12 mld zł deficytu w budżecie państwa po I kwartale

autor: Marek Chądzyński26.03.2009, 03:00

Deficyt budżetowy po marcu wyniesie ponad 12 mld zł. To niemal 70 proc. rocznego planu. Spokojnie, to jeszcze nie załamanie budżetu - uspokaja Ministerstwo Finansów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • Ted(2009-03-26 12:44) Zgłoś naruszenie 00

  To skandal abyśmy byli płatnikami netto dla UE, a wykorzystanie funduszy unijnych było w 0 3%.
  Dlaczego milczy o tym prasa i nie ma presji na Tuska? Czy Tusk spełnia obietnice przedwyborcze o cudzie? Jeżeli nie, to dlaczego nie żąda się jego ustąpienia?

  Odpowiedz
 • Co z zapowiedziami Tuska(2009-03-26 12:38) Zgłoś naruszenie 00

  Pomimo przedwyborczych zapowiedzi odchudzenia administracji, Tusk zwiększył zatrudnienie w ministerstwach w okresie dotychczasowej kadencji o ponad 400 osób.
  Patrząc na likwidację przemysłu okrętowego, podkopywanie zbrojeniówki, upadajace huty, odnosi się wrażenie, że niedługo Polacy będą zajmowali się wyłącznie administrowaniem i świadczeniem usług - zwłaszcza obcokrajowcom.
  A dziury w budżecie zalepi Tusk sprzedażą energetyki, PKP, kopalin, lasów itd.

  Odpowiedz
 • matematyk.(2009-03-26 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  niech sejm bierze srednia krajowa a po deficycie do konca roku ani sladu precz z sejmem...

  Odpowiedz
 • U polityków występuje kryzys rozumu.(2009-03-26 10:51) Zgłoś naruszenie 00

  Deficyt jaki deficyt???
  -URZĘDNICY ROZDAJĄ SOBIE OLBRZYMIE NAGRODY;
  -po co ochraniać ośrodki prezydenckie w Wiśle i na Helu - niech funkcjonują na zasadach ośrodków wypoczynkowch NIKT ICH NIE UKRADNIE.
  -po co hordy niekompetentnych urzędników.
  WZIĄĆ 1/5 LUB 1/10 ALE LUDZI MĄDRYCH, KOMPETENTNYCH, POSIADAJĄCYCH PRZYDATNĄ WIEDZĘ i nie robić przytułku z urzdów państwowych.

  Odpowiedz
 • Kuba-65(2009-03-26 08:57) Zgłoś naruszenie 00

  Dokładnie tak !! W Polsce jeżdżi chyba największa flota " samochodów służbowych , jest tego pare tysięcy. Byle urzędnicza CIURA ma sekretarkę,samochód,kierowcę. Serwisowanie tego to prawdziwa góra forsy. Inną sprawą są te 92 (dziewięćdziesiat dwa ) ośrodki rządowe WYPOCZYNKOWE. Na co im aż tyle ?? Jaki oszczędności??? Nasza klasa polityczna mówi o cięciach !!! Bzdura kompletna. Z natury rzeczy podatki obywateli są wydawane w sposób MARNOTRAWNY ponieważ urzędnicy wydają CUDZE pieniądze na kogoś , kogo porzeb zupełnie nie rozumieją. Kłania się to co mówi Korwin-Mikke !!

  Odpowiedz
 • Jaki deficyd ,jaki kryzys? mamy Cuda(2009-03-26 07:40) Zgłoś naruszenie 00

  forsy twierdzą że nie ma a szkoły dla 6 latków chcą robić - kto w to uwierzy? Forsy widać jest aż zadość tylko sobie od koryta muszą odjąć.
  Ciekaw jestem ile lat pracy poza parlamentem ,partiami politycznymi i związkami zawodowymi ( do których o ironio należał Liberał Tusk) ma Pan Premier skoro tak łatwo ludziom pracy odbiera emerytury ze względu na warunki pracy !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane