Upublicznić sprawozdania firm! Tak, ale serwer wtedy nie wytrzyma

autor: Joanna Pieńczykowska03.11.2017, 07:24; Aktualizacja: 03.11.2017, 07:29
nauka, praca, szkolenie, komputer

Jeśli pracownicy sądów nie musieliby zajmować się obsługą interesantów, którzy przychodzą po akta, może wyłoniliby głowy spod stosu papierowej dokumentacji i mogliby więcej czasu poświęcić na skuteczne ściganie tych spółek, które migają się od obowiązków?źródło: ShutterStock

 Co tu zrobić, żeby obowiązkowe sprawozdania finansowe spółek stały się rzeczywiście dostępne dla zainteresowanych? Upublicznić je! A czas jest ku temu dobry, bo na jedno z najbliższych posiedzeń rządu trafi ostateczna wersja projektu nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • klient(2017-11-04 16:07) Zgłoś naruszenie 11

  Kolejny raz biznes wygrywa z "mądrościami" urzędowymi Wystarczy wejść na eKRS,pl - tam jakoś wszystko działa a co najważniejsze da sie :)

  Odpowiedz
 • praktyk(2017-11-03 16:43) Zgłoś naruszenie 30

  Jakieś żarty. Pewnie wymyślił serwery, które nie wytrzymają jakiś urzędnik od informatyzacji, który nie chce czegoś co ułatwi życie sądom i przedsiębiorcom, ale zakłóci mu błogie życie za publiczne pieniądze. Po pierwsze co to za gadanie, że serwery nie wytrzymają. O pojemność chodzi? To po to są dodatkowe macierze dyskowe. Wydajność nie taka? Ludzie, nie takie dane są na serwerach w internecie. Po drugie - dziś przecież już sądy mają obowiązek skanowania dokumentów. Rzadko kiedy to robią bo ustalono zaporową opłatę 50 zł. Ale przecież dziś też musi być zabezpieczone na to miejsce. Czyli ministerialni urzędnicy od informatyzacji nie realizują obowiązków które już dziś wynikają z ustawy? Po trzecie - jaki nowy system. Może dla działania KRS-u czy też sądów (ich programy do obiegu dokumentów) potrzebna jest modyfikacja systemu. Mają pewnie system od 2001 roku czyli początku KRS, a wiele się zmieniło. Ale przecież dołączenie i przechowywanie sprawozdań to nie kwestia tego systemu. Potrzeba aplikacji weryfikującej dołączanie dokumentów i weryfikującej podpisy. Żadna szczególna filozofia bo takie rzeczy się często. Rozumiem, że potrzebują powierzchni dyskowej. Ale skoro już dziś istnieje obowiązek skanowania przez sądy to i dziś ona jest potrzebna. Jak coś dobrego z MS wychodzi to widać, że sama dobra zmiana to od razu rozkłada w imię błogiego nieróbstwa.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jjm(2017-11-03 15:13) Zgłoś naruszenie 10

  dziwna teoria - sprawozdania finansowe były dostępne on-line w czasach gdy był obowiązek ich publikowania. Jakoś nic nie umarło i wszystko wytrzymało.

  Odpowiedz
 • Serwer z Allegro obstalujcie(2017-11-03 12:57) Zgłoś naruszenie 00

  Allegro Wszystko wytrzyma ..... uczcie się od NAJLEPSZYCH

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane