Irlandia: skandal w banku Anglo Irish, ustąpiło 3 szefów

20.12.2008, 11:46; Aktualizacja: 20.12.2008, 11:53

Skandal w irlandzkim banku Anglo Irish zatacza coraz szersze kręgi. Do dymisji podało się trzech jego szefów, na czele z prezesem. Opozycja chce, by rząd przejął kontrolę nad bankiem jako warunek rekapitalizacji. Dalsze dymisje dyrektorów są prawdopodobne.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

 • ustroj mafiozow(2008-12-20 20:53) Zgłoś naruszenie 00

  To sa skutki rzadzenia neoliberalow na calym swiecie, zlodzieji bez ograniczen i zadnych zahamowan. Stworzyli sobie system zlodzieski zwany "kapitalizmem"i i okradaja narod...Klika zlodzieji bezprawnie opanowala caly swiat...

  Odpowiedz
 • JSz(2008-12-21 06:36) Zgłoś naruszenie 00

  Zapytanie do Rządu !!!
  A jak jest u nas,kto to kontroluje i czy skutecznie , jakie są wyniki tych kontroli z ostatnich miesięcy.Kto poniósł konsekwencje i jakie, za przelanie naszych pieniędzy depozytów z Banku PKO SA (z ziemi Polskiej do Włoskiej ok.1,3 mld zł) poza ramami ustalonego prawa. Czy podobnej sytuacji nie ma u nas w innych bankach ?. Jeżeli powołane organy Państwa (MF.ABW,CBS) nie będą czujne to się okaże póżniej że zaspaliśmy (świadomie lub nie umyślnie ) doprowadzi z braku nadzoru do olbrzymich strat dla Obywateli w imieniu których powinien w tych spraw pilnować Rząd. Powstaną niby przypadkowe akcje (np.Baksików do dziś nie rozliczonych czy GreennPan w USA, który teraz rżnie głupa, wielki fachowiec o bankowości ,który przekręcił ok.50 mld USD) . Liczymy ,że Rząd się wypowie na ten temat ,bo trudno aby każdy obywatel pilnował banku, bo nie ma do tego instrum. prawnych. Mogłyby to być udziały w nadzorze banku zależne od wielkości depozytów, powstrzymałoby to przekręty.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane