statystyki

Milionerzy na Allegro - lista 100 najlepiej zarabiających sprzedawców w Polsce

autor: Sylwia Czubkowska, Michał Fura22.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 22.07.2011, 13:14

Polski e-handel nie może się obejść bez Allegro. Internauci tak pokochali zakupy na aukcjach, że swoje oddziały zakłada tam coraz więcej sklepów internetowych.

Reklama


Reklama


Z zestawienia pierwszej setki największych graczy na Allegro przygotowanego przez serwis Alledrogo.pl wynika, że tylko siedmiu z nich to osoby fizyczne. Reszta to sklepy: elektronika, odzież, produkty dla dzieci, książki. – Patrząc na miesięczne obroty tych sklepów, widzimy, że z handlu w sieci można bardzo dobrze żyć – mówi nam Piotr Jarosz, właściciel katalogu sklepów internetowych Sklepy24.pl.

Allegro, które ma 90 proc. tego rynku, stało się niezbędnym kanałem sprzedaży w internetowym biznesie. Potwierdzają to przeprowadzone właśnie badania przez serwis Sklepy24.pl. Wynika z nich, że około 70 proc. sklepów internetowych poza własnym serwisem prowadzi też handel na Allegro.

– Ale u nas to dopiero początek rozwoju. Wystarczy spojrzeć na niemiecki eBay, tam w pierwszej setce największych sprzedawców każdy ma powyżej 1 mln euro obrotu miesięcznie – zaznacza Konrad Latkowski, twórca serwisu Manubia, przygotowującego raporty o sprzedawcach z Allegro. U nas taki wynik ma tylko jeden sprzedawca – sklep z komputerami X-KOM PL.

20 mln 204 tysiące 314 złotych – taką sumę ze sprzedaży uzyskał w tym roku największy sklep komputerowy X-KOM_PL. To dało mu zdecydowanie pierwsze miejsce. Drugie zajął Kody-online, który za 7,5 mln zł sprzedaje kody dostępu do serwisu Rapid Share udostępniającego pliki, np. z muzyką i filmami. Trzeci, sprzetkom, także oferujący elektronikę, zanotował obrót o wysokości 6,8 mln złotych.

Łącznie pierwsza setka największych sprzedawców na Allegro w tym roku wypracowała obrót na poziomie 180 mln złotych – tak przynajmniej wynika z rankingu opracowanego przez serwis Alledrogo.pl

Serwis ten, podobnie jak Manubia czy Cenostat, pojawił się na rynku niedawno. Wszystkie oferują przygotowywanie raportów na temat sprzedawców czy poszczególnych kategorii aukcji. Alledrogo pozwala na sprawdzenie poszczególnych sprzedawców pod kątem ich rozwoju. Ceneostat oferuje statystyki na temat cen i ilości towarów z różnych kategorii wystawianych na aukcje. Manubia zaś oferuje raporty na temat zarówno poszczególnych sprzedawców, jak i kategorii produktów. – Allegro to ogromny serwis. Kupuje i wystawia na nim blisko 13 mln internautów. Jeżeli ktoś chce profesjonalnie z niego korzystać, potrzebuje pomocy, by przekopać się przez tak ogromne zasoby – tłumaczy Konrad Latkowski, twórca Manubii. A te są rzeczywiście spore. Aktualnie na ponad 14 milionach aukcji handluje się ponad 196 milionami przedmiotów.

Coraz więcej z nich jednak jest wystawianych przez profesjonalne sklepy. Widać to choćby w statystykach liczby przedmiotów sprzedawanych po stałej cenie – tak kończy się już blisko 90 proc. aukcji. Jeszcze w 2005 roku bez licytacji kończyła się tylko połowa aukcji.

– Ten trend doskonale widzi sama Grupa Allegro i dlatego coraz mocniej promuje swój serwis Tablica.pl jako miejsce do e-sprzedaży dla drobnych ciułaczy – zauważa Latkowski.

