Polbank myśli o licencji bankowej

autor: Jacek Iskra15.04.2009, 03:00

Grecki właściciel Polbanku EFG rozważa wystąpienie o licencję na działalność bankową w Polsce - dowiedziała się Gazeta Prawna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • Moniczqa(2009-04-15 21:31) Zgłoś naruszenie 00

  Po pierwsze - nie było nieprawdą jak pisze autor " W październiku informował klientów, że powierzone przez nich oszczędności są w Polbanku objęte stuprocentowymi gwarancjami rządu greckiego. Okazało się to nieprawdą (grecki fundusz gwarantuje obecnie wypłaty w całości depozytów w wysokości do 100 tys. euro, co i tak jest kwotą dwukrotnie wyższą niż gwarancje polskiego BFG)."

  Weszło rozporządzenie rządu greckiego które gwarantowało w 100% depozyty w bankach greckich m. in. właśnie w Polbanku. Takie gwarancje były i obowiązywały do momentu kiedy nie zostały zwiekszone gwarancje tamtejszego funduszu gwarancyjnego!!!
  Janosik Polbank Nie jest objęty gwarancjami BFG tylko gwarancjami greckiego funduszu.

  Odpowiedz
 • janosik(2009-04-15 18:33) Zgłoś naruszenie 00

  czy na pewno są objęci gwarancjami BFG

  Odpowiedz
 • mia(2009-04-15 09:39) Zgłoś naruszenie 00

  jako "jedyni" z większych światowych instytucji finansowych?

  A co z: BNP Paribas, Dresdner Bank, Calyon, Danske Bank, Depfa Bank, KBL, Nykredit Realkredit, Skandinaviska Enskilda Banken, Svenska Handelsbanken, Sygma Banque, La Caixa, EFG Eurobank Ergasias, Banco Espirito Santo de Investimento, Banque PSA Finance...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane