Telekomy nad Wisłą zabiegają o Ukraińców

autor: Elżbieta Rutkowska26.06.2018, 07:44; Aktualizacja: 26.06.2018, 08:25
smartfon, telefon, internet

Mniej popularne są bankowość, ubezpieczenia i opieka medyczna.źródło: ShutterStock

Przybysze znad Dniepru mogą liczyć u nas na specjalne oferty. Na przykład na zniżkowe opłaty za połączenia z ojczyzną.

Z najnowszego Barometru Imigracji Zarobkowej firmy Personnel Service wynika, że 72 proc. pracowników z Ukrainy korzysta z działających w naszym kraju operatorów telefonii komórkowej. To branża, której usługi są najpopularniejsze wśród pracowników z Ukrainy. Przybysze do Polski jako najtrudniejszy element emigracji zarobkowej w 39 proc. wskazują długotrwałą rozłąkę z najbliższymi.

Gdyby mieli telefonować na Ukrainę według zwykłych stawek za rozmowy międzynarodowe, taki kontakt z bliskimi słono by ich kosztował. W cenniku Plusa minuta rozmowy z Ukrainą kosztuje 2 zł ‒ tyle, co połączenie z Wyspami Owczymi. Ukraińcy korzystają jednak z preferencyjnych pakietów, jakie oferują im telekomy, które dostrzegły w tym szansę przyciągnięcia nowej grupy klientów – według badania Narodowego Banku Polskiego w ub.r. przebywało w Polsce średnio ok. 900 tys. obywateli Ukrainy.

Jako pierwszy propozycję skrojoną pod Ukraińców wprowadził T-Mobile w swojej ofercie przedpłaconej Heyah. ‒ Oferta z tańszymi połączeniami na Ukrainę funkcjonuje w Heyah od lat. Co pewien czas ją modyfikujemy i bardzo dobrze się sprawdza – informuje Piotr Żaczko z T-Mobile.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane