Prezydent i premier zgodni: odnieśliśmy wielki sukces na szczycie UE, zyskaliśmy 60 mld zł

12.12.2008, 14:03; Aktualizacja: 12.12.2008, 18:01

Premier Donald Tusk za sukces rządu uznał dziś kompromis osiągnięty na szczycie UE w Brukseli w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego. Przekonywał, że oznacza on dla Polski 60 mld zł w latach 2013 - 2020 oraz szansę na modernizację energetyki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • nr1(2008-12-12 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    W calej prasie nie ma zadnego artykulu na tematy merytoryczne zwiazane ze szczytem UE w Brukseli.

    Odpowiedz
  • ed(2008-12-12 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    cha cha sukces dopłacimy do uni tylko 70 mld euro zamiast 130 mld
    sukces! sukces! sukces! EKOoszołomy człowiek ma wpływ na klimat w do kilku % a ponad 90% dwutlenku węgla wydzielaja oceany, pare procent wulkany - pouczcie sie debilni EKOoszołomy i zwolennicy zielonycha cha cha za setki miliardów EKOoszołomy zielone mieć będą ciepłe posadki
    a my z tego jako narody europy mieć nie będziemy natomiast chiny smieja sie w nos nam i bedą rozwijać sie kosztem słabych gospodarek taka jak Polska moje gratulacje dla Tuska za nowy podatek na EKOoszołomów zobaczycie rodacy jak wam przysolą rządzącyza peąd za pare lat jak trzeba płacic nie dość na górników to jeszcze na prąd - ale cóż sami sobie wybraliście ten rząd ja nie głosowałem na PO

    Odpowiedz
  • ed(2008-12-12 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    cha cha sukces te dopłaty z Uni w wysokości ok 59 mld oddamy teraz z nawiązką tak oto zostaliśmy wykiwani przez Unię że suma sumarum dopłacimy bogatym krajom wiecej niż dostaniemy cha cha cha sukces sukces sukces jeszcze raz wam Pomatoły muszę podziekować za sprzedanie Polski

    Odpowiedz
  • Mikołaj(2008-12-13 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki rząd, taki sukces.

    Odpowiedz
  • znający PRL.(2008-12-13 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Co wyjazd to wielki sukces /Lizbona, Daleki Wschod, Bruksela za każdym razem/.Świat patrzy ze zdumieniem na tak wielkie zwycięstwa. Tylko obywatelom przyjdzie zapłacić słono za te "sukcesy".Już teraz za prąd chcą 60% podwyżek. I dostaną je. Takie wielkie " sukcesy" urzędnicy odnoszą tylko w krajach pseudo demokratycznych. W PRL Polska Zjednoczona Partia odnosiła również stale "niewyobrażalne sukcesy"

    Odpowiedz
  • MarekA(2008-12-13 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Aby dostać te 60mld, sami wpłacimy 120ojro.

    Odpowiedz
  • MarekA(2008-12-13 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam za błąd, miało byc 120mld, a nie 120 ojro.

    Odpowiedz
  • SUKCES(2008-12-12 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    SUKCES

    oboje sa ojcami tego sukcesu w rownym stopniu:
    Premier negocjowal warunki
    Prezydent trzymal kciuki

    Odpowiedz
  • real(2008-12-12 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    ***** prawda żaden sukces, będziemy musieli płacić za coś co teraz mieliśmy za darmo ... sowchoz górą :(

    Odpowiedz
  • Piotrek(2008-12-12 18:46) Zgłoś naruszenie 00

    Mysle ze na nastepne szczyty europejskich przywodcow powinni jezdzic premier, prezydent i minister spraw zagranicznych wspolnie ale powinien odzywac sie jedynie premier Donald Tusk gdyz ma duze w tym doswiadczenie i jest jednym z najbrdziej popularnych polskim politykiem. Mysle ze sukces odniesiony na szczycie unii jest ogromny.

