Niemiecki koncern negocjuje właśnie kupno kolejnych kilku tytułów prasowych. Pierwszym łupem będzie Przegląd Sportowy – dowiedziała się Gazeta Prawna. Rozmowy między przedstawicielami niemieckiego koncernu a szwajcarskim wydawcą Przeglądu Sportowego są już właściwie zakończone. Potwierdziliśmy to w dwóch niezależnych źródłach. FLORIAN FELS, prezes Axel Springer Polska. "Cały czas badamy rynek i jeśli będzie w którymś z segmentów miejsce, to zastanowimy się, jak je zagospodarować" – Do uzgodnienia zostało kilka technicznych szczegółów i złożenie podpisów – potwierdzają nasi rozmówcy. Dziennikarze Przeglądu Sportowego nie wiedzą nic o transakcji. Jednak, jak przyznają, w redakcji od dawna krążą plotki o zmianie właściciela. Jednak to nie jedyny cel ASP. Według naszych informacji, koncern jednocześnie negocjuje zakup kilku innych tytułów prasowych. Rozmowy są mniej zaawansowane, ale intensywnie trwają. Co to może być? – Moim zdaniem wydawcy przydałby się jeszcze luksusowy tytuł kobiecy oraz męski. Mógłby uzupełnić też porfolio biznesowe, dołączając do Forbesa dziennik. Niewykluczone, że będzie też szukał szansy w segmencie pism zakupowych, gdzie obecnie prym wiedzie Agora z Logo i Avanti – mówi GP Katarzyna Wiater, media manager domu mediowego Media Vest. Niemiecki wydawca stawia też na media elektroniczne. Florian Fels – prezes Axel Springer Polska – wszedł do rady nadzorczej portalu finansowego Bankier.pl, co może być wstępem do przejęcia tej firmy. Ponadto według nieoficjalnych informacji gigant chce przejąć udziały również w ponadregionalnej rozgłośni Radio Wawa.
Krok do imperium
Kupno Przeglądu Sportowego, największej sportowej gazety codziennej, wzbogaci Axel Springer Polska o dziennik – sprzedający średnio 73,2 tys. egzemplarzy miesięcznie o rocznych przychodach z reklam sięgających 30 mln zł. Liczba tytułów wydawanych przez Niemców wzrośnie do 21, oprócz dzienników są wśród nich magazyny poradnikowe dla kobiet, prasa motoryzacyjna i komputerowa. To kolejny krok w celu budowy dużego imperium w Polsce, którą szefostwo Axel Springera uważa za jeden z najważniejszych zagranicznych rynków. Florian Fels, w ostatnim wywiadzie dla Gazety Prawnej z lipca 2006 roku powiedział: Nasza strategia zakłada rozwój przede wszystkim poprzez wydawanie nowych tytułów. Cały czas badamy rynek i jeśli będzie w którymś z segmentów miejsce, to zastanowimy się, jak je zagospodarować.
PRZEGLĄD SPORTOWY
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:GP
Więcej na ten temat

Reklama