Emilewicz: We wrześniu chcemy mieć założenia do nowego Prawa zamówień publicznych

06.06.2018, 17:05; Aktualizacja: 06.06.2018, 17:49
Ponadto pakiet działań, który ma zwiększyć udział MŚP w zamówieniach (w tym: częściowe płatności i zaliczki); ujednolicenie orzecznictwa, a co za tym idzie wykładni i interpretacji prawa; jeden sąd w Polsce właściwy ws. zamówień; zmiany w kontrolach ("skuteczność zamiast oszczędności, wyraźne granice kompetencji organów, uporządkowanie kontroli"); identyfikacja zamówień strategicznych, które będą bazą dla rocznych planów postępowań; wzmocnienie roli Prezesa UZP - ma on być realnym partnerem i wsparciem merytorycznym dla zamawiających; wprowadzenie polityki zakupowej państwa - podał resort.

Ponadto pakiet działań, który ma zwiększyć udział MŚP w zamówieniach (w tym: częściowe płatności i zaliczki); ujednolicenie orzecznictwa, a co za tym idzie wykładni i interpretacji prawa; jeden sąd w Polsce właściwy ws. zamówień; zmiany w kontrolach ("skuteczność zamiast oszczędności, wyraźne granice kompetencji organów, uporządkowanie kontroli"); identyfikacja zamówień strategicznych, które będą bazą dla rocznych planów postępowań; wzmocnienie roli Prezesa UZP - ma on być realnym partnerem i wsparciem merytorycznym dla zamawiających; wprowadzenie polityki zakupowej państwa - podał resort.źródło: ShutterStock

Zaczynamy konsultacje założeń koncepcji nowego Prawa zamówień publicznych, we wrześniu chcemy mieć gotowe założenia, by ustawa powstała do końca tego roku - powiedziała PAP w środę minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • gość(2018-06-07 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znowu za kombinacje.Wprowadza się nastęone głupoty i miesza ludziom w głowie.Dajcie ludziom żyć

    Odpowiedz
  • przerwa śniadaniowa(2018-06-07 14:03) Zgłoś naruszenie 10

    "Bo dzisiaj tylko 3 proc. zamówień publicznych realizują MŚP" Pani Emilewicz takie statystki wam wychodzą bo w polskim obrocie obowiązuje jeszcze dodatkowe rozgraniczenie na mikro przedsiębiorcę, który nie zatrudnia więcej niż 10 osób - nie istniejący w dyrektywie. Nie jest on małym przedsiębiorcą, o którym mowa jest w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia. Dlatego nikt wam nie uzupełnia tego elementu i wychodzą wam takie kwiatki. Po raz kolejny ustawodawca wprowadził zapis nie przystający do polskich realiów. Wstyd że Pani o tym nie wie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane