Polska Agencja Inwestycji i Handlu obsługuje obecnie około 200 projektów inwestycyjnych o wartości przekraczającej 4,5 mld euro - mówi PAP szef PAIH Tomasz Pisula.

"Niezmiennie mamy w naszej kolejce projektowej ponad 200 projektów inwestycyjnych. Wartość tych inwestycji przekracza 4,5 mld euro" - wylicza Pisula. "Mam nadzieję, że będziemy się spotykali na otwarciach fabryk przez cały rok" - dodaje.

Obsługiwane przez PAIH projekty, jeśli zostaną zrealizowane, pozwolą łącznie utworzyć ok. 51 tys. miejsc pracy.

Pisula wskazuje, że niektórzy z największych inwestorów, których PAIH obsługiwała w zeszłym roku, jeszcze pod koniec 2016 roku i na początku 2017 roku pytali o kolejne tereny pod inwestycje.

"Wydaje się, że nawet ci, którzy pojawili się u nas stosunkowo niedawno, w bardzo krótkim czasie - w ciągu kilku miesięcy ustalili, że warto u nas zainwestować ponownie. Jeszcze nie zdążyli wybudować swoich zakładów, a my już obsługujemy reinwestycje" - zauważa Pisula.

W 2016 r. Agencja zakończyła 58 projektów o łącznej wartości ok. 1,3 mld euro, które przyczyniły się do powstania blisko 12 tys. miejsc pracy. Obsługiwała m.in. inwestycje koncernów Daimler, LG Chem, Toyota oraz Bombardier.