Rostowski zmniejszył dług o 5 mld, a złoty się umacnia

autor: Grzegorz Osiecki, Beata Tomaszkiewicz, : Sł28.12.2011, 06:02; Aktualizacja: 28.12.2011, 08:09
Ile płacono za euro przez ostatnie pół roku

Ile płacono za euro przez ostatnie pół rokuźródło: DGP

Nie ma ryzyka przekroczenia progu 55 proc. długu publicznego w relacji do PKB. Ministerstwo Finansów ponownie skupiło wczoraj bony skarbowe za 2,5 mld zł. Złoty się umacnia. Wczoraj euro spadło poniżej 4,40.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (16)

  • jola(2011-12-28 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Za co oni kupują? czy drukują pieniądze, czy też pożyczają z banków żeby spłacać długi?

    Odpowiedz
  • Się umacnia .........(2011-12-28 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    A NBP przypadkiem nie interweniuje na wiekszą skalę???

    Bo samo sie nic nie dzieje

    Odpowiedz
  • Ciekawy(2011-12-28 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    To by tłumaczyło kogo znów oszwabiono ogłaszając nową listę leków refundowanych i kwotową podwyżkę emerytur.

    Odpowiedz
  • Antek(2011-12-28 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    uratować was może tylko Jezus Chrystus Król Polski

    Odpowiedz
  • podatnik(2011-12-28 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Ja mam tylko trzy pytania pytanie: Kto zadłużył tak Państwo? Dlaczego jest tak zwiększana biurokracja i nieefektywna Budżetówka (po co nam taki GUS, PFRON itp.)? Dlaczego Polski Rząd niszczy gospodarkę podnosząc podatki?

    Odpowiedz
  • rachmistrz bardzo prosty(2011-12-28 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    tu skupuje,tam skupuje,ale od PSLu jakoś nie kwapi się ściągnąć nawet 21 mkn.zł.Krótko mówiąc - finansowo-skarbowe nieudacznictwo,lub obrona tych sejmowych ramoli z PSLu z łopotkiem-Idiotkiem na czele.

    Odpowiedz
  • obserwator(2011-12-28 13:34) Zgłoś naruszenie 00

    re;podatnik.To ty jeszcze nie wiesz,kto zadłużył Państwo?Spieszę więc z podpowiedzią - ano my wszyscy durnie co wybieraliśmy tych"zawsze najlepszych i najmądrzejszych"naszych przedstawicieli do najwyższych Władz w Państwie.Przeczytajco ci napisaL na tym forum przed chwilą "rachmistrz bardzo prosty"- o mądralach z PSLu.

    Odpowiedz
  • kot wica(2011-12-28 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Zauważyłam na zegarze długu u Balcerowicza, że dług pięciokrotnie szybciej narasta, niż w czasie wyborów w październiku 2011. Czyli cofnęliśmy się do stanu z roku 2010.

    Odpowiedz
  • Zorrro(2011-12-28 15:46) Zgłoś naruszenie 00

    do: Antek
    Zgadzam się tylko IHS jako król polski uratuje nas od bandy globalnego masoństwa... ale rostowski jest napakowany pychą euro-paranoików i nawet nie zdaje sobie sprawy, jak takimi jak on manipulują potężne siły zła tego świata. Gdyby klęczał przed Chrystusem a nie przed baksem i oj-ropą to byłaby szansa na jako takie spokojne egzystowanie. Niestety ślepy prowadzi kulawego i skutkiem tego będziemy jako naród cierpieć - kataklizmy nadchodzą... sami sobie ściągamy je na głowę!!!

    Odpowiedz
  • makler z city(2011-12-28 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    szkoda że nie ma wiz do kraju mwyspowego w Europie. Nie uciekł by a tak jak wiadomo walnie roboli w bambuko i spie...i do City.

    Odpowiedz
  • Klakson(2011-12-29 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tak "wzmacniać" złotówkę potrafi tylko Rostowski. Wystarczy spojrzeć na dzisiejsze notowania. Złotówka nie tylko nie wzmacnia się ale przeszła do lotu nurkowego!

    Odpowiedz
  • helikopter(2011-12-31 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    A ten głupi naród nadal ich wybiera to niech tak ma - dziady kalwaryjskie

    Odpowiedz
  • podatnik(2011-12-31 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    NAWET OSTATNI OSIOŁ ZMNIEJSZYŁBY DEFICYT PODNOSZĄC PODATKI I ZMNIEJSZAJĄC ZAROBKI PRZEZ NIEREWALORYZOWANIE INFLACJI.

    Na zmniejszenie deficytu przez rozkręcanie gospodarki - to już są za ciency. Bo wtedy uderzyłoby to w interes kolesi, którym świetnie się żyje w tym kolesiowsko-korupcyjnym bajorze.

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-12-31 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Co za osiołek zabrał waloryzacje %,okradł emerytów , aby taaakie oszczędności zrobić nie trzeba być aż tak wysoko opłacanym urzędasem.Sobie w sejmie dali po 500zł. a bidakom zabrali -żałuje że na taka bande oddałem głos -złodzieje

    Odpowiedz
  • noster(2011-12-31 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Skubać mozna wszystkichWczesnych emerytów,bezrobotnych,matki Polki,... Ale jest jeden wyjątek.Nie tknie świetych krów w czarnych sutannach.Stanowiska w nauczaniu religii,zwonienia podatkowe Od "kultów religijnych",ktorymi moze być wszystko:ziemia,budynki,samochody,jeziora,stawy,.Oto główne zadanie najważniejszego członka Opus Dei w Niedorzeczu Odry i Wisły.

    Odpowiedz
  • adam(2012-01-01 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    KREATYWNA KSIĘGOWOŚC I CWANIACKA ZAGRYWKA,w tym roku zrobi się z tych "spłaconych" kwota dwukrotnie wyzsza.

    Odpowiedz