Tak zarabia się w NBP. Najwyższa Izba Kontroli ujawnia nieprawidłowości

autor: Bartek Godusławski22.07.2019, 07:57; Aktualizacja: 22.07.2019, 11:34
544 mln zł tyle bank wydał na fundusz wynagrodzeń

544 mln zł tyle bank wydał na fundusz wynagrodzeńźródło: ShutterStock

Nierzetelne stosowanie przepisów w sprawie maksymalnych wynagrodzeń, nieuzasadnione koszty usług zewnętrznych i ekstra premia 6 tys. zł dla niemal wszystkich pracowników – to budzi zastrzeżenia kontrolerów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • BUL2(2019-07-22 15:39) Zgłoś naruszenie 34

    NIK, żenujący poziom kontroli. A gdzie sprawdzenie zużycia papieru toaletowego ? Kadry Kwiatkosia mogą sprawdzać bary mleczne, a nie banki.

    Odpowiedz
  • Podatnik(2019-07-22 12:57) Zgłoś naruszenie 120

    To nie jest grabież mienia państwowego. To jest złodziejstwo naszych pieniędzy. Skoro lokata 0,01% a kredyt 17% to jest lichwa w najgorszym wydaniu i złodziejstwo. To nawet przed wojną i w czasie wojny okupant tak nie kradł. No i kiedy skasujecie złodziejski podatek europosła belki.

    Odpowiedz
  • MAFIA(2019-07-22 12:40) Zgłoś naruszenie 110

    MAFIA

    Odpowiedz
  • Lutek(2019-07-22 12:35) Zgłoś naruszenie 120

    Nic dziwnego że Bank ma bardzo duże dochody ponieważ oprocentowanie lokat to 0,01% a biorąc kredyt płaci się ponad 17% , proszę zobaczyć ile bank zarabia na lokatach. Dawniej osoba która miała lokatę w banku miał kilka procent za to że ma w danym lokatę a teraz ma prawie zero procent i tu powinien NIK interweniować bo banki mają kolosalne zyski bez żadnego wysiłku.

    Odpowiedz
  • Hanna Worek(2019-07-22 12:00) Zgłoś naruszenie 120

    Polityka panstwa totalitarnego oplacajacego swoje poparcie zmierza do wiekszych kar dla szarych Polakow. Afery w ktorych uczestnicza przedstawiciele wladzy zamiatane sa pod dywan

    Odpowiedz
  • dsc(2019-07-22 11:59) Zgłoś naruszenie 121

    a miało być tak dobrze - tanie państwo itp. ............ a tu DOJNA ZMIANA działa w pełnej krasie !!!

    Odpowiedz
  • marekrz(2019-07-22 10:37) Zgłoś naruszenie 161

    Niech NIK weźmie się także za kontrolę w KNF. Tam skala patologii jest podobna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xaw23(2019-07-22 09:13) Zgłoś naruszenie 231

    Grabież mienia państwowego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ukrasc najwiecej(2019-07-22 08:39) Zgłoś naruszenie 221

    mozna krasc do woli i wedle prawa tylko gdzie logika jaka az tak ciezka prace wykonuja te nieroby

    Odpowiedz
  • obatel(2019-07-22 08:23) Zgłoś naruszenie 817

    Czy NIK przypadkiem nie czepia się obecnie tylko osób niewygodnych Kaczorowi? Zero, Glapa...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obatel(2019-07-22 08:23) Zgłoś naruszenie 192

    Jak to... To PiS nie upartyjnił jeszcze NIKu?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz