statystyki

Rozwój IT w krajach Unii Europejskiej - Polska na końcu rankingu

16.08.2014, 10:00
haker-tv

W czołówce rankingu potencjału rozwoju IT znalazły się również Szwecja i Holandiaźródło: ShutterStock

Wskaźnik NRI (Networked Readiness Index) określa zdolność kraju do wykorzystania technologii teleinformatycznych. Na tle 144 państw świata, sklasyfikowanych w rankingu wedle tego wskaźnika, Polska zajmuje dalekie 49. miejsce. Jeśli porównamy kraje Unii Europejskiej, to znajdujemy się dopiero na 22. miejscu wśród 28 członków UE.

Reklama


Reklama


NRI przyjmuje wartości od 1 do 7, gdzie 7 oznacza kraje, w których sektor IT rozwija się najszybciej.

W rankingu europejskim wyprzedzamy jedynie takie kraje jak: Włochy, Chorwacja, Słowacja, Grecja, czy Bułgaria. Liderem rankingu jest Finlandia, która zajmuje pierwsze miejsce zarówno w Europie, jak i na świecie.

W czołówce rankingu potencjału rozwoju IT znalazły się również Szwecja i Holandia. Ostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej zajmuje Rumunia z wynikiem 3,86 punktów NRI.

Reklama


Źródło:wynagrodzenia.pl

Polecane

  • x(2014-08-16 20:12) Odpowiedz 00

    nie wiem kto robi te rankingi na codzien mieszkam w belgii internet mam za 33 euro to moze lizac stopy polskiemu netowi na simie bez lte, a uzywanie bankowosci wiaze sie z noszeniem specjalnego kalkulatora przy sobie.. polska napewno jest przed belgia.. to moge zagwarantowac

  • zenon(2015-01-14 13:57) Odpowiedz 00

    Polska dopiero powoli rozwija swoje skrzydła w branży IT i wiele firm na polskim rynku może śmiało pochwalić się wieloma uznaniami jak i prestiżowymi nagrodami tak jak np Atos, firma, która zdobyła tytuł kreatora miejsc pracy. Firma ma ogromne perspektywy rozwoju, a z roku na rok zwiększa grono specjalistów.

  • oleole(2015-04-08 11:32) Odpowiedz 00

    eeech niestety zanim dobrniemy chociaż do połowy to trochę minie, It wśród innych branż jest nadal w top10 ale zarobki mają się daleko do tych na zachodzie, bez porównania chociaż w Atos jest naprawde dobrze

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama