Zapraszamy do obejrzenia debaty na żywo 26 listopada (czwartek) o godz. 15:00 na www.gazetaprawna.pl oraz na Facebooku gazetaprawna.pl.

Zagadnienia:

  • Z nieba mi spadły, czyli nowy typ otwartego, publicznego zasobu: dane satelitarne. Dlaczego teraz?
  • Satelita w domu i zagrodzie, czyli o możliwych korzyściach wykorzystania informacji z orbity.
  • Jak zrozumieć język kosmosu, czyli jak Polska Agencja Kosmiczna szkoli biznes i administrację w celu wykorzystania danych satelitarnych.
  • Przyszłość jest teraz, czyli jak dane satelitarne są wykorzystywane obecnie, a jak mogą być w niedalekiej i dalekiej przyszłości.

Dyskusję poprowadzi Jakub Kapiszewski, dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej.

Podczas transmisji na Facebooku, oglądający będą mieli możliwość przesyłania pytań uczestnikom debaty. Dziennikarz odczyta wybrane pytania na wizji.

Projekt „System operacyjnego gromadzenia udostępniania i promocji cyfrowej informacji satelitarnej o środowisku – Sat4Envi” jest realizowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (IMGW) we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN), Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet Akademii Górniczo-Hutniczej (ACK Cyfronet AGH) oraz Polską Agencją Kosmiczną (POLSA).

Przedsięwzięcie uzyskało dofinasowanie w ramach Operacyjnego Programu Polska Cyfrowa, Działanie 2.3, Podziałanie 2.3.1, w wysokości 17 903 900 zł. Środki pochodzą z budżetu środków europejskich (84.63%) i z budżetu państwa (15.37%).