statystyki

Dr. Schneider Automotive Polska zainwestuje 80 mln zł w zakład w Radomierzu

10.04.2013, 17:10; Aktualizacja: 10.04.2013, 17:35
  • Wyślij
  • Drukuj
Podstawową działalnością spółki Dr. Schneider Automotive Polska jest produkcja części i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego.

Podstawową działalnością spółki Dr. Schneider Automotive Polska jest produkcja części i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. źródło: Bloomberg

Dr. Schneider Automotive Polska zamierza rozbudować zakład w Radomierzu w powiecie jeleniogórskim na terenach należących do Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości (SSEMP), poinformował zarząd strefy w komunikacie. Inwestor szacuje wartość inwestycji w strefie na blisko 80 mln zł i przewiduje wzrost zatrudnienia o 1200 osób.

"Zapowiedzi pana Lamperta [członek zarządu Dr. Schneider - przyp. ISBnews] są imponujące. Odzwierciedlają wielkość realizowanej na terenie naszej stery inwestycji. W zakładzie w Radomierzu powstanie ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym będą wdrażane nowoczesne technologie i rozwiązania w światowej motoryzacji. Uruchomiona zostanie nowa linia technologiczna z termokamerami oraz systemami automatycznej kontroli jakości" - powiedziała prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk, cytowana w komunikacie. 

Dr. Schneider otrzymał od zarządu Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej, które zakłada utrzymanie do końca 2019 r. w zakładzie minimum 650 etatów. Zakładany przez inwestora wzrost zatrudnienia jest jednak znacznie wyższy i sięga 1200 osób. 

Jest to 98. wydane zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w kamiennogórskiej strefie, które zakłada inwestycje o wartości niemal 40 mln zł. Ponadto, Dr. Schneider pozyskał 37 mln zł w ramach programu Innowacyjna Gospodarka, które również zamierza przeznaczyć na inwestycje w zakład. Dotychczasowe nakłady spółki w w SSEMP wyniosły ok. 90 mln zł. 

Podstawową działalnością spółki Dr. Schneider Automotive Polska jest produkcja części i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego.  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:ISBnews

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 1

  • 1: pracownik weblatora z IP: 159.205.123.* (2013-04-11 09:13)

    tak,zarobki imponujace po 6 latach pracy 1700 zl na reke,ciekawe ile maja w Niemczech !!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Konferencje, debaty, kongresy