Agresywna Rosja i izolujące się USA. Polska PiS jest samotna w Europie

autor: Marcin Zaborowski30.06.2018, 08:45
Członkostwo w UE było spełnieniem marzeń Polaków.

Członkostwo w UE było spełnieniem marzeń Polaków.źródło: ShutterStock

Agresywna Rosja oraz odwracające się od Europy Stany Zjednoczone to wielkie wyzwania dla naszej dyplomacji. W tej sytuacji warto zadbać o przyjaciół i rozejrzeć się dookoła, na kogo możemy liczyć.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (33)

  • test(2018-07-02 12:15) Zgłoś naruszenie 00

    test

    Odpowiedz
  • Agresywna Rosja.....(2018-07-01 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    Chcą spokojnie sprzedawać swój główny produkt eksportowy - gaz i za owe pieniądze kupować Mercedesy i BMW z Niemiec....A Niemcy chcą produkować owe auta by kupić gaz. Lata 50-te już dawno minęły i Rosjanom nie chce się wojować z Zachodem. Wolą tam kupować ale by coś kupić coś trzeba sprzedać (czytaj np. ów gaz)...jakoś na Mundialu nikomu nie udało się zaobserwować jakichś nieprzychylnych postaw Rosjan. Podobnie jak owi Rosjanie z Kaliningradu również wpadali tu na zakupy w Biedronce, a nie z misjami szpiegowskimi jak z filmu o Bondzie

    Odpowiedz
  • Bert(2018-07-01 16:48) Zgłoś naruszenie 10

    Artykuł jest dywersją psychologiczną wymierzoną w Polaków. Oparty na półprawdach i przekłamaniach ma siać zwątpienie w czasie , gdy Polska rzeczywiście zaczyna rosnąć i stawać się konkurencją dla Niemiec.

    Odpowiedz
  • sceptyk(2018-07-01 09:28) Zgłoś naruszenie 10

    sądząc z tytułu albo autor nie wie o czym pisze albo zakłamuje rzeczywistość to nie Rosja jest agresywna agresywnymi są USA, Izrael, NATO,i III RP i syjonistyczne organizacje międzynarodowe i to oraz tworzone i finansowane przez USA ekstremistyczne struktury Islamskie,

    Odpowiedz
  • trojan(2018-07-01 00:50) Zgłoś naruszenie 614

    Na jakiej podstawie glosicie ,wszem i wobec,ze Rosja jest panstwem agresywnym,a nie USA ?

    Odpowiedz
  • sov a(2018-06-30 23:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nieprawda. Mamy Orbana i Saneskobara.

    Odpowiedz
  • MarcoPolo(2018-06-30 22:02) Zgłoś naruszenie 1017

    Artykul tendencyjny i szkodliwy dla przecietnego czlowieka gdyz zaklamuje sytuacje

    Odpowiedz
  • c.d.n.(2018-06-30 19:45) Zgłoś naruszenie 145

    Wszyscy nie zgadzający się z treścią artykułu winni zapoznać się tajnymi rozmowami między USA a Niemcami w sprawie Nord Strom 2.. Może dojdzie do nich, że nikt nam bezpieczeństwa nie zapewni. Kraje nie mają odwiecznych wrogów lub przyjaciół. Odwieczne są tylko ich własne interesy. Co nam Anglia, Francja, Niemcy, Rosja a teraz USA pokazały.

    Odpowiedz
  • Raczej ...(2018-06-30 18:01) Zgłoś naruszenie 510

    .... agresywne USA a izolowana Rosja.

    Odpowiedz
  • black hole(2018-06-30 16:52) Zgłoś naruszenie 719

    Pan autor M.Zaborowski to pisze chyba scenarjusze Sci-Fi ..do krotkich filmow ?Smog w naszym kraju uposledza funkcje-pamieci i koncentracji!Autor pan M.Zaborowski jest tego przykladem.? Nastepny z komediantow piszacy scenarjusze do filmow Sci-Fi..?

