Prezydent podpisał tarczę antykryzysową. Pomoc dla firm już pewna

31.03.2020, 21:49; Aktualizacja: 31.03.2020, 22:00
Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową - poinformował rzecznik prezydenta

Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące Tarczę Antykryzysową - poinformował rzecznik prezydentaźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach, ochrona zatrudnienia, świadczenie postojowe - to główne cele pakietu ustaw składających się na tarczę antykryzysową, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda. Tarcza ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (131)

  • Ja (2020-04-02 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam wszystkie komentarze i pytam się: co z tego? Prawda jest taka, że wybory i tak wygra Duda. Możecie się wściekać i płakać, ale oni zwycięstwo mają w kieszeni. Ten Naród tak ma - większość jest zaprogramowana na PiS. Nie wiem co musiałoby się wydarzyć, aby Polacy w końcu się obudzili.

    Odpowiedz
  • Irena(2020-04-02 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    To kolejny żart że strony władz. Wcześniej smiali się głośno w twarz przedsiębiorcom i małym firmom a teraz rechoczą. Dożynali każdego przedsiębiorcę przez poprzednie lata a teraz wyciągnęli tarcze chyba tylko po to by przez nią nas w.... pocałować. To im tylko pozostanie.

    Odpowiedz
  • Xxx(2020-04-02 05:56) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Duda jest Pan najgorszym i beznadziejnym Prezydentem jak Pana partia Pan i Morawiecki nadajcie się do tarcia chrzanu, wystaje panom słoma z butów i gnuj z **** ze każdy z Polaków go czuje

    Odpowiedz
  • Stasiu(2020-04-01 19:53) Zgłoś naruszenie 00

    Powinni go zamknąć w psychiatryku razem z kaczyńskim i jego kotem

    Odpowiedz
  • Endriu(2020-04-01 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę że każdy narzeka mi tez jest ciężko ale teraz wiem że może dużo osób pójdzie po rozum do głowy i zagłosuje na kogoś normalnego a nie na Kacze łapy i Adrianka pozdrawiam wszystkich wyborców PIS

    Odpowiedz
  • k(2020-04-01 17:15) Zgłoś naruszenie 10

    Ludziom pali sie grunt pod nogami, kazdy ledwo dyszy i probuje przetrwac w tym goracym okresie a infolinia ZUSu jest czynna do godziny 15. Wszyscy dostaniemy ostro po d... ale budzetowka jest poprostu nie do zaj###nia.

    Odpowiedz
  • wolny człowiek(2020-04-01 14:59) Zgłoś naruszenie 10

    Wiecie co, też mam firmę, bez długów, pracownicy zadowoleni byli, bo już nie będą. Może i przetrwam, ale to się zmieni jeśli inne firmy będą padać, a juz się to dzieje i przestaną płacić za usługi. Aby ograniczyć ryzyko, zostaje w domu jak radzi wszechwspaniały Rząd, zawieszam firmę , zwalniam pracowników bo przecież jest Państwo które ich ochroni i pomoże. Każdy ciągnie w swoja stronę, ktoś tu pisze nie nadajesz się do prowadzenia firmy to ją zamknij. No to ja to robię, bo w takich warunkach się nie nadaję. Przykro mi, że pracownicy nie będą mieli pracy, ale mają swoich wspaniałych obrońców, więc chyba nie ma się co martwić. A tak poważnie, ruszcie głową pracownicy, 500+ i inni, płyniemy tą samą łodzią, która właśnie tonie, a kapitana dawno nie ma, bo piraci przejeli statek. Jeśli będziemy nadal podzieleni to każdy utonie, tylko jeden szybciej, drugi później.

    Odpowiedz
  • oko(2020-04-01 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    A co ze średnimi firmami 10 - 20 osob ?

    Odpowiedz
  • Kasia(2020-04-01 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko krytyka za po byście nic nie dostali

    Odpowiedz
  • magda(2020-04-01 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jest kryzys,ludzie..Same mądrości...W niczym to nie pomaga...Żadnych konkretów,tylko jak to my Polacy ,narzekamy..Nikt nie wie co się wydarzy..

    Odpowiedz
  • Pracodawca.(2020-04-01 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Porażka Panie Prezydencie !!! Do wyborów nie będzie już czego zbierać. Zatrudniam 12 osób. Czym się różnię od tych co zatrudniają 9 !!! Czemu takie nierówne traktowanie !!! Zabijacie tkankę, która utrzymuje całe to Państwo. Już mi się nie będzie chciało zaczynać o d nowa. Pracowałem na to 25 lat, zatrudniając ludzi i płacąc podatki. Co teraz?