    Odpowiedz
  • Oszołom(2008-12-15 00:21) Zgłoś naruszenie 00

    Normalnie zes... się ze szczęścia!

    Odpowiedz
  • ed(2008-12-12 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    do Piotrek aleś ty głupi poczytaj a potem mów popatrz najpierw Unia ustala jakieś z sufitu miliardy do płacenia za nic bo do tej pory nie płaciliśmy a teraz mamy płacić za coś? czyli za C02 które słuzy roślinności
    a teraz ogłasza się sukces jak się utargowało mniej do płacenia cha cha po 2020 będziemy taki haracz płacic że bez portek bedziesz chodził bo energetyki nie wybudujemy przez polskich ekooszołomów jesteś pewnie za młody by pamietać że mieliśmy w 1981 roku na ukonczeniu elektrownię w żarnowcu ale tacy jak ty oszołomy protestowali i władza dla swietego spokoju zlikwidowała a teraz znowu w tym samym miejscu mamy stawiać na licencji francuskiej ale wątpię czy postawimy a jak nie to oddamy z nawiązką te 60 mld razy 5 bo nie wierzę niemcy czy francuzi są głupsi od nas czytaj tuska

    Odpowiedz
  • No i odtrąbili SUKCES(2008-12-12 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Panie TUSEK ja też szczytuje ostatnio --szczególnie jak słyszę o tym że Polska ma zrezygnować z klimatu chorwackiego czy włoskiego po ociepleniu i zgodzić się płacić kary aby USA i Chiny mogły dalej truć a Pawlak brać tą kasę i twierdzić ,że mu Unia na renty restrukturyzacyjne ,dopłaty dla młodych rolników ,KRUS dała i kasa dlatego mu z nieba spadła!_
    Życzę dalej dobrego humoru przy robieniu w bałwana Narodu który pana wybrał bo wierzył w pańskie CUDA .

    Odpowiedz
  • rydzykant(2008-12-12 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ale wciskają ludziom ciemnotę i mamy wierzyć,że to wielki sukces.Polaków zawsze Zachód wydupcy.

    Odpowiedz
  • andin(2008-12-13 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Tak jest,francuzi wciskają nam elektrownie atomowe.W którym cywilizowanym kraju się je teraz buduje.Taniej by wyszło i z pożytkiem dla setek tysięcy pracowników w Polsce wybudować najnowszej generacji elektrownie węglowe.W Niemczech już działa całkowicie bez emisyjna elektrownia.

    Odpowiedz
  • W cząsteczce CO2 są aż dwa atomy tlenu .(2008-12-13 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Taka niegospodarność ? nałożyć kary niech lud płaci a my czyli Rząd znów będziemy mogli wydawać kasę na Igrzyska w piłce nożnej..

    Odpowiedz
  • ed(2008-12-13 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 tak wpłacimy a odzyskamy z tego 60mld jak od nas ktoś odkupi tzw nadwyzke CO2 a jak nie to figę z makiem czyli ponad 100 mld w dupie do 2020 roku a po 2020 dalej będziemy płacić na france bo oni nie maja węglowych tylko jadrowe i tak oto skukces przerodzil sie i to na pewno w porażkę ale raj tuski już rządzic nie bedą
    pokolenie młodych któreś głosowało na PO przeklinać będziecie jeszcze tuska i kaczora też

    Odpowiedz
  • patriotka(2008-12-14 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    p PREYZDENT i P TUSKw poprostu zalatwiali sprawe w unii, ktorej jestesmy czlonkiem,a nie durni dziennikarze gralismy i wygralismy bo nie byl mecz to mecz,chociaz pilkarz byl,ani totolotek,oburza mnie jezyk mediow i obraza narod, ktory ma swoja godnosc...

    Odpowiedz
  • ???(2008-12-12 22:19) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś Francuzi sprzedali nam licencję na berlliety.

    Dziś czas na atom w zamian za ...

    ... hmmm.

    Odpowiedz