Wprowadzenie euro kosztowało Słowację 0,5 proc. PKB

03.04.2010, 11:17; Aktualizacja: 03.04.2010, 13:01

Wprowadzenie euro przez Słowację kosztowało ten kraj ok. 0,5 proc. rocznego PKB. Ale w długiej perspektywie gospodarka słowacka odniesie korzyści z przyjęcia wspólnej waluty - uważa były pełnomocnik rządu Republiki Słowackiej ds. wprowadzenia euro, Igor Barát.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (8)

  • do 1 chłopie nie pisz bzdur(2010-04-03 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Słowacy jeździli do Polski jak euro kosztowało 4,90 teraz już nie jeżdzą bo kosztuje 3,80
    70% Słowaków JEST ZADOWOLONA Z EURO

    1 stycznia 2011 Estonia przyjmuje euro

    Odpowiedz
  • emerytka(2010-04-04 01:47) Zgłoś naruszenie 00

    PO też chce nam zafundować ten "dobrobyt" - Oby żyło się lepiej. Przy ich złodziejskich pensjach na koszt podatników to ma nawet sens.

    Odpowiedz
  • ALE ŚCIEMA PROPAGANDOWA(2010-04-03 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    DOŚĆ TYCH BZDUR SŁOWACY JUŻ BIEDUJĄ !!! JADĄ NA ZAKUPY DO WĘGIER I CZECH A NAWET DO POLSKI - SZUKAJĄ GDZIE TANIEJ - MĄDRZY SŁOWACY BARDZO ŻAŁUJĄ TEGO ŻE WESZLI DO EURO - ALE UNIA NIC NIE DAJE ZA DARMO - I KREDYTY UNIJNE DŁUGO MY SAMI BĘDZIEMY SPŁACAĆ - NIE MA LEKKO !!! NIE RÓBCIE LUDZIOM - WODY Z MÓZGÓW !!!

    Odpowiedz
  • wis(2010-04-04 01:48) Zgłoś naruszenie 00

    PO to zwyczajni kombinatorzy na koszt polaków.

    Odpowiedz
  • wodnik(2010-04-03 21:06) Zgłoś naruszenie 00

    do..2: do 1 chłopie nie pisz bzdur...
    to nie bzdury, zwykłym słowakom żyje się coraz gorzej (a jest ich zdecydowana większość) kiedy zapytasz ich o euro to z reguły są zdenerwowani i czują się oszukani a wiem co mówię bo prowadzę biznes na słowacji, który po wprowadzeniu euro podupada jak zresztą cała gospodarka ,propaganda sukcesu jest silna bo nie chcą wystraszyć innych krajów przed wprowadzeniem euro... większość słowaków przestrzega polaków przed wprowadzeniem euro w polsce.
    zresztą wystarczy pojechać na słowacje i samemu się przekonać

    Odpowiedz
  • zawiedziony(2010-04-03 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    a mnie słuchy doszły że Rząd przygotowuje przetarg na woreczki (takie jak miał Robin Hood) bo Polacy dostaną wypłaty w Euro centach, i potrzeba tych worków tylko dwa miliony bo reszta do tego czasu straci pracę lub ochotę na pracę!!! U mnie w pracy zaczynają zwalniać, w okolicy upada również fabryka mebli zwalniają 335 osób. Brawo jak dumnie być Polakiem w Unii Europejskiej. p.s. Francuzi też są dumni właśnie chcą wysadzić jakiś zakład.

    Odpowiedz
  • bez komentarza(2010-04-04 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    panowie ktoś powiedział ze mamy demokracje , demokracja to opieka państwa nad obywatelem to system socjalny i wsparcie dla firm , jak ci się udaje interes płacisz podatki jak źle trafisz i bankrutujesz czy pomaga ci państwo? gdy zostaniesz okradziony z towaru pujdziesz po pomoc do urzędu skarbowego zgłosic ze twój towar został utracony musisz oddac im wat bo towar notabene poszedł , jesli nasza średnia krajowa to 2000tyś co ejst prwnie lipą bo większość ma 700zeta emerytur a pensja to 1500 zeta nie wszystcy meiszkają w wawie to srednią proporcjonalną do zarobków powinni miec takze parlametarzysci wzrasata średnia wzrastają im pensje prezesa bankierom i td , ale polska był okradana jest i czy będzie euro czy nie u nas cwaniacy maja najwięcej i nikt z nas tego nie zmieni a długi hehe za komuny pomarzycie jeszcze o długach komuny bo wasze nasze dzieci będą spłacać zadłużenie o jakim wam się nie śni a oni żyją na kredyt i to dobrze oj dobrze jesteśmy niewolnikami ustroju pseudo demokracji mieszkałem w Irlandii kilak lat i tam ludzi nie zostawia się bez pomocy a w Polsce hehe pomaga się im znaleźć w sytuacji bez wyjścia broniąc interesów wąskiej grupy dorobkiewiczów i cwaniaków parlamentarnych a póki co zachód jest rajem dla polaków

    Odpowiedz
  • Pomysły Donalda!(2010-04-04 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zazdroszczę Słowakom ich wpadki z euro. Dopiero Polska wyglądałaby ,jak czerwona latarnia po przyjęciu EURO. Całe szczęście,że Tuskowi nie udało się wprowadzić w Polsce euro! Niech za to dziękuję PIS owi!!!

    Odpowiedz