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2020-04-01 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    .......................to jest straszne co teraz powiem ,ale teraz dopiero KoronaVIR spowoduje, że w Polsce nie będzie ; "kisiło się na siłę w zakładach pracy " długoletnich spracowanych robotników i da się Im emerytury ze względu na "staż" aby zwolnić miejsca pracy dla młodej fali bezrobotnych. Nic nie trafiało do Rządów PiS i POdych ale KoronaVIR na pewno trafi, jestem tego pewien ,musicie teraz dać miejsca pracy a starych” ” zatrudnionych w szkodliwych i nieb war pracy z 45 letnim stażem i więcej wreszcie wysłać na zasłużone emerytury.

    Odpowiedz
  • Aneta(2020-04-01 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Rolnicy wy wstydu nie macie.zawsze krzywda..słuchać się już tego nie da..dopłaty wam zabrać.. mniej chemii wpakujecue w jedzenie..Co mają powiedzieć ,przedsiębiorcy..składki ZUS podatki czynsze pracownicy ..wstyd!!!

    Odpowiedz
  • Rrrrr(2020-04-01 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka pomoc a co z tymi ludźmi którzy są już zwolnieni albo będą zwolnieni za co mają żyć najlepiej ******** głupoty i wymyślać bzdurne ustawy po nocach jak się ma wszystko pod pysk podsuniete i koty Jarka mają nawet karmę przywożoną limuzynami rządowymi

    Odpowiedz
  • Zły (2020-04-01 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jak eksperci tłumaczyli żeby nie rozdawać pieniędzy na 500+13tki itp. Tylko inwestować starać się powielać w czasach prosperity to barany rozdawały na prawo i lewo a teraz skąd mają wziąć z d.....y

    Odpowiedz
  • Tomek(2020-04-01 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie sie udac w sprawie takiej pomocy

    Odpowiedz
  • Xxx(2020-04-01 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ten rząd to chanba narodu wyjść n ulice i walczyć A o DRUGIE wywalić tego trolla z rządu mowa o Kaczyńskim darmozjad oszust i mściciel za brata sie mscic zobaczycie doprowadzi do tego by ludzie po umietali

    Odpowiedz
  • Beata(2020-04-01 11:00) Zgłoś naruszenie 10

    A co z kobietami w ciąży ?w całym tym szaleństwie rząd ani razu się nie zająknął na ich temat a też jesteśmy w grupie ryzyka ale do sklepu między 10-12 nas nie wpuszcza .

    Odpowiedz
  • Polak, który ma już dosc(2020-04-01 10:40) Zgłoś naruszenie 10

    Proszę Państwa, ten marny rząd oszukał po raz kolejny ludzi. Rozdali i rozkradli do tej pory sporo, a teraz kasy brak na pomoc dla ludzi, których ten rząd przez swoją specustawę wyrzuca na bruk. Oczywiście tworzy wrażenie, ale chyba tylko dla swoich ślepych wyborców, rzekomej pomocy nad którą tak długo myślał. Najchętniej, to nad tym myśleniem tylko chciałby pozostać do końca epidemii i nie stracić ani złotówki, a ludzie niech sobie radzą sami pozostawieni z obietnicami. Mam nadzieję, że ludzie się jednak obudzą i pokażą tym ignorantom palec w taki sposób w jaki pokazała ich koleżanka z lawy sejmowej. Nie wiem, jak ci ludzie bez honoru dają się wodzić jednemu pokurczowi psychicznemu, co doprowadziło między innymi do takiej sytuacji gospodarczej dzisiaj. Jak gość który widać nienawidzi ludzi może ludziom rysować przyszłość. Mam nadzieję, że trochę zmadrzejemy jako społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • Robert(2020-04-01 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Zapytanie do HAŃBA ( 7.35 komentarz) który obwinia rząd że musiał zamknąć firmę i popadł w długi. Może przybliży Pan ( jeżeli nie jest to wszystko kłamstwo bez pokrycia jak się często spotyka w komentarzach) jaką branżę Pan reprezentuje że praktycznie po 2 tygodniach kryzysu zamknął Pan firmę, zwolnił ludzi i popadł w długi . Ja mam firmę gdzie jest nas siedem osób, nic dużego, nic szczególnego ale po dwóch tygodniach nie mówię o bankructwie tylko próbujemy jakoś zaradzić sytuacji na ile jesteśmy w stanie. Nie wyobrażam sobie żeby prowadzić działalność od 1 do 31 każdego miesiąca i drżeć czy się uda w kolejnym miesiącu bez zabezpieczenia. Może problem jest we własnym podejściu i braku umiejętności żeby się porywac na biznesy. i

    Odpowiedz