System robienia zakupów przez seniorów wymaga korekty? Rozwiązanie paraliżuje pracę sklepów

06.04.2020, 13:18; Aktualizacja: 06.04.2020, 13:27
Sygnały docierające od handlowców wskazują, że "rozwiązanie to nierzadko paraliżuje pracę sklepów".

Sygnały docierające od handlowców wskazują, że "rozwiązanie to nierzadko paraliżuje pracę sklepów".źródło: ShutterStock

System robienia zakupów przez seniorów w godzinach pomiędzy 10.00 -12.00 wymaga korekty. Zdarza się, że takie rozwiązanie paraliżuje pracę sklepów - oceniła w poniedziałek Polska Izba Handlu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Gosc(2020-04-14 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    To dobre rpzwiazanie niech kazdy idzie kiedy chce,a pierszenstwo do kasy byloby wskazane.Po co sobie komplikowac jak mozna miec jasne zasady ktore nie utrudniaja.

    Odpowiedz
  • MoKo(2020-04-09 19:13) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie o mentalności socjalistów ZAWSZE i bez najmniejszych wyjątków - mimo niekiedy szlachetnych intencji - tworzą dodatkowe problemy, zamiast je rozwiązywać. Tak właśnie jest z godzinami dla seniorów. Niedługo państwo będzie opracowywało procedury poprawnego użycia papieru. Toaletowego.

    Odpowiedz
  • Jaś(2020-04-08 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wiele sytuacji w tym nawet rozmowa w aptece jest kopią rozmów z przed kilkunastu lat jak była epidemia SARS 1 - normalnie gdybym nie miał zdjęć z tamtego okresu to mógłbym pomyśleć że zwariowałem - wiele sytuacji się powtarza prawie idealnie znaczy to że metody kontroli i sterowania społeczeństwem są coraz lepiej dopracowane (to jest trzeci raz po 1990 roku kiedy zalecają chodzenie w maseczkach do sklepu) - pamiętacie poprzednie epidemie?

    Odpowiedz
  • Gość(2020-04-08 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Niepełnosprawni tez są w ryzyku tak samo co seniorzy

    Odpowiedz
  • ClonDike(2020-04-08 11:25) Zgłoś naruszenie 20

    Powiem tylko tyle- sku...syństwo. Nie mam jak nawet kupić chleba na święta bo pracuję w godzinach "dla młodych". Dlaczego tak jest, ze szanowni seniorzy mogą bujać się cały dzień po sklepach a nie tylko i wyłącznie w godzinach do tego przeznaczonych? Wszystko to nie ma sensu, i tak się wymieszają młodzi i starzy bo tych drugich nic nie zatrzyma przed wychodzeniem na "zakupy" i pogaduchy

    Odpowiedz
  • czarekmat(2020-04-06 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    sytuacja z dzisiaj - moja mama (80lat) której robię zakupy zrobiła mi listę. Pojechałem do sklepu i opiszę jak to wyglądało. Dwa sklepiki obok siebie, wchodzę do pustej piekarni kupuję pieczywo, wychodzę i chcę wyjść do sklepiku mięsnego obok w którym nikogo nie ma, Sprzedawczyni pyta czy mam co najmniej 65 lat? nie mam więc informuje mnie że nie zrobię zakupów!!! tyle w temacie

    Odpowiedz
  • Inte Grit(2020-04-06 16:33) Zgłoś naruszenie 00

    Świat ludzi starych kończy się szybciej niż by tego chcieli i niż by to planowali. Obyśmy poszli po rozum do głowy i tak jak Szwecja objęli szczególną opieką i bezwzględną kontrolą ludzi starszych, a reszta tj. młoda część społeczeństwa niech odzyska swoją wolność i buduje sukces gospodarczy.

    Odpowiedz
  • Wolfram(2020-04-06 14:44) Zgłoś naruszenie 10

    Biurokraci bez wyobraźni. Wystarczyło zastosować mechanizm jak w środkach komunikacji publicznej dla osób starszych, inwalidów i kobiet ciężarnych tzn. jak już to w godzi. 10-12 pierwszeństwo dla nich i tyle.

    Odpowiedz