statystyki

Rosja utworzy narodowy system płatniczy. To kara za blokadę przez VISA i MasterCard

31.03.2014, 13:46; Aktualizacja: 31.03.2014, 13:46
Rosyjscy politycy zaczęli mówić o potrzebie powstania własnego systemu płatniczego po tym, jak USA wprowadziły sankcje wobec Rosji po aneksji Krymu.

Rosyjscy politycy zaczęli mówić o potrzebie powstania własnego systemu płatniczego po tym, jak USA wprowadziły sankcje wobec Rosji po aneksji Krymu. źródło: ShutterStock

Rosja planuje utworzyć w ciągu pół roku własny narodowy system płatniczy. To odpowiedź na problemy niektórych rosyjskich banków po wprowadzeniu przez Stany Zjednoczone sankcji w związku z aneksją Krymu.

Reklama


Reklama


German Gref - szef największego rosyjskiego banku państwowego „Sbierbanku” poinformował prezydenta Rosji, że projekty niezbędnych aktów prawnych są już w parlamencie. Po ich przyjęciu potrzeba będzie od dwóch do sześciu miesięcy na powstanie narodowego systemu płatniczego.

Kilka dni temu prezydent Władimir Putin powiedział, że Rosja powinna stworzyć swój narodowy system płatniczy podobny do tych, jakie mają Chiny i Japonia.

Rosyjscy politycy zaczęli mówić o potrzebie powstania własnego systemu płatniczego po tym, jak USA wprowadziły sankcje wobec Rosji po aneksji Krymu. Media informowały, że „Visa” i „MasterCard” przestały dokonywać operacji płatniczych klientów kilku rosyjskich banków. W przypadku większości banków płatność kartą została potem przywrócona. Jednak rosyjski przywódca ostrzegł Zachód, że restrykcje, jakie spotkały rosyjskie banki ze strony niektórych firm, przyniosą tym firmom negatywne skutki.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama