statystyki

To koniec Bomi. Nie ma inwestora, będzie likwidacja

autor: Patrycja Otto06.03.2013, 07:08; Aktualizacja: 06.03.2013, 09:09
Z informacji DGP wynika, że banki nie były specjalnie zainteresowane zawarciem układu na proponowanych przez zarząd spółki zasadach, co również mogło się przyczynić do zmiany trybu upadłości przez Bomi.

Z informacji DGP wynika, że banki nie były specjalnie zainteresowane zawarciem układu na proponowanych przez zarząd spółki zasadach, co również mogło się przyczynić do zmiany trybu upadłości przez Bomi.źródło: Materiały Prasowe

Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał wczoraj postanowienie o zmianie trybu upadłości Bomi z układowej na likwidacyjną. Inwestorzy natychmiast zareagowali na decyzję. Notowania akcji spółki spadły o dwie trzecie i na koniec dnia wyniosły 6 groszy.

Reklama


Reklama


– Zmiana trybu upadłości nastąpiła na wniosek zarządu i była konsekwencją niepozyskania inwestora, który zapewniłby dalszy rozwój spółki – wyjaśnia Jarosław Górczak, wiceprezes Bomi.

Poszukiwania inwestora ruszyły po styczniowym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, podczas którego uchwalono podwyższenie kapitału spółki. Miało to nastąpić przez nową emisję 40 mln akcji o cenie emisyjnej 25 gr. To oznacza, że nowy inwestor dałby zastrzyk w wysokości 10 mln zł.

– Byli oferenci, ale nie następowała wpłata gotówki. A ponieważ minął czas, w którym zakładaliśmy pozyskanie inwestora, zdecydowaliśmy się ogłosić upadłość likwidacyjną – podkreśla Jarosław Górczak.

W tej chwili spółka ma 230 mln zł zobowiązań. Głównymi wierzycielami są banki PKO BP, Pekao SA i BRE Bank. Bomi jest im winne ok. 140 mln zł.

Z informacji DGP wynika, że banki nie były specjalnie zainteresowane zawarciem układu na proponowanych przez zarząd spółki zasadach, co również mogło się przyczynić do zmiany trybu upadłości przez Bomi. Pozostałymi wierzycielami handlowej spółki są dostawcy, których jest w sumie 1,5 tys.

W pierwszych trzech kwartałach 2012 r. Bomi miało 625 mln zł przychodów i stratę netto na poziomie 809,3 mln zł. W tym samym okresie 2011 r. przychody spółki sięgały miliarda złotych, a strata netto 6 mln zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

 • jan(2013-03-06 08:25) Odpowiedz 00

  co to jest BOMI? dziennikarstwo upadło - informacja nie wiadomo o czym

 • mn(2013-03-06 08:47) Odpowiedz 00

  Mogę skopiować komentarz za Janem, żenada

 • Z(2013-03-07 08:57) Odpowiedz 00

  O ile jeszcze na poratlu trójmiasto.pl jestem w stanie zrozumieć taki błąd w treści artykułu, o tyle w gazecie prawnej, chyba powinno być pod tym względem lepiej? Nie ma takiego Sądu, jak "Sąd Rejonowy w Gdańsku". I to już od dłuższego czasu.

 • ber(2013-03-06 10:25) Odpowiedz 00

  Co dziennie sledzę informacje w róznych mediach - o Bomi ani słowa

 • klawóz(2013-03-06 10:26) Odpowiedz 00

  A w anglii 2 banki upaństwowili -dlaczego?bo bankruty-u nas banki mają udzielonych 10 razy więcej kredytów niż aktywów [przeważnie akcji firm]-rynek-przemysłówki- nasycony== aby ciąć koszty zwalniają roborników
  [w polsce]--ale na zachodzie pracowników banków bo w polsce piją kawę żony panów policjantów i prokuratorów tudzież śędziów--a banków ci u nas jak nasrał.

 • olsztyniak(2013-03-06 13:15) Odpowiedz 00

  w Północnej i Pólnocno-wschodniej Polsce to była bardzo poważna sieć sklepów samoobsługowych.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama