Pomimo braku ostatecznego porozumienia ze związkami sprzeciwiającymi się prywatyzacji firmy prace nad upublicznieniem JSW nabierają tempa. Na dziś największy producent węgla koksowego w Unii Europejskiej zwołał konferencję, na której przedstawi strategię firmy i świetne wyniki za pierwszy kwartał tego roku.

– To element budowania wizerunku spółki. Teraz musi być o niej szczególnie głośno – mówi „DGP” osoba zbliżona do procesu prywatyzacji firmy.

Debiut Jastrzębskiej Spółki Węglowej planowany jest na 6 lipca.

Jak się jednak okazuje, prywatyzacja spółki wciąż może zostać wstrzymana. Głos w tej sprawie po raz kolejny zabrał Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki. Choć ponad tydzień temu zdecydował on o złożeniu prospektu emisyjnego spółki w Komisji Nadzoru Finansowego, wczoraj mówił, że każdy proces można zatrzymać. Wicepremier przyznał jednak, że dziś w górnictwie jest dobra koniunktura. To m.in. oznacza dobry moment na powiązanie kapitałowe Katowickiego Holdingu Węglowego z Węglokoksem.

– To dobry moment, żeby zrobić sensowne przegrupowanie aktywów, które pozwoli lepiej wykorzystać zasoby i skuteczniej poprowadzić firmy – mówił Waldemar Pawlak w Katowicach.