statystyki

Przekonują sceptyków do planów kapitałowych

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki26.03.2018, 07:30; Aktualizacja: 26.03.2018, 09:38
Resort finansów deklaruje otwartość na krytyczne opinie wobec PPL. Także te od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego

Resort finansów deklaruje otwartość na krytyczne opinie wobec PPL. Także te od ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiegoźródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Guz

Autorzy dopuszczają korekty projektu dotyczące zachęt dla najmniej zarabiających, ograniczenia kar dla pracodawców czy zwiększenia roli nadzoru.

– Po analizie opinii do projektu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) widzimy, że są w nich merytoryczne uwagi i nad nimi się pochylimy – deklaruje w rozmowie z DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

To on był jednym z autorów stworzenia koncepcji dobrowolnego i opierającego się na prywatnych środkach systemu oszczędzania na emeryturę, czyli PPK.

Projekt prowadzi Ministerstwo Finansów, które właśnie analizuje uwagi napływające z innych resortów, instytucji publicznych, organizacji zrzeszających pracodawców, związków zawodowych czy branży finansowej i emerytalnej.

Wiele opinii bardzo krytycznie odnosiło się do poszczególnych zapisów projektu ustawy, chociaż sama idea budowy mechanizmu pozwalającego oszczędzać na emeryturę została przyjęta ciepło.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Rudy Donald Tusk(2018-03-26 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Morawiecki ,choć jestem PISowcem mówie Panu ,daj Pan sobie spokój. Lepiej tą forse przepić niż Komukolwiek dać w zarządzanie.Więcej uciechy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane