Jedna oferta wpłynęła w przetargu, który ma na celu sprzedaż największego w Beskidach ośrodka narciarskiego - "Czyrna-Solisko" ze Szczyrku. Złożyła ją spółka Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, która zaoferowała cenę wywoławczą 13,7 mln zł.

Poinformował o tym w czwartek prezes należącej do skarbu państwa Gliwickiej Agencji Turystycznej, właściciela ośrodka w Szczyrku, Marcin Kędracki.

Szef Agencji powiedział, że sprzedaż ośrodka zostanie wkrótce sfinalizowana: "28 kwietnia podpiszemy akt notarialny. Prawo własności ośrodka zostanie wówczas przeniesione na Szczyrkowski Ośrodek Narciarski".

"Z naszej perspektywy byłoby lepiej, gdyby do przetargu wystartowało kilku inwestorów. Wówczas możliwe było uzyskanie ceny wyższej niż wywoławcza. Z drugiej strony dobrze się jednak stało, że ośrodek kupuje środowisko ze Szczyrku. Działalność ośrodka nie będzie ograniczana i nie istnieje niebezpieczeństwo, że Czyrna-Solisko zostanie zamknięty przez konkurencję" - powiedział Kędracki.

Akcjonariuszami spółki Szczyrkowski Ośrodek Narciarski jest ponad 50 właścicieli gruntów w Szczyrku, po których częściowo przebiegają trasy narciarskie Czyrnej-Soliska. Jej prezes Stanisław Richter powiedział, że 13,7 mln zł, które firma zgromadziła na zakup ośrodka, pochodzi z własnych funduszy oraz kredytów.

Richter dodał, że po przejęciu ośrodka, jeszcze w tym roku spółka zamierza w nim zainwestować około 7 mln zł, przede wszystkim w urządzenia do sztucznego naśnieżania. W minionym sezonie z powodu braku śniegu część wyciągów była nieczynna.