Osiedle Skorosze IX powstanie przy ulicy Ryżowej i sąsiadować będzie z poprzednimi inwestycjami Ebejotu oraz inwestycją firmy Marvipol - Osiedlem Platany. Obydwie inwestycje nadadzą nowy wygląd ulicy Ryżowej. Powstanie pasaż handlowo-usługowy, niezbędny w tak prężnie rozwijającym się, pod względem budownictwa mieszkaniowego, rejonie.

Osiedle Skorosze IX składać się będzie z trzech budynków (H1, H2 i H3). W sumie powstanie około 380 mieszkań i 14 lokali usługowych. Zmianie uległa - w stosunku do poprzednich inwestycji firmy - architektura budynków. Na nowym osiedlu zaprojektowane zostały sześcio- i siedmiopiętrowe budynki z charakterystycznym cofnięciem linii zabudowy ostatnich kondygnacji. Jasną, beżową tonację elewacji doskonale podkreśli stolarka okienna zaprojektowana w kolorze ciemnego drewna. Fragmenty elewacji wykonane zostaną z piaskowca. Wszystkie te zmiany mają nadać budynkom zdecydowanie nowoczesny charakter. Dodatkowo elementem, który z pewnością wyróżni nowe osiedle, będą eleganckie hole wejściowe do budynków. Kamień naturalny na podłodze i ścianach, podwieszane sufity z oświetleniem, starannie wkomponowane lustra stworzą niepowtarzalny nastrój.

Przy głównym wejściu na teren osiedla zaprojektowana została rozłożysta fontanna. Fontanny oraz zatopione w zieleni dziedzińce stały się już cechą charakterystyczną realizowanych przez Ebejot inwestycji. Mieszkania oddawane będą w standardzie bez podłóg i białego montażu. W przypadku Ebejotu oznacza to tynki gipsowe malowane trzykrotnie na biało - na gotowo, zamontowanie grzejników, parapetów i wszystkich gniazdek elektrycznych, wykończenie balkonu gresem, drzwi antywłamaniowe Gerda z progami, wizjerem oraz drugim zamkiem w standardzie. Szczególną uwagę zwraca również plastikowa stolarka okienna - okna wyposażone będą w higrosterowalne, akustyczne nawiewniki zapewniające samoistną wentylację mieszkań przy jednoczesnym tłumieniu odgłosów dochodzących z zewnątrz. Poza tym warto wspomnieć o wysokiej jakości materiałów budowlanych urządzeń instalowanych w budynkach - windy Otis, piece Buderus, podgrzewane elektrycznie schody i wjazdy do garaży. Ceny nowych lokali mogą wynosić od 8239 do 8560 zł za 1 mkw.