Allegro zaś zmienia się w profesjonalną galerię handlową pełną mniejszych i większych e-sklepów.

– Nawet te, które zaczynały swoją działalność poza tym serwisem, coraz częściej decydują się na otwarcie swojego allegrowego oddziału – mówi Piotr Jarosz z serwisu Sklepy24.pl. Dzięki temu mają dostęp do jeszcze większej rzeszy klientów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

  • i(2011-07-22 10:22) Odpowiedz 20

    Zenada wiecej opłaty za to niz zysku

  • Koko(2011-07-26 08:39) Odpowiedz 22

    Około 50% moich zakupów nie licząc żywności i chemii pochodzi z allegro. Sklepy mają niesamowite marże, a na allegro można kupić wszystko i w dużo atrakcyjniejszych cenach. Pewnie, że znajdują się oszuści, ale można uniknąć nieprzyjemności czytając informację o sprzedającym i sprawdzając jego komentarze.
    Ludzie zawsze mają do wszystkiego pretensje nie patrząc na siebie...

  • dario(2011-07-22 11:34) Odpowiedz 10

    z tym Stefanem to chyba jakiś przekręt!! unieważniony negatywny komentarz i żadnych więcej tegorocznych obrotów!!!
    http://allegro.pl/show_user.php?search=stefan167

  • hyj(2013-12-26 18:50) Odpowiedz 00

    polecam świstaka: przejrzyście, dużo mniej aukcji co prawda ale łatwiej coś znaleźć

  • magda(2011-08-11 23:37) Odpowiedz 00

    o stefanie to slyszalam podobno sprzedal na allegro gospodarstwo agroturystyczne za 6 mln i jest najlepszym sprzedawca ;p

  • ewa(2011-07-28 09:44) Odpowiedz 00

    a jaka jest lista tych sklepów ?

  • antiAlle(2011-07-23 09:10) Odpowiedz 00

    Allegro?! największa żenada polskiego internetu - grafika jak z czasów gierka, technologia tez z ubieglego stulecia (ugoólnienie ale nowoczesnych funkcji zbyt wielu nie uświadczysz).

    I juz w pierwszym zdaniu artykulu pada pytanie, na ktore właściciele allegor powinni sie zastanowić.. "...wynika, że tylko siedmiu z nich to osoby fizyczne".
    A od czego zaczynali?
    Ja rozumiem rozwój i te sprawy. Ale uzytkowników łatwo stracić. Znam conajmniej 10 osób, ktore kiedys ostro handlowały na allegro a dzis korzystają z ebaya lub innych rodzimych produkcji.

    ps. przy okazji ostatnio z firmy szukalismy możliwości zrobienia kampani na duzych protalach. dopadłem w sieci pdf z cennikiem usług portalu nasza-klasa.pl z 2008roku! 4mln UU. wchodze na ich strone wczoraj i co wiedze 4mln UU (trzy lata póżniej i ani 100tysi wiecej lub mniej?).

    tyle sie ostatnio mówi o tym że nk sie broni przed FB i co? czar prysł 4mln UU przy 12mln zarejstrownych kont (25%).
    podczas gdy FB ma (wg tego co pamietam 10mln z czego blisko 80% aktywne)
    sami oceńcie kto nas robi w konia.

    jak dla mnie allegro gra tę samą grę co nk. udaje , że ma duzo klientów i liczy kasę. biznesowo to nic tylko pogratulowac pomysłu na zarabianie, etycznie dno. rzecz w tym, że kiedyś to weżmie w łeb bo ktos się zorientuje, że tak naprawdę to te firmy nie oszukuja nas szarych użytkowników , bo my korzystamy, płacimy itd, oni oszukuja reklamodawców (każa im płacim ogromne pieniądze za cos co nie jest warte nawet 25% tych kwot).

