statystyki

Baltic Business Forum: Biznes idzie na wschód i południe

19.09.2016, 07:26; Aktualizacja: 19.09.2016, 08:07
Trójstronne porozumienie zawarły w Świnoujściu Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polsko-Turecka Izba Gospodarcza i Turecko-Ukraińska Rada Biznesu.

Trójstronne porozumienie zawarły w Świnoujściu Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Polsko-Turecka Izba Gospodarcza i Turecko-Ukraińska Rada Biznesu.źródło: ShutterStock

Mimo trudnej sytuacji politycznej rozwój tureckiej gospodarki nie wyhamował – zapewniają przedstawiciele rządu w Ankarze. Turcja była gościem honorowym zakończonego w piątek Baltic Business Forum w Świnoujściu.

– Wymiana handlowa między Polską a Turcją sięgnęła w 2015 r. niemal 5,8 mld euro. Do branż o największym potencjale dla polskich firm należą m.in.: energetyka, sektor rolno-spożywczy, budownictwo, chemia i kosmetyka oraz przemysł obronny – mówił Evren Müderrisoglu, radca handlowy Ambasady Republiki Turcji w Warszawie.

Przekonywał też, że trudna sytuacja polityczna w jego kraju nie wpływa na prowadzenie w nim biznesów. Potwierdzali to przedstawiciele polskich firm obecnych nad Bosforem.

– Poza przedłużającymi się procesami przetargowymi nie ma większych komplikacji w prowadzeniu bieżącej działalności – mówił Krzysztof Burek, wiceprezes zarządu Rafako. Jego firma obecnie uczestniczy w 10 postępowaniach o zamówienie na budowę lub renowację bloków energetycznych, kotłów i instalacji dla tureckich elektrowni (w Turcji biznes prowadzą też: Selena, Polpharma, Grupa Azoty czy Asseco).


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane