"W ciągu kilku dni wszystko sfinalizujemy. Jutro Rada Ministrów będzie formalnie akceptowała to porozumienie" - powiedział w poniedziałek w Moskwie wicepremier. Podkreślił, że porozumienie spełnia wszystkie uwarunkowania Unii Europejskiej.

Rosjanie też zapewniają

Rosyjski minister energetyki Siergiej Szmatko powiedział w poniedziałek w Moskwie, że w najbliższych dniach zostaną zakończone procedury uzgadniania na szczeblu państwowym porozumienia ws. zwiększenia dostaw rosyjskiego gazu do Polski.

Chodzi o międzyrządowe porozumienie z Rosją w sprawie zwiększenia dostaw gazu o ok. 2 mld m sześc. rocznie; jego projekt został wynegocjowany 17 października w Moskwie.

"Rozmawialiśmy o wszystkich aspektach rosyjsko-polskiej współpracy w sferze energetycznej. Z zadowoleniem stwierdziliśmy, że protokoły do międzyrządowej umowy gazowej zostały uzgodnione. W najbliższych dniach procedury uzgadniania na szczeblu państwowym w obu krajach zostaną zakończone" - powiedział Szmatko. Dodał, że liczy, iż w ciągu siedmiu, maksimum 10 dni protokoły zostaną podpisane.