  • góral(2011-07-22 23:00) Odpowiedz 00

    Serwis Allegro w swojej drapieżności końca nie widzi! Liczy się tylko szmal. Mają generalnie w doopie interesy użytkowników. Na platformie aż roi się od kanciarzy i oszustów wszelkiej maści! Zwykła, ludzka przyzwoitość nakazuje wręcz usuniecie konta użytkownika który ma sporą ilość negatywów. Ale gdzie tam! Kasa, kasa, kasa (prowizja od sprzedaży, od wystawienia przedmiotu sic!) niech dalej handluje i oszukuje. Powymyślali Programy Ochrony Kupujących, instytucje Sporu (tylko nikt ich nie rozstrzyga) i inne bańki mydlane a jak przychodzi co do czego to odsyłają na Policję i Prokuratury.

  • djrace(2011-07-22 12:00) Odpowiedz 00

    gsinvest na Allegro pisze, że zawieszone, wiec jak to jak jest w tabelce ???

  • aasd(2011-07-22 09:37) Odpowiedz 00

    rapidshare? sprawdzcie chociaz czym handluje. rs dawno wypadl z rynku. mozna bylo tak napisac rok temu, a nie teraz.

  • i(2011-07-22 10:22) Odpowiedz 00

    Zenada wiecej opłaty za to niz zysku

  • ja...a bo co?!(2014-01-21 17:21) Odpowiedz 00

    góral piąteczka..:)

  • PP(2011-07-22 09:04) Odpowiedz 00

    Do mrk - Tyle, że tranzakcja została unieważniona. Dlatego dane z AlleDrogo są chyba niewiele warte...

  • nav(2011-07-22 09:03) Odpowiedz 00

    6 milionow stefan ma :) niezle

  • mrk(2011-07-22 08:50) Odpowiedz 00

    jest top 5 tylko i tak stefan wymiata:D 1 aukcja i przychod ponad 6 kawałków.

  • Michał(2011-07-22 08:17) Odpowiedz 00

    No i gdzie ta lista?!

  • antiAlle(2011-07-23 09:20) Odpowiedz 00

    ps.
    Swoją droga ciekawe czy zamieścilibyście wyniki badan jakie przeprowadziłbym w swojej firmie? nie, ciekawe dlaczego? pewnie dlatego, że byłyby nierzetelne. no właśnie. A Allegro może?

    i kto zrobil ten ranking Alledrogo? kolejna "super"produkcja grupy Allegro?
    Juz sam ten fakt jest conajmniej żenujący, i że taka informacja znalazła sie w gazecie prawnej - Droga redakcji dobierajcie źródła z większa rozwagą.

    gdzie się podziała stara, dobra dziennikarska rzetelność. okazuje się, że juz nawet gazetami mozna sterować? I żeby to był Fakt albo superexpress to bym zrozumiał ale Gazeta Prawna? chyba wycofam sie z prenumeraty jak dalej będziecie po takie"rzetelenie" opracowne tematy sięgać

  • Anna Kot(2014-12-12 15:45) Odpowiedz 00

    Ja jestem zadowolona z użytkownika rolasklep ,akcesoria od części zamiennych do ciągników rolniczych po zabawki i ogród z dostawą gratis nawet przy produktach wartych 5 zł Polecam!

  • wkuwiony(2016-09-16 23:12) Odpowiedz 00

    Wydałem chyba z 1000 zł na sponsorowanie oferty na allegro i sprzedałem produkty za około 1200 zł .Odliczając prowizje ,czas poswiecony na siedzenie przed kompem ,pakowanie,plus drobne straty i koszty wychodze nawet nie na zero :):):) Konto świeże 60 pozytywów. załamuje ręcę .bardzo chce sprzedawać ,ale ten system na allegro to zlodziejski jakich świat nie widział.Moim zdaniem to najwieksi złodzieje na tej planecie. I jeszcze prokuratura sie nimi nie zajęła dziwne.