statystyki

W jaki sposób można rozwiązać umowę zlecenia

autor: Monika Burzyńska28.03.2008, 03:00

Zawarłem umowę zlecenia na kilka miesięcy, ale nie jestem zadowolony ze sposobu jego realizacji. Wszystko wskazuje na to, że nie zostanie wykonane w terminie, na którym mi zależy. Wolałbym powierzyć to zlecenie drugiej, bardziej sprawnej i doświadczonej osobie. Czy mogę wypowiedzieć tę umowę?

reklama


reklama


Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. W związku z tym można stwierdzić, że czytelnik nie musi czekać do określonej daty, aby było to możliwe. Jednak musi on liczyć się z tym, że w sytuacji, gdy zleceniobiorca poczynił w celu należytego wykonania zlecenia wydatki, to należy mu je zwrócić. Poza tym z przepisów wynika, że w przypadku odpłatnego zlecenia zleceniodawca zobowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić ewentualną szkodę.

Podstawa prawna

• Art. 746 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:GP

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

reklama