Telekomy nad Wisłą zabiegają o Ukraińców

autor: Elżbieta Rutkowska26.06.2018, 07:44; Aktualizacja: 26.06.2018, 08:25
smartfon, telefon, internet

Mniej popularne są bankowość, ubezpieczenia i opieka medyczna.źródło: ShutterStock

Przybysze znad Dniepru mogą liczyć u nas na specjalne oferty. Na przykład na zniżkowe opłaty za połączenia z ojczyzną.

Z najnowszego Barometru Imigracji Zarobkowej firmy Personnel Service wynika, że 72 proc. pracowników z Ukrainy korzysta z działających w naszym kraju operatorów telefonii komórkowej. To branża, której usługi są najpopularniejsze wśród pracowników z Ukrainy. Przybysze do Polski jako najtrudniejszy element emigracji zarobkowej w 39 proc. wskazują długotrwałą rozłąkę z najbliższymi.

Gdyby mieli telefonować na Ukrainę według zwykłych stawek za rozmowy międzynarodowe, taki kontakt z bliskimi słono by ich kosztował. W cenniku Plusa minuta rozmowy z Ukrainą kosztuje 2 zł ‒ tyle, co połączenie z Wyspami Owczymi. Ukraińcy korzystają jednak z preferencyjnych pakietów, jakie oferują im telekomy, które dostrzegły w tym szansę przyciągnięcia nowej grupy klientów – według badania Narodowego Banku Polskiego w ub.r. przebywało w Polsce średnio ok. 900 tys. obywateli Ukrainy.

Jako pierwszy propozycję skrojoną pod Ukraińców wprowadził T-Mobile w swojej ofercie przedpłaconej Heyah. ‒ Oferta z tańszymi połączeniami na Ukrainę funkcjonuje w Heyah od lat. Co pewien czas ją modyfikujemy i bardzo dobrze się sprawdza – informuje Piotr Żaczko z T-Mobile.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane