Prawie 700 wniosków o licencje pośrednika sprzedaży nieruchomości wciąż czeka na rozpatrzenie

autor: Roman Grzyb16.06.2008, 03:00

Od stycznia nie ma już egzaminów na pośredników w obrocie nieruchomościami. Teoretycznie wystarczy spełnić wymogi formalne, by uzyskać licencje. Ale do tej pory Ministerstwo Infrastruktury nie przyznało żadnej licencji na nowych zasadach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • tomasz(2008-09-15 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    ja otrzymalem decyzje o nadaniu licencji ale nie moge odebrac dyplomu bo pan łaskawy minister nie ma czasu podpisac dyplomow... moze jakis pozew zbiorowy...

    Odpowiedz
  • PIOTROS(2008-08-11 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    ja nie dostałem nawet pisma do domu a złożyłem wniosek w maju. dla nich tacy ludzie jak my to zwykłe śmieci są, które tylko głowę zawracają.
    niby komuny już nie ma ale jednak nie wszędzie. KIEDY BęDę JAKIES DECYZJE PO POSTęPOWIANIU WRZEśNIOWYM???

    Odpowiedz
  • Mary(2008-07-31 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie wyszło rozporządzenie - w marcu moglam złożyc dokumenty. W lipcu uzyskałam informację o negatywnym wyniku postępowania kwalifikacyjnego z powodu braku daty rozpoczęcia studiów podyplomowych. Wszystkie dyplomy wydawane przez tę uczelnie były jednakowe.Jednym przyznano licencję innym nie. Powiedziano mi w Ministerstwie, ze wynik zależał od składu komisji. Aby odwołac się muszę dostać na piśmie decyzję ( jeszcze do tej pory nie dostałam) i zapłacić 250 zł. Nie trzeba czytać Procesu F. Kafki wystarczy ubiegać się o licencje posrednika.

    Odpowiedz
  • Zaniepokojony(2008-06-21 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Podobno Konfederacja Pośredników chce przywrócić egzaminy, więc jeżeli odrzucą wnioski we wrześniu, a od stycznia przywrócą egzaminy to będzie ciekawie

    Odpowiedz
  • Antylobby(2008-06-21 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko prawo nie działa wstecz. Jeżeli nawet przywrócą egzaminy to powinny one objąć osoby rozpoczynające studia pośrednictwa z chwilą wejścia przepisów w życie. Zdziwiłby mnie jednak sprzeczność w działaniach Ministerstwa, najpierw wprowadzają postępowanie bez egzaminów co ma sprzyjać większej konkurencji i polepszeniu usług pośrednictwa, bo wreszcie Pośrednicy zabiegaliby o klienta, a klient miałby większy wybór w usługach biur, a z drugiej strony wydawanie licencji zostało wstrzymane.

    Odpowiedz
  • Magda(2008-06-19 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    pracownicy Ministerstwa informowali nas, że nie możemy złożyć dokumentów bez rozporządzenia. Wielu więc czekało na rozporądzenie, przez co nie ałapali się na termin 7 kwietnia. Jak to się stało, że Pan nik załapał się na ten termin????

    Odpowiedz
  • Magda(2008-06-19 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    I jeszcze jedno? Nie istnieje możliwość by ok 700 osób miało błędy formalne. Jestem os. bezrobotną. postanowiłam zdobyć licencję by otworzyć biuro. Zainwestowałam ok 5000 zł. Skończyłam studia, praktyki. Spełniłam wszystkie wymogi ustawowe i co? mija 6 miesięcy a ja nadal bezrobotna. I taki stan jescze potrwa następne 2 miesiące ( jeśli nie dostaniem nast. pisma o odroczeniu terminu)

    Odpowiedz
  • nick(2008-06-16 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    jeszcze jedno , autor tego artykułu powinien sprawdzić informacje, które podaje w poważnej myślałem GP, wystarczy wejść w rejestr w MI i sprawdzić wyniki postępowania kwalifikacyjnego oraz wpisy w tymże rejestrze pośredników z 22.04.2008r

    Odpowiedz
  • nick(2008-06-16 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Głupoty piszecie i szczujecie. Rzeczywiście nie było wcześniej wzoru wniosku, ale jestem tym który śledził rozwój wypadków i przy postępowaniu kwalifikacyjnym w kwietniu uzyskałem licencję bez egzaminu. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Prawniik(2008-06-16 05:45) Zgłoś naruszenie 00

    To widać jaki jest bałagan w rządzie Pana Tuska !!!

    Odpowiedz
  • DJ(2008-06-16 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Świetny temat dla opozycji i Rzecznika Praw Obywatelskich ... brawo Ministerstwo !!!

    Odpowiedz
  • niezależny i rozsądny obywatel(2008-06-16 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prawnik bałagan to mało powiedziane to istny "burdel".
    NA PRZYKŁAD:
    Brak ustaw i ciągłe wakacje w Parlamencie; pieniądze wypływają na pierdoły typu niepotrzebne krajowi wyjazdy niby służbowe Premiera Tuska i jego podwładnych z całego Rządu; tolerowane i przekraczające wszelkie granice prawno-moralne wygłupy Posła Palikota; porażka i brak pomysłów na poprawę służby zdrowia; kompromitacja Pani Poseł Julii Pitery- raport o CBA; chamskie i prostackie wypowiedzi Premiera Tuska i jego podwładnych z całego Rządu; ciągłe i bezpodstawne ataki na Kościół rzymsko-katolicki w Polsce; przywracanie WSI- spadkobierców zbrodni komunistycznych na Narodzie Polskim; z więzień wychodzą przestępcy; Premier Tusk nie wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych- "wywraca kota ogonem"; manipulacja społeczeństwem; marketing polityczny zastąpił realne zmiany; piar zagłusza nieudolność Rządu i brak realnych zmian; wzrost cen nie wprost proporcjonalny do wzrostu dochodów i brak pomysłu na poprawę sytuacji;

    Odpowiedz