pieniędzmi dorabiać kieszenie IKE???
    Jesli państwo chce pomóc przyszłym emerytom, to najpierw niech zlikwiduje WSZYSTKIE!!! dodatkowe stwory emerytalne, pozostawi jeden organ emerytalny, a te pieniądze które chce dać dla IKE niech przeznaczy na wyższe emerytury!!!
    W ten sposób pomoże emerytom. Jeślki zrobi inaczej, to pomoże towarzystwom emerytalnym, a emeryci w Polsce nadal będą dziadami!

    Odpowiedz
  • Jakim prawem moje pieniadze z budżetu państwa(2009-04-16 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    mają zasilać jakieś dziwaczne twory emerytalne???
    Jakim prawem społecznymi pieniędzmi chce się dorabiać kieszenie IKE???
    Jeśli państwo chce pomóc przyszłym emerytom, to najpierw niech zlikwiduje WSZYSTKIE!!! dodatkowe twory emerytalne, pozostawi jeden organ emerytalny, a te pieniądze które chce dać dla IKE niech przeznaczy na wyższe emerytury!!!
    W ten sposób pomoże emerytom. Jeślki zrobi inaczej, to pomoże towarzystwom emerytalnym, a emeryci w Polsce nadal będą dziadami!

    Odpowiedz
  • xxx i co ?(2009-04-16 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Czy jeśli 9 osób wpłaci do IKE 10000, a 1 osoba wpłaci 1 mln zł to czy "można szacować" że przeciętnie uczestnicy zgromadzili po 109tys zł ?? Artykuł tak samo tendencyjny jak w ostatnim czasie 19zł do emerytury z OFE. Dziwić się że ludzie nie chcą oszczędzać.
    A panu Marcinowi Jaworskiemu radzę oszacować jakie emerytury będą wypłacone przeciętnie z oszczędności w skarpecie... albo i bez oszczędności .

    Odpowiedz
  • grzegorz(2009-04-16 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    5 lat 9zł
    10 lat 18 zł
    20 lat 36 zł
    30 lat 54 zł
    to jest dodatek na cukierki od dziadków dla wnucząt .

    Odpowiedz
  • eme(2009-04-16 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Tak ma być koniec kropka.
    Wiadomo otym że emeryt rencistą nie zostanie? ale składkę płaci!
    pytanie dla kogo?

    Odpowiedz
  • do 5(2009-04-16 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    I oto jest pytanie.
    A odpowiedź? - napewno nie dla emeryta czy rencisty! Napewno dla złodziei.
    Szooooook...!!!1
    Ps. nie byłem i nie jestem ani rencistą ani emerytem. Ale za to szanuję sprawiedliwość społeczną, której niestety w Polsce nie widzę.
    Musze zatem odkładać swoje pieniażki za granicą, by potem żyjąc w Polsce nie musieć umierać z głodu.

    Odpowiedz
  • Przyszły emeryt będzie bogaczem(2009-04-16 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Czaro widzę przyszłych emerytów w polsce.
    z I filaru dostanie 500 zł, z II filaru 23 zł, a z III filaru 9 zł, ha ha ha.
    Tu widac dokładnie jak władze polskie skubią zgodnie z prawem swoich obywateli.
    Po 40 latach niewolniczej pracy dostanie brutto 550 zł emerytury, tyle zeby zapłacić za mieszkanie, prad i gaz, a zeby przezyć musi zebrać alo zbierać w śmietnikach. To jest najzwylkejsze eutanazja, zgodnie z polskim prawem.

    Odpowiedz
  • 50+(2009-04-16 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    przy założeniui, że będę zył na emeryturze ok 10 lat, wychodzi juz mi 100 zł na miesiąc. Mam nadzieję, że odliczenie od podstawy przejdzie bo na pewno z niego skorzystam !

    Odpowiedz
  • HL(2009-04-16 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7: o co Wam wszystkim chodzi? IKE jest dobrowolne - nie podoba się, to nie oszczędzajcie w IKE. Po co to trucie?

    Odpowiedz
  • Do 7(2009-04-16 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Z I Filaru nie będzie nic. ZUS już teraz zaciąga kredyty by wypłacać emerytury. Za 20 lat banki siądą na każdą wpłate do ZUSu.

    II Filar - Rząd ugnie sie przed rządaniami UE w sprawie zniesienia limitów inwestowania w rynki zagraniczne. A nasze (czytaj zachodnie OFE) z chęcią władują naszą kasę w swoją gospodarkę tak sprytnie by nic nie dać w zamian. Czyli znowu ZERO.

    Czyli zostaje III Filar - w sam raz na dobrowolne opłacenie powszechnej eutanazji

    Odpowiedz
  • Klemens(2009-04-16 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    Widać tęsknotę niektórych ludzi za jednym,niby sprawiedliwym,państwowym organem emerytalnym.A przecież jesteśmy od 20 lat w innym /od socjalizmu/ systemie.Z tym faktem /niepodważalnym/ coś się chyba wiąże.Państwo powinno wspomagać ludzi,którzy sami chcą zadbać o swoją emeryturę.Zwolnienie z podatku może być formą zachęty.A inni niech czekają na łaskę rządzących.

    Odpowiedz
  • Za realnie wpłacane pieniądze do systemu(2009-04-16 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dostajemy nic.

    Moi kuzyni ze wsi płacący grosze do KRUSU są o niebo w lepszej sytuacji.
    Przynajmniej te pieniądze z róznicy w opłatach inwestują w siebie, ziemię i infrastrukturę gospodarstw.

    Mam też znajomych prowadzących biznesy tak by płacić do ZUSu jak najmniej a oszczędności lokować w pewne inwestycje.

    Reszta jest stracona

    Odpowiedz
  • Ted(2009-04-16 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Paranoja!

    Odpowiedz
  • guzik(2009-04-16 18:26) Zgłoś naruszenie 00

    większy jest zysk z konta rozliczeniowo-oszczędnościowego.
    Takie są efekty obowiązkowego zapisywania się,lub obowiąkowego losowania.

    Odpowiedz
  • m(2009-04-17 07:11) Zgłoś naruszenie 00

    OFE nie powinny funkcjonować na zasadzie ściągnięcia haraczu od każdej wpłaty. Gdyby dostawały tylko jakieś procenty od wypracowanych zysków, toby STAWAŁY NA GŁOWIE by nasze pieniądze jak najlepiej zarabiały. A tak, co im zależy? One już zarobiły i nigdy nie będą stratne, bo wpłacać musimy, a one swój kupon z tego odcinają sobie.

    Odpowiedz
  • Nie wiem w czyim intersie działają polscy posłowie(2009-04-17 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jak uchwalą jakąkolwiek ustawę to albo zwykły gniot albo korzystna ale nie dla nas

    Odpowiedz
  • bubu(2009-04-17 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    Już lepiej samodzielnie kupować obligacje czy nawet wpychać na lokatę.. http://www.dodajkomentarz.pl/viewforum.php?f=72

    Odpowiedz
  • Dominik(2009-04-18 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie kiedy w końcu się otrząśniecie, szczególnie młodzi Zyjecie jak we śnie.
    Czy nie widzicie w tym wszystkim wielkiej manipulacji najbogatszych. W manipulacji przodowali komuniści, a teraz liberałowie. Zeby bogaci opływali w lulsusy potrzebna jest im armia niewolników takich jak wy. Mój ojciec mawiał do mnie, że trzeba liczyć wyłącznie na siebie i nie dać sobą manipulować~!!!
    Trzeba stworzyć nowy sprawiedliwy dla wszystkich ustrój!!!
    Innego wyjścia nie ma. Zwłaszcza, że jest nas już prawie 7 miliardów na ziemi.

    Odpowiedz
  • Dominik(2009-04-18 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dodam jeszcze, że bogaci są zainteresowani tanią siłą roboczą. Najlepsi dla nich są biedni i głupi. Właśnie nimi moga manipulować i wciskać im ciemnotę o rzekomych kryzysach ekonomicznych. Wszystkie decyzje najbogatszych rządzących światem zapadają w małym gronie wtajemniczonych, za kulisami, często najlepiej w nocy, tak jak to zrobiła PO w sprawie emerytur.
    Trzeba nowych reform. Nie potrzeba aż 460 darmozjadów posłów, którzy za pulpitami dostają amnezji i zapominają, że naród jest suwerenem.
    Również rząd zapomniał, że rządzi w imieniu narodu.

    Odpowiedz
  • ela(2009-04-19 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli eutanazja powinna być.Ja nie chcę wegetowac.

    Odpowiedz