Przejąć media, zniszczyć Sorosa, zagłaskać diasporę

autor: jj, Dominik H&#23329.08.2017, 07:57; Aktualizacja: 29.08.2017, 09:02
George Soros (7)

George Soros (7)źródło: Bloomberg

Rząd Węgier wypowiedział wojnę mediom, które współpracują z „mafijną siecią George’a Sorosa” i brukselskimi biurokratami. To główny cel wyznaczony przez premiera Viktora Orbána na najbliższe miesiące przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się wiosną 2018 r .

Na wstępie ważne jest zastrzeżenie, że pomiędzy terroryzmem, biurokratami Brukseli a Sorosem Budapeszt stawia znak równości. Działania miliardera – zdaniem rządu – mają na celu zalanie Europy milionem migrantów, co w konsekwencji doprowadzi do pozbawienia jej tożsamości i utworzenia nowego muzułmańskiego imperium. Co więcej, sieci filantropa sięgają aż po instytucje unijne, które wspierają jego plan. To tylko góra lodowa rządowej retoryki.

Sytuacji nie zmienia stanowisko jednego z prominentnych europosłów Fideszu, Györgya Schöpflina, który przekonuje, że to nie Soros stoi za unijną polityką. Dziennik „Magyar Nemzet” dotarł do oficjalnych wytycznych skierowanych do dyplomatów dotyczących ich wystąpień z okazji święta narodowego 20 sierpnia. Jeden z przykładów? „Dziś wybieramy pomiędzy świętym Stefanem (pierwszym królem Węgier, któremu poświęcone jest święto – red.) a George’em Sorosem” czy „stoimy przed wyborem, czy będziemy żyć razem z tymi, którzy atakują naszą kulturę”.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • karol(2019-04-02 15:37) Zgłoś naruszenie 00

  złodziej , kombinator i malwersant..niejaki soros, winien od dawna oglądać niebo w kratkę...

  Odpowiedz
 • Marta(2017-08-30 08:48) Zgłoś naruszenie 11

  No nie dziwię się...Soros to psychopata....Po Osiatyńskim to chyba teraz Bodnar jest jego prawą ręką...Za pomocą tych swoich "dobrych " organizacji niszczy , knebluje najsłabszych...Obawiam się jednak , że jest już za późno aby go unieszkodliwić....

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2017-08-29 18:06) Zgłoś naruszenie 31

  I takich sojuszników jak Węgry i Turcja nam potrzeba. Razem z nimi stworzymy trójkąt miłośników średniowiecza.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane