Prezydent podpisał tarczę antykryzysową. Pomoc dla firm już pewna

31.03.2020, 21:49; Aktualizacja: 31.03.2020, 22:00
Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową - poinformował rzecznik prezydenta

Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową - poinformował rzecznik prezydentaźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, ochrona zatrudnienia, świadczenie postojowe - to główne cele pakietu ustaw składających się na tarczę antykryzysową, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda. Tarcza ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (131)

  • Lalsk(2020-04-01 05:36) Zgłoś naruszenie 289

    A co mam powiedziec ze na ratiwanie naszej firmy z łodzi Krotoski,sprzedajacym i serwisujacym auta mamy polowe pensji zabranej,bo tak?czy ktos to sprawdza?

    Odpowiedz
  • Nico (2020-04-01 05:48) Zgłoś naruszenie 10322

    31.03 w Warszawie był strajk przedsiębiorców. W sprawie waszej tarczy.i lepszej ochrony. Wasza TVP nawet się nie zająknęła tym faktem.

    Odpowiedz
  • Marta (2020-04-01 05:56) Zgłoś naruszenie 8223

    A co z dziećmi powyżej 8 lat????? Nasze dzieci nie mogą samodzielnie wychodzić z domu ale są na tyle dorosłe żeby zostać 10 godzin same w domach. Pierwszoklasista który ukończył 8 lat jest na tyle dorosły żeby kilka tygodni przebywać sam w domu????Rząd pokazał jak bardzo wspiera nas rodziców pracujących...

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Ola(2020-04-01 06:05) Zgłoś naruszenie 4823

    Mam córkę 8 lat i 4 miesiące sama nie ogarnia e szkoły nie mówiąc o zostaniu 10 godzin w domu a ile babcie mogą pilnować. Jak już same się boją?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kamil(2020-04-01 06:32) Zgłoś naruszenie 1238

    A co z rolnikami? My też mamy dzieci które się uczą. I ktoś musi z nimi zostać rzy tej nauce. A co z polem samo się nie obsieje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • MG(2020-04-01 06:35) Zgłoś naruszenie 2510

    Jaka tarcza dla większych firm ??? Obitym chyba ktoś zapomniał !

    Odpowiedz
  • Ministrant(2020-04-01 06:37) Zgłoś naruszenie 12550

    Ten człowiek nie nadaje się na prezydenta

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Memory(2020-04-01 06:40) Zgłoś naruszenie 42

    Z dniem 30 kwietnia dostałem wypowiedzenie umowy zlecenie, też się łapie na jakąś pomoc?

    Odpowiedz
  • Mały(2020-04-01 06:41) Zgłoś naruszenie 7918

    I to jest właśnie Polska. Niemcy pomagają w 80 procentach firmom Duńczycy w 60 lub 75 teraz nie pamiętam. A tu? Kula mogiła i nic więcej.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Juz bezrobotna(2020-04-01 06:58) Zgłoś naruszenie 579

    Szkoda, ze tyle to trwalo...wazniejsze byly posiedzenia dotyczace wyborow...moja firma juz sie zamyka...ja juz prace stracilam...na 3 lata przed emerytura !..Co w takiej sytuacji?!..z czego bede zyc ...moze mi ktos to powie...Gdzie sa zasilki dla ludzi tracacych prace...na calym swiecie panstw dotknietych pandemia panstwa zadbaly o to ,aby byly zasilki dla osob, ktore stracily prace ...pozwalajace przezyc !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marta(2020-04-01 06:59) Zgłoś naruszenie 407

    Jestem Mamą dwojga dzieci tuż przed całą aferą z wirusem zostałam zwolniona z pracy po 11 latach za porozumieniem stron na zasiłek mam czekać do 90 dni ?! I co dalej ??? Z czego mam żyć jak do pracy mnie nikt teraz niezatrudni

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ja(2020-04-01 07:01) Zgłoś naruszenie 7619

    Kino. To nie tarcza a pętla na szyję dla przedsiębiorców. Będą zwolnienia, wzrost bezrobocia w transporcie już jest klapa. Taką tarczę przygotowało PIS.

    Odpowiedz
  • Ania. (2020-04-01 07:02) Zgłoś naruszenie 5316

    Moja córka chodzi do 2 klasy samotnie ja wychowuje nie mamy pomocy dziadków rozumiem że jest na tyle doroslaa że może zostawac sama w domu radzić sobie robić sama lekcje. Sama z domu nie może wyjść. Rząd udowodnił jak bardzo myśli o takich osobach

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dorota(2020-04-01 07:09) Zgłoś naruszenie 2915

    Moja 8 latką nie zrobi sobie sama jeść Nie włączy komputera babcia nie umie jej pomuc Ja pracuję lada momęt mogę stracić pracę Gdzie ta pomoc!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dorota(2020-04-01 07:19) Zgłoś naruszenie 3910

    Kto ma iść na Was głosować Skoro samotne matki muszą pracować A dzieci w wieku 8 lat mogą być same w domu??? I z nikąd pomocy dla rodziców Tak dbacie o dzieci!!! O ich dobro

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Bushido(2020-04-01 07:25) Zgłoś naruszenie 225

    A co z nowymi firmami założonymi w marcu? To obejmuje tylko tych od 1 lutego? Ja rozpocząłem działalność 5.03 i nie miałem ani 1 klienta...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Wkurzona matka(2020-04-01 07:29) Zgłoś naruszenie 328

    Żenada. Mam dwoje dzieci powyżej 8 roku życia. Muszę pracować. Zostają same na 10h dziennie. Jestem wściekła. Bo zwyczajnie się boję że coś im strzeli do głowy. Nie muszą mi płacić za siedzenie w domu ale przynajmniej niech takim rodzicom pozwolą skorzystać z przestojowego mimo że firma działa. Pracodawca nie straci a dzieci będą miały opiekę... przecież w tym ..... rządzie jest pewnie ktoś z mózgiem!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Hańba (2020-04-01 07:35) Zgłoś naruszenie 8732

    Dziękuje ci PiS właśnie zamknąłem firmę i zwolniłem wszystkich i już nigdy nie powstanie długi mnie pogrążyły. Zabiliście cała gospodarkę i miliomu Polaków straciło pracę - to Wasza wina i powinniście iść pod Trybunał. Hańba narodu

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Olga(2020-04-01 07:48) Zgłoś naruszenie 2658

    Kurcze ludzie ogarnijcie się!!! Sama krytyka i wszystkim mało. To jest kryzys właśnie. I to straszny światowy kryzys. Co wg Was rząd ma zrobić???

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Dno(2020-04-01 07:58) Zgłoś naruszenie 01

    No nam tez nikt nie pomaga , zamkniete granice , bez pracy , dziecko w domu ,ja bez pracy , bez pieniedzy . I jeszcze tata na utrzymaniu, ktory jest na zasilku.

    Odpowiedz