Europa nam odjeżdża: Czy Polska ma jeszcze wpływ na Wspólnotę?

autor: Magdalena Cedro01.07.2018, 09:00
Jeszcze niedawno Berlin zapewniał, że chce, aby Trójkąt Weimarski został ożywiony. Jednak te deklaracje odbiegają od rzeczywistości, bo w sprawach naprawdę istotnych politycy niemieccy spotykają się z francuskimi i dość apodyktycznie ogłaszają swoje propozycje – przekonuje wiceszef Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski (PiS)

Jeszcze niedawno Berlin zapewniał, że chce, aby Trójkąt Weimarski został ożywiony. Jednak te deklaracje odbiegają od rzeczywistości, bo w sprawach naprawdę istotnych politycy niemieccy spotykają się z francuskimi i dość apodyktycznie ogłaszają swoje propozycje – przekonuje wiceszef Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski (PiS)źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: OLIVIER HOSLET

Premier Mateusz Morawiecki będzie mówić w środę w Europarlamencie o przyszłości Wspólnoty. Zapewne poruszy kwestie migracji i bezpieczeństwa energetycznego. Ale czy Polska ma jeszcze wpływ na Wspólnotę?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

 • a(2018-07-01 09:15) Zgłoś naruszenie 1112

  I tak PiS z czarną komuną skutecznie nas zmarginalizował. Pewnie zostanie to ogłoszone jako wielki sukces PiS, podobnie z ambon będą prawić ludzie pokroju ojczulka oszusta. ,,Jesteśmy postrzegani jako ci, którzy blokują, ale nie tworzą – podsumowuje." - tym blokowaniem też się chwalono w TVP-PiS. PiS, Rydzyk i radny Piasecki to ten sam styl traktowania drugiego człowieka.

  Odpowiedz
 • China Export (2018-07-01 09:50) Zgłoś naruszenie 106

  A kiedy ostatni raz Polska miała wpływ na wspólnotę ?

  Odpowiedz
 • JJB(2018-07-01 10:09) Zgłoś naruszenie 118

  My po prostu wysiedlismy z tramwaju " dalsza integracja" na przystanku " niepodleglosc". Dalsza integraxja nie jest po prostu w naszym interesie o czym seiadcza dzialania zaroeno oanstw jak i organow unii.

  Odpowiedz
 • tyle(2018-07-01 10:52) Zgłoś naruszenie 148

  A dlaczego autorka nie wspomniała o chyba najbardziej fundamentalnym problemie. Eurokraci dążą i to po tzw trupach, do likwidacji państw narodowych . Część Europejczyków to popiera , cześć (nie wiadomo czy większa czy mniejsza) jest temu procesowi przeciwna. Są też tacy których to nie obchodzi .Nikt się wprost nie zapytał mieszkańców Europy czy chcą żyć w wynarodowionej masie ludzkiej w nowym post narodowym porządku (albo bałaganie) . Nikt też nie mówi o zagrożeniach w trakcie i po transformacji.

  Odpowiedz
 • Marek(2018-07-01 11:15) Zgłoś naruszenie 1411

  Polska nigdy nie miała wpływu na euro-kołchoz i nie będzie miała. Karty rozdają tam Niemcy i Francja my jesteśmy od płacenia w ich sklepach za ich towary za ich cukier (bo jakiś przygłup sprzedał Polskie cukrownie) itp....

  Odpowiedz
 • alex(2018-07-01 11:39) Zgłoś naruszenie 60

  Oj chyba ktoś zapomniał dzisiaj o lekach.....

  Odpowiedz
 • abcd(2018-07-01 12:21) Zgłoś naruszenie 95

  Sugestia, że Polaka miała wpływ na wspólnotę jest nieporozumieniem.

  Odpowiedz
 • Bert(2018-07-01 13:36) Zgłoś naruszenie 96

  Wpływ Polski na Europę jest znacznie większy niż chcieliby to widzieć usłużni liberalno lewicowi pismacy i wielki kapitał, który im płaci. Ta, że społeczeństwa zachodnie zaczynają coraz śmielej zrzucać z siebie jarzmo poprawności politycznej, pedagogiki wstydu i mówić swoim głosem a nie suflowanym przez ww. to po części zasługa Polski, która pokazuje, że można się z tego błota otrzepać.

  Odpowiedz
 • jalib(2018-07-01 14:50) Zgłoś naruszenie 16

  Była szansa po Brexicie ale sami ją zmarnowaliśmy.

  Odpowiedz
 • Espana(2018-07-01 18:18) Zgłoś naruszenie 23

  Poseł z Żoliborza ma w nosie UE. Zabetonowanie władzy partii i osobista zemsta za wszelką cenę. To cała filozofia PiS

  Odpowiedz
 • UE czym prędzej z tego wychodźmy(2018-07-02 05:16) Zgłoś naruszenie 00

  UE to nie jest demokracja. Co więcej jest sprzeczna z naszą konstytucją, a działania eurokratów z kodeksem karnym (oddawania suwerenności Polski w obce ręce). Rządzący nie mają prawa zrzekać się niepodległości i suwerenności naszego kraju. Przypomnijmy, że wstępowaliśmy do czegoś innego niż UE, która jest w obecnym kształcie. Zmiany, które nastąpiły, w tym dotyczące oddawania suwerenności w ręce Brukseli, nie mają społecznej legitymacji. Jeśli idzie o prawo, to nie ma czegoś takiego, że awansem oddajemy tworzenie prawa UE. Hierarchia norm, nie przewiduje wyższości NIERATYFIKOWANYCH AKTÓW PRAWNYCH na polskimi ustawami, a rozporządzenia UE w znacznej części są nieratyfikowane przez Sejm.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane