PiS krytykuje zmiany w prawie budowlanym: to ustawa dla lobbystów

25.03.2009, 15:16; Aktualizacja: 25.03.2009, 20:39

Posłowie PiS skrytykowali dziś popieraną przez koalicję PO-PSL nowelizację prawa budowlanego. Ich zdaniem, w tym wypadku, zbyt duży wpływ na proces legislacyjny mogli mieć lobbyści. Przedstawiciele PO odpierają zarzuty.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • prac WNB(2009-05-08 07:09) Zgłoś naruszenie 00

  wybudowałęs w altach 96-99 aby mieszkac lub mieszkasz w tym co bylo bez papierka wybudowane to wyburz bo sasiad nierob ktory mieszka w chatce puchatce do ktorej państwo doplaca doniesie do nadzoru i ty co wyremontowales lub zbudowales chcac troche zaoszczedzic - wyburz wszystko i jeszcze zaplac kare ( znam to ze swojej pracy) a gdzie pomoc panstwa -jezel;i sie funduje lokale nierobom to legalizowac wszystkie domy powtarzam domy w ktorych ludzie mieszkaja a nie karac karac i trzymac ich w strachu to nie Komuna ale podobno III Rzeczypospolita -czy może tylko dla bogatych a gdzie ludzie pracowici co powinni byc nagradzani za swoj dach nad glowa-mnie szlak trafia jak widze te glupie ustwy ktore sa od 1999r a robi sie przedwyborczy szum ktory normalnemu Polakowi nic nie daje Wladza.wstyd -wstyd.

  Odpowiedz
 • Stan@(2009-05-04 11:04) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram ARTUREX-a
  Cała prawda - Gminy nie realizują zagospodarowania na podzielonych terenach pod zabudowę rekreacyjną, wypoczynkową, letniskową - a decyzji warunków o zabudowę i zagospodarowania terenów nie wydają. Mało tego ale i sądy łamią prawa tych obywateli ( prawa do zabudowy swojej własności ) a przepisy wykonawcze jak z księżyca i tylko dla dewelopera.
  A co z nabytymi prawami z podzielonych gruntów i niewprowadzania ich pod zagospodarowanie - czyli zaniedbanie, zaniechanie państwa ( w tym gmin).
  Ale kogo to obchodzi - jak lepiej dzielić nowe grunty ( włodarzy starostw, gmin ) i dyktować nowe potężne ceny za grunt.
  Lepiej nasyłać nadzory budowlane na ludzi, którzy nie mogą sobie poradzić z draństwem urzędniczym i ich samowolą urzędniczą.
  Co z zabudową rekreacyjną, letniskową bez planu zagospodarowania - czy państwo nie widzi tego problemu - trzeba popatrzeć w statystyki nadzorów, które chwalą się tym problemem. Ale jak widać nie interesują ich te walące się baraki - tylko te samowole obywateli na skutek samowoli urzędniczych i samowładztwa gmin.

  Odpowiedz
 • Arturex(2009-04-01 23:00) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram Kaczyńskiego - ale tylko w tym co mówi, że to prawo było wspierane przez LOBBY samorządowe i deweloperskie. Normalnemu obywatelowi to i tak wiatr w oczy. Chociażby te opłaty potężne opłaty za legalizacje ( np. obiektów letniskowych - taka sama jak za wieżowiec.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane