Osiedle Nowe Bielany powstające na rogu ulic Nocznickiego i Kasprowicza będzie się składać z pięciu budynków. Wewnątrz działki znajdą się bloki niższe, czteropiętrowe, na obrzeżach staną domy wyższe - siedmiopiętrowe z 13-piętrową dominantą u zbiegu Kasprowicza i Nocznickiego. W niskich blokach ostatnie kondygnacje będą wycofane, dzięki czemu powstanie miejsce na spore tarasy. Wyższe bloki staną w pierzei ulic Nocznickiego i Kasprowicza. W parterach pojawią się sklepy. Nowe osiedle wyglądem będzie nawiązywać do budynków Starych Bielan. Koncepcję architektoniczną opracowała pracownia ArchiCo Projekt. Projektantami są Konrad Tanasiewicz i Robert Muszyński, autorzy m.in. apartamentowca przy ul. Brukselskiej w Warszawie i gmachu biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego. Inwestor chce, aby było to idealne miejsce na relaks po męczącym dniu. Elementami charakterystycznymi osiedla będą drewniane wykończenia, przeszkolone balkony i partery - tu znajdzie się pasaż handlowo-usługowy. Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano przestronne tarasy. Pod terenem inwestycji powstanie jednopoziomowy parking dla mieszkańców. Obok osiedla powstanie publiczny parking Park & Ride. Osiedle ma powstać w trzech etapach, w każdym znajdzie się po 150-200 mieszkań o powierzchni od 30 do 120 mkw.

Nowe osiedle może się cieszyć dużym powodzeniem wyłącznie wśród osób, którym nie przeszkadza bliskość huty oraz bazaru na Wolumenie, który nadal nie cieszy się dobrą opinią. Nawet wybudowanie stacji metra pod hutą o wdzięcznej nazwie Młociny nie jest w stanie ukryć hutniczej przeszłości. Dodatkową wadą tego miejsca jest to, że ul. Nocznickiego stanie się częścią trasy mostu Północnego - arterii łączącej Bielany z Białołęką.

Ma jednak ten rejon i wiele zalet. Osoby lubiące robić zakupy mają zaledwie pięć minut drogi do wielkiego centrum handlowego Makro. W okolicy Nowych Bielan znajduje się rozwinięta infrastruktura: żłobki, przedszkola, szkoły, supermarkety, przychodnie zdrowia. Na długie spacery można wybrać się do Lasku Lindego, Bielańskiego lub Młocińskiego, położonych w niedalekiej okolicy osiedla. Tylko 15 kilometrów dzieli Nowe Bielany od Puszczy Kampinoskiej bogatej w liczne szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne, kampinoski szlak rowerowy. Osoby spędzające aktywnie czas mogą również korzystać z infrastruktury Akademii Wychowania Fizycznego.