    Odpowiedz
  • a tu rzeczywistośc skrzeczy(2018-06-30 16:03) Zgłoś naruszenie 2111

    Wściekły atak na prawdę zawartą w artykule. To nie tyle polemika z autorem co bronienie polityki PiS, robienie z autora agenta obcego wpłuwu. Pisze on bolesną prawdę.Państwa, tak jak ludzie, kierują się własnymi interesami. Nadętymi bufonami nikt się nie przejmuje. Czyli Stefkami Burczymuchami - tacy są Watykaniści i PiS. Święci zbrodniarze to ludzie Ordo Iuris i Kaja Godek - a przecież bronią tylko prawa i prawa do życia - udręczając innych i mordując kogo się da - zgodnie z prawem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • edy(2018-06-30 14:49) Zgłoś naruszenie 623

    Agresywna Rosja ? Kto wymyśla takie bzdury i po co ...?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Domestos(2018-06-30 14:41) Zgłoś naruszenie 98

    Zaborowskij maładiec ! Was Komsomolskoja Zwiezda uże żdjot ! Wy nastoajszczij gieroj prop-agitacyi.

    Odpowiedz
  • pierwszy sort(2018-06-30 14:17) Zgłoś naruszenie 1016

    Kiedyś byłem prenumeratorem GP , dziś jak piszą takie bzdury to jej nie czytam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mac(2018-06-30 12:14) Zgłoś naruszenie 139

    kto nas obroni ? pracujący w Polsce ukraińcy, Filipińczycy, Wietnamczycy, hindusi za 3-4 lata będą ich tu miliony

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JJB(2018-06-30 11:32) Zgłoś naruszenie 2731

    Stek bzdur i kłamstw. 1) Polska była zaproszona na nieformalny szczyt, ale nie pojechała, 2) Inicjatywa Interwencyjna jest nam do niczego niepotrzebna, nie będziemy pomagać Francji w wojnach w Afryce, 3) Senat USA zobowiązał sekretarza obrony do przedstawienia szczegółowych konsekwencji utworzenia stałej bazy wojsk USA w Polsce do 1.03.2019,, 4) jedność działania grupy V4 pokazała się na wczorajszym szczycie Rady Europejskiej, 5) Departamentem Stanu zarządzają neokonserwatyści i nie wydali żadnej negatywnej opinii odnośnie praworządności w Polsce, 6) Komisja Europejska wie ,że nie znajdzie w Radzie UE poparcia do dalszego prowadzenia procedury 7.1, 7) Państwa Bałtyckie zapowiedziały, że w tej sprawie nie będą głosować przeciwko Polsce. Mój wpis dotyczy tylko kilku kłamstw w tym artykule. Powstał on tylko po to by osłabić sukces Polski przeciwstawiającej się skutecznie islamskiej inwazji

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • mk(2018-06-30 11:23) Zgłoś naruszenie 138

    Zamiast włazić w tvłki innym krajom, z wiadomym skutkiem, lepiej podatrzeć kraje, które są w podobnej sytuacji. Np. Izrael. Maciupeńkie państwo, tyle, że tam prawie wszyscy mogą bronić swojego kraju. Każdy ma broń. Dzięki temu, zdobywanie takiego kraju staje się niezwykle kosztowne. Tymczasem Polska jest systematycznie rozbrajana. Dlatego uważam, ze powinniśmy postawić na model Izraelski lub Szwajcarski. Nie możemy liczyć na zachód, to wreszcie zacznijmy liczyć na siebie.

    Odpowiedz
  • ech(2018-06-30 11:20) Zgłoś naruszenie 716

    Trochę za wcześnie na kampanię wyborczą. Ale agitka.

    Odpowiedz
  • JakoTako(2018-06-30 11:15) Zgłoś naruszenie 20

    Proszę o naprawienie przewijania strony

    Odpowiedz
  • JakoTako(2018-06-30 11:12) Zgłoś naruszenie 1420

    Polska ma na tyle duży potencjał, że jest w stanie sobie poradzić z Rosją. Tylko pytanie: dlaczego mamy blokować pochód Rosji na zachód? w imię jakich wartości? pamiętając o Jałcie, pamiętając o wrześniu 1939 r. i innych wspaniałych chwilach jakie nam alianci zgotowali. A po wojnie nie wolno było polskim żołnierzom defilować w Anglii podczas obchodów rocznicy zwycięstwa, przypomnę, że nawet Francuzom pozwolono, chodź to był kraj kolaborujący z Niemcami. Takich to przyjaciół mamy w Unii. Chciałbym przypomnieć gawiedzi, która czyta tą gazetę, że nie kto inny jak nasz wspaniały zachód i amerykany przygotowali dla nas plan prywatyzacji naszej gospodarki - potem nazwany planem Balcerowicza. Przez to jeszcze dziesięciolecia będziemy krajem drugiej kategorii!!! Należy dobrze sobie zapamiętać te wydarzenia: wrzesień 1939, Jałta i plan Balcerowicza (czytaj: Sorosa, Sachsa i Liptona).

    Odpowiedz