Ułatwienia dla firm. Sadowski: Projekt MR to tylko kosmetyczne zmiany systemu

29.09.2017, 16:23; Aktualizacja: 29.09.2017, 16:36
biznes, IT, komputer

Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha odniósł się do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym, który Ministerstwo Rozwoju skierowało do uzgodnień i konsultacji.źródło: ShutterStock

Póki rząd będzie mówił o ułatwieniach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, to będą to zmiany niestety wyłącznie kosmetyczne – powiedział o projekcie MR prezydent Centrum im. Adama Smitha, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Andrzej Sadowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • BB (2017-09-29 17:12) Zgłoś naruszenie 21

    Podatek obrotowy jest pewnego rodzaju naciąganiem., gdyż nie zależy od stopy zysku lecz od obrotu. Niestety nie wszystkie działania są jednakowo rentowne jak też branże są różne. Daje to niekorzystny efekt preferowania jednych a bezpodstawnego obciążania innych. W ten sposób skutecznie zliwidowano pewne działy rzemiosła i usług. I co najgorsze nie zrobił tego rynek, lecz dysproporcja w rentowności. Stracili konsumenci i zniknęły miejsca pracy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane